Tarif pro malé spotřeby dat

Místo pro služby, které lze dobře kombinovat se službami Odorik.cz .
Odpovědět
vlk
Příspěvky: 180
Registrován: ned 29. pro 2013 19:04:40

Tarif pro malé spotřeby dat

Příspěvek od vlk »

T-mobil na Twistu má zatím datové zvýhodnění 10Kč za 100MB na den. S tím, že prvních 10MB stojí poměrně z 10Kč, 11MB-100MB už jsou v ceně. S tímhle tarifem jsou známi schopni vyčerpat 20Kč za 3 měsíce.

Bohužel na první SIMce už mi došla upozornění na změnu, do měsíce to změní na 12Kč za 150MB na den jednorázově. Tedy stáhne člověk kilobajt a naúčtuje se mu 12Kč.

Odorik je zajímavý pro zahraničí/EU 10h/MB účtováno po kB za 21Kč měsíčně.

Případně v ČR za 30Kč měsíčně (9Kč+21Kč) + 69h za MB., případně 60Kč za 150Kč.

Vodafone má 1GB na nulovým tarifu za 79Kč na 30 dní.

Existuje ještě někde jiné nízkopaušálové mobilní připojení?
Uživatelský avatar
Pitomec
Příspěvky: 2583
Registrován: ned 27. lis 2011 21:26:33
Bydliště: Brno

Re: Tarif pro malé spotřeby dat

Příspěvek od Pitomec »

Asi nejlíp vychází ta datová SIM Twist Internet Online, a to buď samostatně (kdo má opravdu velmi nízkou spotřebu), anebo v kombinaci s nabídkou 12x 2 GB na rok za 699 Kč (kdy stačí koupit SIM za 30 Kč s kreditem 200 Kč, dobít 400 Kč, T-Mobile dá bonus 100 Kč a balíček lze koupit - aktuálně pouze do konce dubna, ale možná to zase prodlouží, viz diskuze zde: viewtopic.php?t=5276)
Obrázek
Kristovec
Příspěvky: 1527
Registrován: ned 07. srp 2011 18:03:28

Re: Tarif pro malé spotřeby dat

Příspěvek od Kristovec »

emtecko.cz dá 750 MB za měsíc a stojí to 50 Kč. Ovšem minimálně 29 Kč hlasový paušál. Zkuste to spíš v zahraničí, vím,že jsem s tím už protivný,ale tady v ČR to nemá smysl.
Podívejte : lifecell.ua tarif Gadžet Bezpeka stojí 90 UAH = 54 CZK na 12 týdnů , tedy 84 dní, a každý z těch 84 dnů máte 150 MB, tady v EU samozřejmě.Tedy 0,70 Kč/den. Máte li telefon podporující eSIM a umíte li anglicky či ukrajinsky, vše vyřídíte na webu operátora,eSIM dojde emailem, kredit nabíjíte z naší platební karty.
Skutečně,v ČR to nemá smysl hledat levné služby :(
jaara
Příspěvky: 38
Registrován: úte 08. dub 2014 10:49:48

Re: Tarif pro malé spotřeby dat

Příspěvek od jaara »

Kdysi jsem si pořídil SIM polského T-mobilu s tarifem Frii. Dobíjím vždy 30 Zl s tím, že pokud kartu použiji, strhne se mi 1 Zl, za který mohu ten den neomezeně telefonovat v Polsku na polská čísla, posílat na ně SMS a hlavně mám k dispozici 300 MB dat ten den, což využívám v navigaci a na dovolené tam, kde není wifi.
Kristovec
Příspěvky: 1527
Registrován: ned 07. srp 2011 18:03:28

Re: Tarif pro malé spotřeby dat

Příspěvek od Kristovec »

Také jsem měl Frii, ale přešel jsem na Go!
Tam lze koupit 1 GB na měsíc za 5 PLN = 25 CZK, což také ujde. t-mobile.pl
alfi
Příspěvky: 721
Registrován: čtv 03. led 2013 15:31:10

Re: Tarif pro malé spotřeby dat

Příspěvek od alfi »

No fuj, taky to používám na malá data. A potřebuju i SMSky, tj. Twist online mi nepomůže :-(
5uch
Příspěvky: 456
Registrován: stř 21. lis 2012 4:01:18

Re: Tarif pro malé spotřeby dat

Příspěvek od 5uch »

Teď mi také přišlo upozornění, že 100 MB za 10 Kč na den bude změněno na 150 MB za 12 Kč. Což nezní špatně, ale problém je s tím, že je to opravdu jednorázové (první kilobajt = 12 Kč). V hloupém telefonu s Operou mini mi víc vyhovovala předchozí varianta, kde se prvních 10 MB účtovalo podle skutečné spotřeby (v ceně 1 MB = 1 Kč, účtováno patrně po kilobajtech?)

No nic, řešíme tu drobné.

Nicméně pro lidi, co preferují model "platím podle skutečné (malé a nepravidelné) spotřeby": Je tu ještě Oskarta - virtuál (či spíše brandovaná předplacenka) od Vodafone. Tam je také 1 MB za 1 Kč s účtováním po kilobajtech, ale bez toho "flatového" režimu po vyčerpání prvních 10 MB. Pro použití čistě v hloupém mobilu na příležitostné maily, vyhledání dopravního spojení, přečtení zpravodajství v Opeře Mini OK, ale pro příležitostné použití v chytrém telefonu ne. Nicméně Oskarta umí data přepnout i do režimu 1 GB za 77 Kč (měsíční balíček s automatickou obnovou a možností za stejnou cenu dokoupit další gigabajt).
VOX 802 -> Odorik byla jasná volba
xtonda
Příspěvky: 770
Registrován: čtv 08. zář 2011 14:38:19

Re: Tarif pro malé spotřeby dat

Příspěvek od xtonda »

A zkusil fakt někdo zahraniční datový tarif dlouhodobě v ČR používat? EU roaming a speciálně ten datový má nikoliv nepodstatná omezení
https://europa.eu/youreurope/citizens/c ... dex_cs.htm
Cenový strop je letos 1,8 € oproti loňským 2 €, ale jinak ty principy platí. Viz
https://en.wikipedia.org/wiki/Roaming_Regulation_2022

A u toho UA lifecell je to časově omezené promo platné do konce Června a lze ho využít až po dvou měsících od aktivace SIM
https://www.lifecell.ua/en/services/catalog/gb-roam/

Takže jako náhled do cen jinde zajímavé, ale prakticky pro uživatele z ČR k ničemu.
vlk
Příspěvky: 180
Registrován: ned 29. pro 2013 19:04:40

Re: Tarif pro malé spotřeby dat

Příspěvek od vlk »

Asi nejlepší nabídka pro malé přenosy (esim/sim) jsem našel tady: https://www.mtxc.eu/en/
Odpovědět