Vzdálené řízení přes web

Jak ovládat Odorik a používat služby pomocí speciálních programů a aplikací.
Odpovědět
psenakv
Příspěvky: 1
Registrován: čtv 05. kvě 2022 18:26:21

Vzdálené řízení přes web

Příspěvek od psenakv »

Dobrý den,

snažím se vybudovat si IVR řízené přes web a narazil jsem na problém: pokud pošlu play:https://moje.cz/example.mp3 následovaný url:http://moje.cz/example/1/, hláška example.mp3 se přehraje 2x, ale hovor se pak ukončí. Na http://moje.cz/example/1/ nepřijde od Odoriku žádný request. Dělám něco špatně, nebo je něco rozbité?

Předem díky
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8175
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Vzdálené řízení přes web

Příspěvek od xsouku04 »

Potřebovali bychom nějaký způsob jak si to vyzkoušet a problém zopakovat. Kdyžtak napište email.
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8175
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Vzdálené řízení přes web

Příspěvek od xsouku04 »

Vidím, že v tom URL chybí annoucement_id. Má to nějaký důvodu? Nevím, jestli je to dovoleno. Pokud chcete, aby uživatel něco zadal, je dobré mu to nějak oznámit.
dtmf_count=1&annoucement_id=&timeout=10&

Jinak email můžete použít třeba kontakt[zavináč]odorik.cz
Uživatelský avatar
Cameron Howe
Příspěvky: 4
Registrován: úte 14. kvě 2024 19:45:33

Re: Vzdálené řízení přes web

Příspěvek od Cameron Howe »

Dobrý den,
Snažil jsem se kontaktovat Odorik pomocí formuláře na hlavní stránce a ještě jednou napřímo na jeden e-mail kontakt, ale nepřišlo mi ani potvrzení o zaslání dotazu, ani odpověď, a problém je setrvalý, tak to zkouším tady.
V nastavení vzdáleného řízení přes web to vypadá, že nefunguje přeposílání parametrů.
Chtěl jsem nejdříve logovat čísla URL / sloty 98 a 99, na URL ve tvaru https://www.xxx.com?odorikWebhook=[98 or 99]
Nicméně v server logu nikdy nepřišel 98 slot s parametrem odorikWebhook=98 (přichází korektně, ale bez přeposlání nastaveného parametru = parametr se úplně ztratí) a slot 99 přichází špatně sestavený ...?webhookNumber=99?from=... neb se tam přidává druhý otazník, takže to rozbije oba dva parametry před a za druhým otazníkem, ten se stane součástí názvu parametru ['webhookNumber', '99?from=00420605208458'].
URL parametr samozřejmě funguje (není problém domain.com/webhookNumber/99 např.), ale bylo by dobré mít možnost poslat i ten search parametr, případně tu možnost odstranit z dokumentace, pokud toto nelze.
Děkuji za odpověď a přeji hezký den.
Uživatelský avatar
kovik
Příspěvky: 507
Registrován: stř 16. lis 2011 11:07:52

Re: Vzdálené řízení přes web

Příspěvek od kovik »

Dobry den,
bohuzel se ke me nedostal pozadavek drive.

specialni uri id 98 by melo byt funkcni a 99 zitra po nocnim restartu.

Dekuji za nahlaseni
a pripadny test.
Uživatelský avatar
Cameron Howe
Příspěvky: 4
Registrován: úte 14. kvě 2024 19:45:33

Re: Vzdálené řízení přes web

Příspěvek od Cameron Howe »

kovik píše: stř 15. kvě 2024 17:48:59 Dobry den,
bohuzel se ke me nedostal pozadavek drive.

specialni uri id 98 by melo byt funkcni a 99 zitra po nocnim restartu.

Dekuji za nahlaseni
a pripadny test.
Dobry den,
Dekuji za odpoved a opravu.
99 prichazi v poradku (user params & odorik params),
u 98 se ten user search parametr radi na konec URL (odorik params & user params)
- pro parsovani parametru / rizeni je to samozrejme jedno a oboji je korektni, ale urcite se primlouvam za stejne poradi parametru u obou slotu, a ne jen pro konzistenci nebo pro zachovani poradi pridavani tech parametru (user params tam jsou drive nez odorik params), ale hlavne proto, aby to pro cloveka nebyl chaos - pokud jsou to requesty na jeden server endpoint, ten webhook id je prakticky tagovaci / tridici parametr, tak hned na prvni pohled vidim napr.
"/odorikWebhook?webhookNumber=99&..."
u 98 musim koukat dale, jestli nekde id je, stejne tak to bude vypadat pohazene pokud napr. budu logovat surovy URL path string nekde do databaze a pak bych si je nechal strukturovane vypsat, zase to nebude "zarezavat".
Jeste jsem ted zkousel nahodne URL slot 13 (abych zkusil nejaky ne-specialni), a ten zasila to id taktez na konci URL.
Kazdopadne dekuji za nastoleni funkcnosti a preji hezky den.
Uživatelský avatar
kovik
Příspěvky: 507
Registrován: stř 16. lis 2011 11:07:52

Re: Vzdálené řízení přes web

Příspěvek od kovik »

Dobry den,
je to `otocene`.

Dekuji za podmety a pripadny test.
Uživatelský avatar
Cameron Howe
Příspěvky: 4
Registrován: úte 14. kvě 2024 19:45:33

Re: Vzdálené řízení přes web

Příspěvek od Cameron Howe »

Dobrý den,
Ještě mám jeden dotaz ohledně setclip příkazu.
setclip používáme a funguje jak má, tj. zamaskuje volající číslo nějakým vybraným číslem linky v účtu.
Hodila by se ale i reverzní funkce, která číslo zase odmaskuje, např. setclip: original (aby se nemuselo posílat originální číslo, které by se stejně muselo kontrolovat, jestli originálu odpovídá).
Z toho, co vím, tak toto v tuhle chvíli nelze nijak řešit, nebo to není popsáno v dokumentaci.
Máme scénáře, kde se hovor směruje na techniky, kteří napřímo zpět s klienty nekomunikují (opět je spojí s posledním volaným číslem webové řízení, aniž by museli znát číslo), ale v případě, že není nikdo k dispozici, tak se přepojuje na majitele firmy (jako poslední instanci), a ten (i když by chtěl) tak nevidí, kdo volá.
Obecně se nedá předpokládat, že po setclip už nebudete přepojovat na někoho, kdo by zase to originální číslo chěl a měl vidět (např. z nějakého helpdesku, který používá svůj systém, přepojujete dál na manažery nebo šéfa, apod.).
Děkuji za případnou opověď a přeji hezký den.
Uživatelský avatar
Cameron Howe
Příspěvky: 4
Registrován: úte 14. kvě 2024 19:45:33

Re: Vzdálené řízení přes web

Příspěvek od Cameron Howe »

kovik píše: čtv 16. kvě 2024 16:17:00 Dobry den,
je to `otocene`.

Dekuji za podmety a pripadny test.
Děkuji, 99, 98, 13, 69 odzkoušeno a parametr je u všech stejně na konci URL.
Nebudu lhát, dává mi větší smysl nechat ten user parametr na začátku, kde ho user vložil, když definoval, na jaké URL se má posílat, Odorik připojuje svoje parametry až posléze, ale také uznávám, že nějak zásadní to není.
Děkuji za Vaše rychlá řešení a přeji hezký den.
Odpovědět