Email 2 SMS

Místo pro služby, které lze dobře kombinovat se službami Odorik.cz .
Odpovědět
TomK
Příspěvky: 47
Registrován: stř 02. říj 2013 11:40:38

Email 2 SMS

Příspěvek od TomK »

Máte prosím tip na spolehlivou službu pro SMS notifikace přes email?
Potřebuji pro dohledový systém, který umí posílat pouze maily, množsví cca2/den. Ideálně free, ale nebráním se i drobné platbě.
Odorik myslím um za 1Kč/SMS, ale to už je pro zamýšlené použití dost.
Hint: Kdysi fungovalo něco u T-Mobile. Funguje ještě a lze použít u Odoriku?
Děkuji všem .
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8146
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Email 2 SMS

Příspěvek od xsouku04 »

U odoriku to bohužel nejde.
Sami něco takového také potřebujeme a vyřešili jsme to zasíláním notifikací na Telegram, což je zavolání jediného URL. Ale převod z mailu na zavolání URL není úplně triviální a možná dotyčný nemá data a chuť mít nějakou další aplikaci.
TomK
Příspěvky: 47
Registrován: stř 02. říj 2013 11:40:38

Re: Email 2 SMS

Příspěvek od TomK »

Šlo by na základě mailu (IFTTT?) alespoň udělat inicilaizace hovoru? Uložil bych si čislo pod jménem ALERT a detaily si pak už zjistím,
pe.havel
Příspěvky: 223
Registrován: pát 02. zář 2016 10:34:20

Re: Email 2 SMS

Příspěvek od pe.havel »

To by nemělo být přes OdorikAPI žádný problém.
Já bych to nejspíše řešil tak, že bych pomocí GoogleScript hlídal určitý formát příchozích mailů, na základě toho vyvolal přes API hovor na určité číslo se spojením na nějakou hlášku, po několika sekundách ještě přes API hovor zavěsil, aby při nevyzvednutí nezvonilo nekonečně dlouho (prakticky je tuším omezeno na 2 minuty). Přes IFTTT by volání API mělo jít taky, ale v bezplatné verzi tam jsou taková omezení, že jsem IFTTT nakonec nikdy prakticky nepoužil.
Pokud by bylo potřeba rozlišit více stavů z dohledu, mohlo by se pro každý stav využít jiné číslo volajícího nebo po zvednutí přehrát specifickou hlášku (hláška by se propojovala s volaným v nastavení callbacku).
alfi
Příspěvky: 718
Registrován: čtv 03. led 2013 15:31:10

Re: Email 2 SMS

Příspěvek od alfi »

Dneska už se na SMSky moc nehraje - do Androidu i jablíček jdou v podstatě zadarmo posílat push notifikace, je na to i řada aplikací s docela jednoduchou API integrací, viz třeba https://pushover.net/ nebo taky to https://ifttt.com/if_notifications . Docela se používá i ten Telegram. Jen příjemce musí mít aktivní data :)
Uživatelský avatar
Pitomec
Příspěvky: 2580
Registrován: ned 27. lis 2011 21:26:33
Bydliště: Brno

Re: Email 2 SMS

Příspěvek od Pitomec »

T-Mobile to nabízí pořád: https://www.t-mobile.cz/e-mail-do-sms
Obrázek
evid
Příspěvky: 72
Registrován: úte 27. pro 2011 16:18:29

Re: Email 2 SMS

Příspěvek od evid »

Vodafon tuto službu k dnešnímu dni bohuzel bez náhrady zrušil.
alfi
Příspěvky: 718
Registrován: čtv 03. led 2013 15:31:10

Re: Email 2 SMS

Příspěvek od alfi »

Pitomec píše:T-Mobile to nabízí pořád: https://www.t-mobile.cz/e-mail-do-sms
Ty jo, to už je taková vykopávka, že jsem ani nevěřil, že to ještě funguje - a funguje :)
helmut.niederman
Příspěvky: 1012
Registrován: stř 10. črc 2013 21:40:28

Re: Email 2 SMS

Příspěvek od helmut.niederman »

evid píše:Vodafon tuto službu k dnešnímu dni bohuzel bez náhrady zrušil.
Nedivím se, já mám chytrý telefon a vždy když mi příjde email mi moje aplikace od Seznamu dá echo ring že přišla nová zpráva. Holt mobilní operátoři nechtějí lidi s tlačítkovými telefony. Stejně tak jako nechtějí operátoři aby lidi používali telefonní budky.
Když jsem v létě v Drážďanech tak jsem u telefonní budky jako u nějakého exotu strávil snad půl hodiny :lol: Fotil jsem si luxusní phone stojánek u PragerStrasse. a co víc, funguje to i jako internetový kiosek. HOlt v Německu a Rakousku to jde. :roll:

Apropo, troufám si věštit že to nebude dlouho trvat a operátoři za chvíli zruší i posílání SMS a vše bude přes internet. :idea:
Uživatelský avatar
Pitomec
Příspěvky: 2580
Registrován: ned 27. lis 2011 21:26:33
Bydliště: Brno

Re: Email 2 SMS

Příspěvek od Pitomec »

K úplnému zrušení SMS asi nedojde, protože SMS je pořád komunikační kanál, kterým se lze spojit s kýmkoliv kdo má mobil, což v případě netu neplatí. A hlavně mají operátoři ze SMS slušný příjem, takže není důvod rušit něco, co pěkně sype. Jiná věc byla ta výše uvedená služba poskytovaná zadarmo, kterou musel dotovat operátor, ta logicky skončila.
Obrázek
Odpovědět