Konec 3G u Odoriku

Diskuze o telefonování a telefonních službách, rady, návody, připomínky, ...
mymartin
Příspěvky: 151
Registrován: čtv 11. úno 2016 22:36:45

Konec 3G u Odoriku

Příspěvek od mymartin »

T-Mobile vypne 3G do konce listopadu 2021!
Zákazníci Odoriku již nebudou moci využívat síť 3G.
https://www.lupa.cz/aktuality/t-mobile- ... listopadu/
alfi
Příspěvky: 718
Registrován: čtv 03. led 2013 15:31:10

Re: Konec 3G u Odoriku

Příspěvek od alfi »

Nj, to mi připomíná, že na Nokii 7.1 ani 7.2 se mi nenabízí VoLTE ani VoWifi - tj. hovory budou padat do 2G. Někdo tip, jak alespoň jedno rozchodit? Oba telefony to umí, jen něco blokuje zobrazení téhle volby v menu :-( Na Nokia 5.3 mám pro změnu jen VoWifi - ale zase pořád lepší, než 2G.
Uživatelský avatar
Pitomec
Příspěvky: 2580
Registrován: ned 27. lis 2011 21:26:33
Bydliště: Brno

Re: Konec 3G u Odoriku

Příspěvek od Pitomec »

On to hlavně musí podporovat operátor... Jinak hovory šly stejně přes 2G, takže vypnutím 3G se nic nemění (akorát v místech, kde bylo datové připojení jenom 3G, tak teď nebude nic, ale to zase není tolik případů).
Obrázek
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8146
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Konec 3G u Odoriku

Příspěvek od xsouku04 »

Pitomec píše:On to hlavně musí podporovat operátor... Jinak hovory šly stejně přes 2G, takže vypnutím 3G se nic nemění (akorát v místech, kde bylo datové připojení jenom 3G, tak teď nebude nic, ale to zase není tolik případů).
Myslel jsem, že v místech kde to bylo možné se z LTE přeplo po dobu hovoru na 3G, protože 3G mělo větší kapacitu a též možnost během hovoru používat i data. S 2G data během hovoru nefungují.
Uživatelský avatar
Pitomec
Příspěvky: 2580
Registrován: ned 27. lis 2011 21:26:33
Bydliště: Brno

Re: Konec 3G u Odoriku

Příspěvek od Pitomec »

Nevzpomínám si v uplynulých létech, že by data během hovoru fungovala a celkově i symbol na displeji H+ (HSPA+ pod 3G) jsem automaticky zaznamenal snad jenom jednou jedinkrát. Vždycky buď 4G nebo pád na 2G. Jediné, jak lze docílit 3G, je ruční nastavení režimu only-3G v mobilu, ale to není samozřejmě důvod dělat (i když v takovém případě by asi data při volání souběžně fungovat měla).
Obrázek
helmut.niederman
Příspěvky: 1012
Registrován: stř 10. črc 2013 21:40:28

Re: Konec 3G u Odoriku

Příspěvek od helmut.niederman »

Já bohužel jsem musel i tak koupit nový smartphoun protože ten současný s verzi Android 5.0 mi už od září nemůže fungovat v rámci smartbankingu. Mohu tak poděkovat své bance, že mne převedla na novou bankovní identitu, o kterou jsem vůbec nestál, nežádal, byla mi aktivována a s tím i další služby státu jako je Datová schránka ( podle nařízení vlády, kdo bude mít aktivní bankovní identitu, bude muset povinně od roku 2022 muset při styku s úřady povinně využívat i datovou schránku - není možné ji zrušit a automaticky se sama aktivuje při zřízení bankovní identity - lumeni :evil: ) a přístup portál občana přes bankovní identitu. A bohužel díky bankovní identitě nemůžu využívat na starém telefonu staré elektronické bankovnictví, musel jsem si koupit nový telefon s verzi Android 10 Go Edition :roll:
Uživatelský avatar
Pitomec
Příspěvky: 2580
Registrován: ned 27. lis 2011 21:26:33
Bydliště: Brno

Re: Konec 3G u Odoriku

Příspěvek od Pitomec »

A to už se do mobilů běžně dává Android 11 :D
Obrázek
helmut.niederman
Příspěvky: 1012
Registrován: stř 10. črc 2013 21:40:28

Re: Konec 3G u Odoriku

Příspěvek od helmut.niederman »

Pitomec píše:A to už se do mobilů běžně dává Android 11 :D
A tak se ničí životní prostředí, každý rok nový operační systém a mobil prostě nemůže vydržet déle než dva roky, protože google play přestane podporovat dva roky staré telefony. Divím se, že mi pět let šlapal můj stařičký LENOVO ( klobouk dolů, některé telefony po 15 měsících od koupě odcházejí, některé po dvou letech přestávají fungovat, ale tenhle telefon pořád šlape jak hodinky ale už se nedají aktualizovat některé aplikace co jsou součástí firmy Google např. Chrome ) a že některé aktualizace appky ještě šly instalovat. Ale vyhazovat každý rok nebo co dva roky telefon a kupovat nový nevidím moc pozitivně, je to zátěž na životní prostředí, divím se, že malá Gréta proti tomu nebojuje :lol:
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8146
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Konec 3G u Odoriku

Příspěvek od xsouku04 »

Já jsem před měsícem odložil svůj 8 let starý telefon Galaxy S4 I9505. Měl jsem tam svobodný android LingeaOS 10, 11 jsem byl línej dát. Ale prostě dnes už výkon i telefonu za 3000 je podstatně lepší a déle vydrží baterie. I když nemá žádnou vadu a baterii jsem koupil novou, dnešní telefony jsou podstatně lepší.
Datová schránka je pro mne dobrá věc. Nemusím chodit na poštu. I když v českém podání je to nesmyslná trafika pro provozovatele.
Uživatelský avatar
michaels
Příspěvky: 143
Registrován: sob 18. led 2014 13:41:32

Re: Konec 3G u Odoriku

Příspěvek od michaels »

helmut.niederman píše:Já bohužel jsem musel i tak koupit nový smartphoun protože ten současný s verzi Android 5.0 mi už od září nemůže fungovat v rámci smartbankingu. Mohu tak poděkovat své bance, že mne převedla na novou bankovní identitu, o kterou jsem vůbec nestál, nežádal, byla mi aktivována a s tím i další služby státu jako je Datová schránka ( podle nařízení vlády, kdo bude mít aktivní bankovní identitu, bude muset povinně od roku 2022 muset při styku s úřady povinně využívat i datovou schránku - není možné ji zrušit a automaticky se sama aktivuje při zřízení bankovní identity - lumeni :evil: ) a přístup portál občana přes bankovní identitu. A bohužel díky bankovní identitě nemůžu využívat na starém telefonu staré elektronické bankovnictví, musel jsem si koupit nový telefon s verzi Android 10 Go Edition :roll:
Plácáte nesmysly:
1. datová schránka se bude aktivovat po 1.1.2022 až po přihlášení do portálu státní správy. Pouhá aktivní bankovní identita neznamená že se 1.1.2022 všem automaticky aktivuje datová schránka
2. datová schránka jde "uspat" tj. sice se zřdí, ale dá se hned pak pozastavit a nic do ní nebude chodit
Odpovědět