Místo hlášky "volaný právě hovoří" falešné zvonění

Potíže a možnosti při volání ze sim karet Odorik.cz
Odpovědět
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8146
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Místo hlášky "volaný právě hovoří" falešné zvonění

Příspěvek od xsouku04 »

Zjistil jsem, že u části příchozích hovorů do sítě T-mobile je místo originál hlášek (např. o nedostupnosti - T-mobile hlasem) slyšet hlášky náhradní (např. při volání z pevné linky O2), nebo též místo hlášky " čekejte, volaný účastník právě hovoří, za chvíli budete spojeni" jen falešné zvonění. To vede mimo jiné k tomu, že volající mohou být naštvaní, že jim volaný nebere, on má ale přitom obsazeno. Tedy začal jsem to řešit jako stížnost jednoho našeho zákazníka.

Tento problém se samozřejmě týká i SIMkaret Odorik, které by se měly chovat, co se týče příchozích hovorů, úplně stejně jako jakékoli jiné SIM v síti T-mobile. Podařilo se mi zopakovat problém i s předplacenou kartou přímo od T-mobile.

Polovičaté řešení je vypnout si na svém mobilním telefonu funkci "Čekající hovor". Pak se volajícímu ukáže, že máte obsazeno, žádná hláška se přehrávat nebude. Ale vy přijdete o informaci, že se pokoušel volat a nemůžete mu tak zavolat zpět.
Uživatelský avatar
konrad
Příspěvky: 150
Registrován: ned 29. led 2012 1:41:25
Bydliště: Praha 1

Re: Místo hlášky "volaný právě hovoří" falešné zvonění

Příspěvek od konrad »

Potvrzuji, taky jsem se s několika volajícími kvůli tomu dostal do sporu.
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8146
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Místo hlášky "volaný právě hovoří" falešné zvonění

Příspěvek od xsouku04 »

Bohužel tento nepříjemný problém stále trvá. Pokud má někdo v síti T-mobile obsazeno a volá mu někdo další, občas slyší jen falešné zvonění a nepozná, že má dotyčný obsazeno. Zákazník tak např. může být naštvaný, že mu to nikdo nebere v pracovní době, když má dotyčný obsazeno.
Uživatelský avatar
Pitomec
Příspěvky: 2580
Registrován: ned 27. lis 2011 21:26:33
Bydliště: Brno

Re: Místo hlášky "volaný právě hovoří" falešné zvonění

Příspěvek od Pitomec »

Neposílá T-Mobile náhodou SMS zprávy o ztracených voláních?
Obrázek
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8146
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Místo hlášky "volaný právě hovoří" falešné zvonění

Příspěvek od xsouku04 »

Pitomec píše:Neposílá T-Mobile náhodou SMS zprávy o ztracených voláních?
Ano, ale to musíte mít vypnutý mobil. Pokud máte obsazeno, mám za to, že nic nepošle, neb se čeká, že máte aktivní službu čekající příchozí hovor a telefon se to dozví rovnou.
Ale pokud vše funguje, jak má, jsou tam přechodně mrtvá místa, kdy se o zmeškaném hovoru nedozvíte. Např. pokud vám někdo zavolá v době, kdy zrovna někam voláte a zatím to jen vyzvání, o zmeškaném hovoru se nedozvíte.

Je zajímavé, kolik milionů zákazníků T-mobile má, ale nikdo si této podstatné chyby nevšímá a je na nás, abychom jej nutili to opravit.
neveceral
Příspěvky: 6
Registrován: stř 08. srp 2012 15:39:22

Re: Místo hlášky "volaný právě hovoří" falešné zvonění

Příspěvek od neveceral »

tak mně se zase u dvou odorik čísel stává, že je mi voláno, třeba 30s, telefon vůbec nezazvoní (mám ho na stole) a pak přijde jenom info o zmeškaném hovoru. Občas zase při volání z odorik čísla na jiné číslo není vůbec slyšet vyzvánění... nějak to poslední dobou zlobí...
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8146
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Místo hlášky "volaný právě hovoří" falešné zvonění

Příspěvek od xsouku04 »

neveceral píše:tak mně se zase u dvou odorik čísel stává, že je mi voláno, třeba 30s, telefon vůbec nezazvoní (mám ho na stole) a pak přijde jenom info o zmeškaném hovoru. Občas zase při volání z odorik čísla na jiné číslo není vůbec slyšet vyzvánění... nějak to poslední dobou zlobí...
To, že se občas hovor nespojí, bude nějaká náhodná chyba sítě T-mobile, nebo též problém s telefonem. Problém ale je, že díky této chybě je nejspíš místo hlášky o nedustopnosti slyšet jen falšené zvonění. Že by chybělo zvonění úplně, s tím jsem se také setkal již několikrát za celou dobu. Nejde to zopakovat a zatím jsem to neprověřoval.
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8146
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Místo hlášky "volaný právě hovoří" falešné zvonění

Příspěvek od xsouku04 »

Mám tady další stížnost. Tentokrát to vypadá na falšené zvonění místo hlášky o nedostupnosti. Cituji:
manželka mi několikrát volala (např hovor id 469345801) ale mě telefon nezvonil. Byl po restartu, ale nebyl dešifrovaný (nezadaný pin)
Manželce to ve sluchátku vyzvánělo jako obvykle a hovor je NOT_ANSWERED

nemělo by se v tom případě ozvat "nedostupné" nebo něco podobného?
Odpovědět