Prý existují PCR testy za 50 Kč - ministerstvo nemá zájem

Chcete probrat nezařaditelné téma ?
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8122
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Prý existují PCR testy za 50 Kč - ministerstvo nemá zájem

Příspěvek od xsouku04 »

Skutečná cena českého PCR testu na coronavirus při hromadném nasazení je cca 50 Kč, výsledek znám za hodinu a půl, všechny certifikace to má.
Pro v podstatě úplné vyloučení nákazy by stačilo testovat dvakrát týdně, protože PCR to zachytí ještě dříve, než začne být dotyčný nakažlivý.

Jen to české ministerstvo zdravotnictví nemá zájem.

https://www.youtube.com/watch?v=ISxMXTjgNGc

Jet to fake news nebo je naše vláda banda kriminálníků, která nás zbytečně nechává v karanténě zadlužit a umírat?

Divím se že pan majitel firmy Babiše nedal k soudu, když tohle testování nazval fake news. Nebo že by měl Babiš pravdu?
https://www.irozhlas.cz/zpravy-domov/te ... 022122_onz

Myslím, že pan Prymula mohl být na fotbale právě proto, že byl předem otestován touto rychlou metodou. Pak bylo v podstatě vyloučeno, že by se tam mohl někdo nakazit. Je zvláštní, že se to moc nezmiňovalo novináři, se raději vozí po faktu, že tam vůbec byl. Rovněž pan Prymula měl argumentovat úplně jinak a ne že přece nebude doma.

Pokud je to pravda, mohlo by se levně testovat i na obyčejnou rýmu a zabránit třeba jejímu šíření ve školkách. Ekonomické škody jsou totiž obrovské, děti se dokážou v běžné viróze plácat třeba měsíc a nakazit spousty dospělých.

Kam se poděl ten bilion korun? (tisíc miliard?)

Už i takové zaostalé Rusko má prý vyvinuté tři různé vlastní fungující vakcíny (sputnik + další 2), i když má trochu problémy s rychlou hromadnou výrobou, přesto jich vyrobili už miliony, brzy to budou stovky milionů. Za to my bojujeme s neřešitelným problém jak distribuovat 150 tisíc vakcín. Najmout jednu dodávku s chladícím boxem a řidičem je, zdá se, problém. K čemu všechna ta výběrová řízení, když by to zvládl objet řidič limuzíny pana ministra? Stačí půjčit dodávku s chlazením. Kocourkov hadra. To si teprve člověk uvědomí, jak jsou všichni ti vážení a důležití politici a úředníci v podstatě škodná.
Vrcholem jejich umu je vymyslet dvě jednorázové roušky do obchodu, když se nákaza šíři hlavně ve firmách a v domácnostech. A také ve školkách, kde se zbytečně míchají děti z různých tříd, aby někdo nemusel mít hodinu přesčas. Ve školkách nenosí roušku nikdo, ani učitelky. Děti nosí roušku, jen když se jdou projít ven.
helmut.niederman
Příspěvky: 1011
Registrován: stř 10. črc 2013 21:40:28

Re: Prý existují PCR testy za 50 Kč - ministerstvo nemá záje

Příspěvek od helmut.niederman »

Nejhorším virem pro tuhle zemi není COVID ale Agrofert zejména Anofert s STBakem Burešem a jeho parazity Hamáčkem, Blatným, to je ta nejhorší pandemie, která nás mohla po 20 letech demokracie postihnout. Jeho neomezené vládnutí s komunisty a plivnutí do ksichtu všem obětem komunistické zlovůle, jehož byl aktivní součástí. :D

Tento ZLOtr Bureš bude dělat vše proto, aby si prodloužil mandát, protože ví, že jej bude podporovat Miloš Zeman. Jisté tzv. konspirační zdroje uvádějí, že je vysoce pravděpodobné, že se bude chtít STbák Bureš vyhnout řádným parlamentním volbám a jeho vláda udělá vše proto, aby letos volby nebyly a proto třeba měl pán Šmarda z ČSSD pravdu, že nouzový stav tady bude až do voleb, ovšem otázka je, zda-li ty volby nakonec nebudou o rok odsunuty k vůli COVIDU, ale jak říkám, pandemie není COVID ale tahle vláda. Proti Burešům, Hamáčkům nepomohou roušky, ani respirátory. Ikdyby si člověk nasadil respirátor a překryl to dvěmi rouškami, tak Stbák Bureš nikdy, nikdy neodstoupí a udělá vše proto aby mohl s komunisty neomezeně vládnout. :roll:

Co se týče mouly Prymuly tak pointa je v tom, že on v jedno odpoledne hlásá o totálním lockdownu a omezení pohybu a sám si jde na fotbal. Jasné, že nic neporušil, ikdyby si nechal za jeden den udělat i 10 AG testů a chodil po světě s 10 respirátory, nemorální je jeho postoj, že nás občany by zavřel doma a sám by si šel na fobal na stadion a jak k tomu příjdou ostatní fanoušci Slávie čili fotbalu ? :evil:

Nechci se tu zastávat madam HitlerMerkelové, ale ona narozdíl od Stbáka Bureše spolu se Sebastianem Kurzem když vystoupí před národem s informací o nutnosti LOCKDOWNU, tak se tito dva politici národu omluví a vysvětlují proč musí lidi být doma a nesmí se vzdalovat od svých domovů. Ale co dělá Bureš ? Místo toho aby se národu omluvil a hlavně vysvětloval důvody, tak obviňuje národ, že jsme bezohlední že nedodržujeme opatření. A to je právě ten rozdíl, proč v Německu či Rakousku je větší ochota dodržovat přísná drakonická opatření než třeba u nás. Je úplný rozdíl si pustit veřejná vyjádření k uzavěře národa třeba od paní Merkelové nebo Kurze a pak od Bureše. :roll:
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8122
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Prý existují PCR testy za 50 Kč - ministerstvo nemá záje

Příspěvek od xsouku04 »

Tedy je článek, že zkoušeli otestovat 500 školáků, co plivli do zkumavky. 2% bylo pozitivních,tedy 10 lidí/dětí.

https://www.novinky.cz/koronavirus/clan ... o-40352183

Nejlepší by asi bylo, že pokud si škola ve spolupráci s žáky zajistí sama testování, může zůstat otevřená. Při jednom testu týdně by se tak mohlo jít do školy na 3 dny bez rizika. 2 dny by se učilo z domu.
alfi
Příspěvky: 715
Registrován: čtv 03. led 2013 15:31:10

Re: Prý existují PCR testy za 50 Kč - ministerstvo nemá záje

Příspěvek od alfi »

Ždárského testy zatím nemají certifikaci podle EU norem (viz např. https://www.szu.cz/uploads/Epidemiologi ... 122020.pdf, jen mají zrovna teď nějaký mrtvý web), tj. je nejde oficiálně používat. Certifikaci obvykle zařizuje někdo komerční - neřeší to stát. Viz taky info tady :)
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8122
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Prý existují PCR testy za 50 Kč - ministerstvo nemá záje

Příspěvek od xsouku04 »

alfi píše:Ždárského testy zatím nemají certifikaci podle EU norem (viz např. https://www.szu.cz/uploads/Epidemiologi ... 122020.pdf, jen mají zrovna teď nějaký mrtvý web), tj. je nejde oficiálně používat. Certifikaci obvykle zařizuje někdo komerční - neřeší to stát. Viz taky info tady :)
Podomácku šité roušky také neměly certifikaci a nasadit je bylo možné. Ve výjimečném stavu se musí dělat výjimečné věci. Stačilo by to jednoduše ověřit tak, že by se otestovalo třeba 2000 lidí jak obyčejným PCR testem, tak tímto levným. Pokud by tento levný test odhalil většinu nakažených, je to dostatečný důvod jej nasadit k hromadnému testování na školách a v podnicích. Pokud by neuspěl, tak už to není ostuda mizerně fungujícího ministerstva zdravotnictví.
Když je třeba něco vyřešit, je třeba zkoušet vše, co vypadá nadějné, a ne vymýšlet nějaké formální důvody, proč něco zavrhnout.
Samozřejmě, vypadá to poněkud zvláštně, to ale neznamená, že ten příběh není pravdivý. Předpokládám, že ony testy budou mít i nějaká negativa, která mohou možná i bránit k získání certifikátů. To ale vůbec neznamená, že by nemohly výrazně pomoci.

Nejen stát, ale často i velké firmy se velmi často chovají neskutečně hloupě. To by snadno mohlo vysvětlovat důvod, proč se dobrých vynálezů dlouho nikdo nechytá. Malá firma nemá sílu to prosadit a velká je až příliš zaběhnutá v něčem jiném a též příliš hloupá a arogantní, než aby převzala něco cizího. Podobných příkladů je vidět spousta.
Hafi
Příspěvky: 97
Registrován: stř 01. črc 2015 10:13:50

Re: Prý existují PCR testy za 50 Kč - ministerstvo nemá záje

Příspěvek od Hafi »

Ad rozvoz vakcín - ano, je tam výběrové řízení na distribuci, ale jeden řidič s dodávkou by to asi nezvládnul a obávám se, že MZ by muselo soutěžit i tu dodávku. A cena rozvozu je naprosto marginální. U Moderny míň než korunu na dávku, u AstraZeneky něco přes 2 Kč. Osobně nevidím do businessu těch distributorů, ale na první dobrou mi to nepřišlo jako super kšeft.

Ohledně Žďárského - on už si tím jednou prošel s testy na cystickou fibrózu. Taky to byla na papíře super nabídka a nechytlo se to. Dle mě tam je nějaký háček, nejspíše v jeho osobě. Anebo samořejmě můžeme věřit na lobby farmafirem. Ale stejně jako u těch PCR testů mi to přijde too good to be true. Přinjemenším je podezřelé, že se těch PCR testů nechytly velké firmy jako Škoda. Má vlastní lékaře, vlastní pojišťovnu, českou certifikaci to má a oni maj jednoznačřně zájem, aby se jim to tam nešířilo. Můžeme si myslet, že ve vládě jsou hlupáci, můžeme si myslet, že jsou ovlivněni lobby velkých olaborek, nebo tím, že premiér je ve zdravotnictví rovněž značně zainteresován, ale proč by do toho nešla třeba právě ta škodovka? Nedává to smysl, tedy mi spíše přidje, že tam nějaký reálný háček je.
vrksah
Příspěvky: 33
Registrován: stř 04. pro 2013 15:22:40

Re: Prý existují PCR testy za 50 Kč - ministerstvo nemá záje

Příspěvek od vrksah »

Nesmí jim nikdo narušovat business, to je do očí bijicí, proč jsme stále v nouzovém stavu a proč nejsou léky jako Ivermectin a Isoprinosil apod. Jsou moc levné a z toho jim ukápne málo.
alfi
Příspěvky: 715
Registrován: čtv 03. led 2013 15:31:10

Re: Prý existují PCR testy za 50 Kč - ministerstvo nemá záje

Příspěvek od alfi »

xsouku04 píše: Podomácku šité roušky také neměli certifikaci a nasadit je bylo možné. Ve vyjímečném stavu se musí dělat vyjímečné věci.
Roušky, pokud to nejsou zdravotnický nebo ochranný osobní prostředek, ani žádný certifikát nepotřebujou :-)

Jinak vyjímečný Sputnik taky čeká na certifikaci - na Slovensku to schválil ministr od stolu s podmínkou, že za "použití odpovídá ošetřující lékař". Fakt bych to chtěl někomu dávat na svoji odpovědnost :-(
xsouku04 píše: Když je třeba něco vyřešit, je třeba zkoušet vše co vypadá nádějné a ne vymýšlet nějaké formální důvody, proč něco zavrhnout.
Nemyslím, že to někdo cíleně zavrhnul. Dodavatel musí sám aktivně požádat o certifikaci (za ten skoro rok už ji mohli mít). Každý jiný výrobek, který potřebuje CE, je na tom stejně.
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8122
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Prý existují PCR testy za 50 Kč - ministerstvo nemá záje

Příspěvek od xsouku04 »

alfi píše:
xsouku04 píše: Podomácku šité roušky také neměli certifikaci a nasadit je bylo možné. Ve vyjímečném stavu se musí dělat vyjímečné věci.
Roušky, pokud to nejsou zdravotnický nebo ochranný osobní prostředek, ani žádný certifikát nepotřebujou :-)

Jinak vyjímečný Sputnik taky čeká na certifikaci - na Slovensku to schválil ministr od stolu s podmínkou, že za "použití odpovídá ošetřující lékař". Fakt bych to chtěl někomu dávat na svoji odpovědnost :-(
xsouku04 píše: Když je třeba něco vyřešit, je třeba zkoušet vše co vypadá nádějné a ne vymýšlet nějaké formální důvody, proč něco zavrhnout.
Nemyslím, že to někdo cíleně zavrhnul. Dodavatel musí sám aktivně požádat o certifikaci (za ten skoro rok už ji mohli mít). Každý jiný výrobek, který potřebuje CE, je na tom stejně.
Roušky jsou ochranný prostředek, protože se používají právě kvůli ochraně před virem. To vyžadování certifikací je alibizmus, mělo by se především zkoumat, jestli to funguje. V nouzovém stavu není certifikace potřeba, protože v nouzovém stavu lze dělat věci, které jinde dělat nejde. Právě od toho je to ten nouzový stav. Mnohem lepší než na nesmyslném lpění na papírech jsou přece důležitější lidské životy a stomiliardové škody celého státu.
Vakcínu Sputnik už dostaly miliony lidí. Kdyby existovaly významné negativní účinky, pomlouvači by se toho jistě rádi chytli a zveličili to a to i v případě, že by to nebylo vůbec prokázané. A kdyby existovaly jen náznaky, že vůbec nefunguje, také by se o tom hodně psalo. Naproti neočkovaných lidí snad již cca milion zemřelo. Musel jsem smát tomu, jak v srpnu po ohlášení nové vakcíny spousta novinářů a jiných "expertů" psalo o tom, že určitě nemůže fungovat, protože je z Ruska a nemá dokončenou třetí fázi testování. Vypadá to, že všichni ti tehdy hlasití lidé se spletli. Pokud nějaký vědecký tým v Rusku, který vakcínu vyvinul, si je hodně jistý, že fungovat bude, i když není ještě moc otestová, těžko mohu tvrdit, že to tak určitě nebude, když o tom skoro nic nevím. No on totiž Sputnik žádnou EU certifikaci nepotřebuje, protože bude mít víc zakázek, než dovede vyrobit, ještě minimálně rok i bez toho, aby jej musel kupovat někdo z EU. Ono totiž chránit společnost a životy lidí je povinnost vlády a ne nějakého dodavatele, který má zjevně dost zakázek jinde.
Hafi
Příspěvky: 97
Registrován: stř 01. črc 2015 10:13:50

Re: Prý existují PCR testy za 50 Kč - ministerstvo nemá záje

Příspěvek od Hafi »

vrksah píše:Nesmí jim nikdo narušovat business, to je do očí bijicí, proč jsme stále v nouzovém stavu a proč nejsou léky jako Ivermectin a Isoprinosil apod. Jsou moc levné a z toho jim ukápne málo.
a proč nikdo neudělá normální klinickou studii, když to je takový zázrak? No, protože to prostě zázrak není. (To platí přinejmenším ohledně toho isoprinosinu, antabusu, apod. Ivermektin se afaik nakoupil a užívá...byť nevím v jaké míře a už vůbec nevím s jakou účinností).
Odpovědět