Jméno mého čísla telefonu při volání

Diskuze o telefonování a telefonních službách, rady, návody, připomínky, ...
Odpovědět
Uživatelský avatar
konrad
Příspěvky: 150
Registrován: ned 29. led 2012 1:41:25
Bydliště: Praha 1

Jméno mého čísla telefonu při volání

Příspěvek od konrad »

Dobrý den,

pokud se to tu už řešilo, omlouvám se, možná jsem slabý při vyhledávání.

Několik volajících mi sdělilo, že při volání na mé odorik číslo se jim přestalo zobrazovat mé jméno tak jak ho mají uložené (jako vždy dříve), ale jméno mé firmy.
V nastavení jsem nenašel relevantní možnost ovlivnit co se volajícím zobrazuje, ale rozhodně nechci, aby to byla má firma.
Nastavuje to operátor? Mohu to někde změnit?

Děkuji
Uživatelský avatar
konrad
Příspěvky: 150
Registrován: ned 29. led 2012 1:41:25
Bydliště: Praha 1

Re: Jméno mého čísla telefonu při volání

Příspěvek od konrad »

Při googlování jsem našel na zvláštní doméně "royalbeautystore.com" (Russia (RU) IP: 185.248.100.26 Provider: IP SERVER LLC) strojově přeloženou zmínku "T-Mobile nabízí nové ID volajícího s názvem ID volaného" https://royalbeautystore.com/cs/15446-t ... me-id.html
nejsem si jist zda to má souvislost.
pe.havel
Příspěvky: 223
Registrován: pát 02. zář 2016 10:34:20

Re: Jméno mého čísla telefonu při volání

Příspěvek od pe.havel »

Pokud jsem pochopil správně, o co se jedná, tak mě napadá, zda nemáte vaše tel. číslo uvedené někde u firemního profilu v Googlu (Mapy Goggle pro firmy) . Volající/volané osoby by pak mohli mít v mobilním telefonu kontakty synchronizované s Google účtem, který ke kontaktům připisuje automaticky veřejné informace o firmách, které jsou navázány na stejné kontakty (e-maily, telefony) – názvy, adresy, fotky atd.. Takto se mi to chová minimálně ve webové verzi kontaktů. V mobilu sice ne, ale to může být u mne dané starou verzí Androidu/prostředí.
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8146
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Jméno mého čísla telefonu při volání

Příspěvek od xsouku04 »

Adroid často zobrazí informaci o volajícím, kterou si majitel uložil u Google. Že by ale měla mít přednost před vlastním pojmenováním, je divné.
Tedy hovor tu informaci nepřenáší, google to vyhledá podle čísla a někdy zobrazí.
Uživatelský avatar
konrad
Příspěvky: 150
Registrován: ned 29. led 2012 1:41:25
Bydliště: Praha 1

Re: Jméno mého čísla telefonu při volání

Příspěvek od konrad »

S tím firemním profilem a androidem to je asi nejpravděpodobnější vysvětlení. Pokud tomu tak je, firemních profilů mám víc, nelíbí se mi, že si android vytáhne jeden za všechny, ani to, že to je bez vědomí a vůle majitele telefonního čísla.
Odpovědět