EU roaming i Ukrajině

Diskuze o telefonování a telefonních službách, rady, návody, připomínky, ...
Odpovědět
Kristovec
Příspěvky: 1526
Registrován: ned 07. srp 2011 18:03:28

EU roaming i Ukrajině

Příspěvek od Kristovec »

UA operátor Kyivstar umožňuje svým zákazníkům čerpat domácí tarify i v některých zemích EU, jako třeba CZ , D , PL , SK apod. Např. tarif "Tvůj Maximum" stojí 350 UAH = 270 CZK a nabízí neomezené LTE a až 400 minut po zemi pobytu nebo z ní na Ukrajinu. Já jsem si na jedné ze svých UA SIM nastavil "Tvůj Optimum" , za 250 UAH = 190 CZK mám 30 GB a 200 minut.
T-Mobile.cz a Kaktus nabízejí hovory i SMS na Ukrajinu úplně zadarmo, neomezeně, bez jakéhokoli poplatku za aktivaci nebo balíček.
alfi
Příspěvky: 718
Registrován: čtv 03. led 2013 15:31:10

Re: EU roaming i Ukrajině

Příspěvek od alfi »

To bych chtěl vidět, za kolik ty data nakupujou - regulovaná (EU) cena je teď 2,5EUR/GB, od léta 2EUR/GB, tj. 30GB by v nákladech mělo stát min. 1500 Kč (a nebo je to součástí nějaké "válečné" akce velkých opů, že roaming s UA neúčtujou vůbec? :) )
Kristovec
Příspěvky: 1526
Registrován: ned 07. srp 2011 18:03:28

Re: EU roaming i Ukrajině

Příspěvek od Kristovec »

alfi píše:To bych chtěl vidět, za kolik ty data nakupujou - regulovaná (EU) cena je teď 2,5EUR/GB, od léta 2EUR/GB, tj. 30GB by v nákladech mělo stát min. 1500 Kč (a nebo je to součástí nějaké "válečné" akce velkých opů, že roaming s UA neúčtujou vůbec? :) )
Ano,četl jsem na jednom UA webu,že Kyivstaru se podařilo domluvit s několika OPy bezplatný roaming, u nás je to T-Mobile.cz . Neboli, mají to zadarmo.
Proto taky při zapnutí mobilu se SIM Kyivstaru ihned přihlásí do TM,tady v Čechách. Dříve se totiž přihlašovala do O2.CZ
alfi
Příspěvky: 718
Registrován: čtv 03. led 2013 15:31:10

Re: EU roaming i Ukrajině

Příspěvek od alfi »

Kristovec píše:Ano,četl jsem na jednom UA webu,že Kyivstaru se podařilo domluvit s několika OPy bezplatný roaming, u nás je to T-Mobile.cz . Neboli, mají to zadarmo.
Proto taky při zapnutí mobilu se SIM Kyivstaru ihned přihlásí do TM,tady v Čechách. Dříve se totiž přihlašovala do O2.CZ
Jj, Vodafone by to měl mít taky. Jen O2 udělalo "bonus", že se k UA chová jako k EU zemi, tj. není to úplně zadarmo :)
Kristovec
Příspěvky: 1526
Registrován: ned 07. srp 2011 18:03:28

Re: EU roaming i Ukrajině

Příspěvek od Kristovec »

Z Vodafonu se volá 1 Kč/min.,SMS za 2,52 Kč,internet nevím. O2 má sazbu unijní strop za minutu,,5,80 Kč/min. Takže nic moc. Nevím,jak internet,ale pochybuju,že zdarma.
Kristovec
Příspěvky: 1526
Registrován: ned 07. srp 2011 18:03:28

Re: EU roaming i Ukrajině

Příspěvek od Kristovec »

hi.dn.ua - Kyivstar,Vodafone a lifecell se domluvili s EU operátory o bezplatném spojení.
Kristovec
Příspěvky: 1526
Registrován: ned 07. srp 2011 18:03:28

Re: EU roaming i Ukrajině

Příspěvek od Kristovec »

Vodafone.ua dává svým zákazníkům k jejich ukrajinskému tarifu i 10 GB a 300 minut zdarma,Bezplatný roaming je v 27 zemích Evropy.
Odpovědět