ZoiPer - nefunguje 6699

Je špatně slyšet ? Lze to řešit !
Prkny
Příspěvky: 22
Registrován: úte 02. črc 2013 14:10:50

Re: ZoiPer - nefunguje 6699

Příspěvek od Prkny »

Děkuji za info.
Nechce se mi je tím úplně otravovat, když mi MizuDroid funguje.
Možná jenom, pokud na tohle vlákno někdo z Odoriku narazí, ať na to mrkne nebo ať aktualizuje informace v odkazu http://www.odorik.cz/w/zoiper_jitter_buffer které jsou, alespoň pro mě matoucí nebo lépe řešeno nefunkční.
jlo píše:Jediné, co můžu říct, že jelikož porty 443 a 6688 opravdu aktuálně fungují
Chápu to správně tak, že porty 443 a 6688 také fungují na zvětšení té prodlevy (jitter buffer) stejně jako 6699? Přenastavil bych si to na PC v programu microsip.
jlo
Příspěvky: 149
Registrován: pon 08. dub 2013 12:32:18

Re: ZoiPer - nefunguje 6699

Příspěvek od jlo »

Prkny píše: Chápu to správně tak, že porty 443 a 6688 také fungují na zvětšení té prodlevy (jitter buffer) stejně jako 6699?
Ne-e. Jejich použití na nastavení jitter bufferu nemá žádný vliv – jejich smysl je jiný:
a) Některé subjekty (správci sítí, poskytovatelé připojení, případně rovnou státy) blokují z různých důvodů provoz na standardním SIP portu 5060.
b) Zvláště v minulosti, některé routery aplikovaly na portu 5060 algoritmus zvaný SIP ALG, který měl některé věci vylepšovat/řešit, ale jeho praktický efekt byl právě opačný.
Použitím jiného portu, zejména 443, se výše uvedenému spolehlivě vyhnete (port 443 se používá pro šifrovaný HTTP provoz, do toho si nikdo nedovolí zasahovat, protože by nefungovalo ~80% dnes používaných služeb...).
Odpovědět