Spolehlivý SIP klient pro Android s dobrou integrací

Podrobnější technické novinky a vůbec novinky a postřehy z VoIP.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Pitomec
Příspěvky: 2583
Registrován: ned 27. lis 2011 21:26:33
Bydliště: Brno

Re: Spolehlivý SIP klient pro Android s dobrou integrací

Příspěvek od Pitomec »

Zcela jistě v tom, že jde volat do veřejných pevných a mobilních sítí, nikoliv jenom těm, kdo mají WhatsApp.
Obrázek
Uživatelský avatar
michaels
Příspěvky: 143
Registrován: sob 18. led 2014 13:41:32

Re: Spolehlivý SIP klient pro Android s dobrou integrací

Příspěvek od michaels »

moje jméno píše: ned 13. srp 2023 13:04:46 V těch pojmech se nijak neorientuji, a navíc nechápu výhody takto kostrbatého řešení. Po instalaci se pak volá zdarma kamkoliv? Nebo v čem je ta výhoda třeba proti volání třeba z whatsappu?
Jedná se o VoIP. Zkráceně koupíte si číslo a voláte pak na mobil za 0,69/min v tarifikaci 1+1 čili přesněji řečeno 0,0115,-/sec přes internet čili přes data.
A navíc je možné nastavit si vlastní CLIP, čili i když si koupíte veřejné číslo, lze nastavit, že volaný uvidí vaše mobilní číslo.

Zkuste si naštudovat z internetu, v tomto vlákně na to asi není prostor.
Uživatelský avatar
Pitomec
Příspěvky: 2583
Registrován: ned 27. lis 2011 21:26:33
Bydliště: Brno

Re: Spolehlivý SIP klient pro Android s dobrou integrací

Příspěvek od Pitomec »

0,59 Kč za minutu
Obrázek
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8161
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Spolehlivý SIP klient pro Android s dobrou integrací

Příspěvek od xsouku04 »

alfi píše: stř 09. srp 2023 21:45:54 Udržet naživu TCP/TLS spojení je možná fajn, stejně to nikdy nebude 100% 24x7x365. Jako důležitější ale vidím, aby se ACR umělo vyrovnat s tím, že spojení upadne. Vč. toho, že upadne celé ACR - teď se telefon dostal pod 20% baterky a ACR sestřelil, i když má v nastavení povoleno neomezené využití baterie na pozadí. Aneb (libovolná Android) aplikace může být kdykoliv systémem sestřelena. A i potom by měly fungovat push zprávy na obnovu spojení pro příchozí hovor, pokud to má být "spolehlivé". Jednoduchý test je přihlásit, v seznamu aplikací zabít a zkusit příchozí hovor. To by mělo fungovat taky :)
Popisoval jsem autorovi ACR Phone trable se zabíjeném a neprobuzením s push a napsal mi, že se máte ozvat na m [zavináč] nllapps.com.
Komunikuje se přímo s člověkem, který ten ACR Phone programuje. Což je obrovská výhoda, protože jiní lidé obvykle nedovedou problém ani řádně pochopit.

Samozřejmě je třeba být konkrétní a uvádět různé důležité detaily. Třeba jaký telefon máte a co všechno jste provedl za pokusy, aby se dalo vytušit, čím to možná bude. Napište, že jste dostal kontakt z Odorik.cz
Někdy je docela problém se správně pochopit, tak je třeba možná trochu trpělivst a to nejen kvůli angličtině, ale prostě člověk nemůže umět úplně všechno naprosto ideálně. (Geniální programátor má možné slabiny prostě jinde.)
Já jsem vždy zatím uspěl.
pe.havel
Příspěvky: 228
Registrován: pát 02. zář 2016 10:34:20

Re: Spolehlivý SIP klient pro Android s dobrou integrací

Příspěvek od pe.havel »

pe.havel píše: pát 11. srp 2023 15:40:42 …hovor nepřepadne na záložní číslo…
Zpráva možná zapadla, proto ještě jednou prosím, podívejte se na nefunkční záložní číslo v případě použití proxy. Podrobněji viz příspěvek výše.
V tuto chvíli jsem ACRPhone s proxy musel přestat používat, protože nedostupnost čísla je velký problém (často se telefon připojuje a odpojuje od internetu, podle toho, jak se přesouvám).
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8161
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Spolehlivý SIP klient pro Android s dobrou integrací

Příspěvek od xsouku04 »

pe.havel píše: úte 15. srp 2023 12:39:36
pe.havel píše: pát 11. srp 2023 15:40:42 …hovor nepřepadne na záložní číslo…
Zpráva možná zapadla, proto ještě jednou prosím, podívejte se na nefunkční záložní číslo v případě použití proxy. Podrobněji viz příspěvek výše.
V tuto chvíli jsem ACRPhone s proxy musel přestat používat, protože nedostupnost čísla je velký problém (často se telefon připojuje a odpojuje od internetu, podle toho, jak se přesouvám).
Problém je, že probuzení uspaného telefonu může trvat výjimečně i déle než minutu. Proto se špatně rozlišuje, jestli je telefon opravdu mimo internet, nebo jen tvrdě spí.
Takže to chce ještě více testů, abychom se rozhodli, co s tím. Samozřejmě to, aby to nakonec volalo záložní číslo, když se hovor nepodaří spojit třeba ani po minutě a půl, je relativně snadné opravit, jen kolega má teď dovolenou.

Napadlo mne, že by možná stálo za to, telefon probouzet obyčejným prozvoněním, což by mohlo být rychlejší a spolehlivější. Nebo prostě telefon prozvonit, pokud to push nezvládne do pěti vteřin. Telefon by mohl hovor automaticky odmítat. Je tam ale problém v tom, že LTE neumí volat, a tak se telefon často musí přepnout do 2G sítě a zpět. Ale i tak by to mohlo být spolehlivější, než čekat často nesmyslně dlouho na to, jestli push zafunguje se zpožděním, nebo je zrovna úplně nedostupný.
pe.havel
Příspěvky: 228
Registrován: pát 02. zář 2016 10:34:20

Re: Spolehlivý SIP klient pro Android s dobrou integrací

Příspěvek od pe.havel »

xsouku04 píše: úte 15. srp 2023 12:50:55 Napadlo mne, že by možná stálo o to, telefon probouzet obyčejným prozvoněním, což by mohlo být rychlejší a spolehlivější.
Ano, dávalo by mi to větší smysl, než čekat minutu. Přeci jenom, je to běžný hovor, ne hovor přes nějakou komunikační platformu, kde volající je zvyklý na něco jiného (uživatel může být offline, vypnutý program atd). Běžný volající v tel. síti podle mě očekává, že do několika sekund začne běžně vyzvánět.
Viděl bych to tak (pokud by to technicky šlo), čekat na probuzení push notifikací 5 sekund, pak zkusit zavolat přímo SIP účet (třeba se mobil zrovna chytne) a za dalších 5 sekund už přepadnou na záložní číslo. Ono i těch 10 sekund už je docela příliš na to, aby běžný volající byl zmaten, co se děje, když to nevyzvání.
Doplním, že při tom minutovém čekání bylo úplné ticho, nehrála žádná hudba (tuším, že o čekací hudbě se něco dříve zmiňovalo).
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8161
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Spolehlivý SIP klient pro Android s dobrou integrací

Příspěvek od xsouku04 »

Kromě android push notifikací lze přidat i push hovor.
Postup je následující. Do paralelního zvonění stačí přidat *08304*087608424631 , *710553
*08304 zpozdí zvonění 04 vteřiny *087 změní identitu volajícího na vždy stejné číslo.
Kde 608424631 je mobilní číslo telefonu, linka *710553 je linka na které je přihlášen ACR phone. Podstatné je, že hovor směrovaný na mobil změní identitu volajícího na vždy stejné známé číslo, které dám na blacklist. Telefon je tak vždy odmítnut.
Tedy pokud google push nezafunguje 4 vteřiny, pošle se i běžný hovor, který telefon vzbudí. Telefon hovor odmítne a pak je schopen přijmout androidí push a začne zvonit VoIP hovor. Já mám ale výhodu v tom, že na internet používám druhou SIM, tedy nejspíše internet funguje po celou dobu.

Mám zaručeno, že nikdy nebudu na voip hovor čekat déle než asi 8 vteřenin. Funguje to tak dobře i ostatním? To bychom pak mohli dát jiný prefix a speciální číslo pro všechny.
alfi
Příspěvky: 721
Registrován: čtv 03. led 2013 15:31:10

Re: Spolehlivý SIP klient pro Android s dobrou integrací

Příspěvek od alfi »

xsouku04 píše: úte 15. srp 2023 12:05:44
alfi píše: stř 09. srp 2023 21:45:54 Udržet naživu TCP/TLS spojení je možná fajn, stejně to nikdy nebude 100% 24x7x365. Jako důležitější ale vidím, aby se ACR umělo vyrovnat s tím, že spojení upadne. Vč. toho, že upadne celé ACR - teď se telefon dostal pod 20% baterky a ACR sestřelil, i když má v nastavení povoleno neomezené využití baterie na pozadí. Aneb (libovolná Android) aplikace může být kdykoliv systémem sestřelena. A i potom by měly fungovat push zprávy na obnovu spojení pro příchozí hovor, pokud to má být "spolehlivé". Jednoduchý test je přihlásit, v seznamu aplikací zabít a zkusit příchozí hovor. To by mělo fungovat taky :)
Popisoval jsem autorovy ACR Phone trable se zabíjeném a neprobuzením s push a napsal mi že se máte ozvat na m [zavináč] nllapps.com.
Komunikuje se přímo s člověkem, který ten ACR Phone programuje. Což je obrovská výhoda, protože jiní lidé obvykle nedovedou problém ani řádně pochopit.

Samozřejmě je třeba být konkrétní a uvádět různé důležité detaily. Třeba jaký telefon máte a co všechno jste provedl za pokusy, aby se dalo vytušit, čím to možná bude. Napište že jste dostal kontakt z Odorik.cz
Někdy je docela problém se správně pochopit, tak je třeba možná trochu trpělivst a to nejen kvůli angličtině, ale prostě člověk nemůže umět úplně všechno naprosto ideálně. (Geniální programátor má možné slabiny prostě jinde.)
Já jsem vždy zatím uspěl.
Díky, zkusím se mu ozvat. Nicméně primární omezení vidím právě v tom, pokud se po odhlášení push ani nepošle - a to je pod vaší kontrolou, alespoň to vyzkoušet? Můžu zkusit i ten push hovor - ale po zabití aplikace systémem ji neprobudí ani běžný hovor, i když je nastavená jako telefonní - zvonění i zvednutý hovor vyřizuje nativní telefonní aplikace. Ještě se dívám, že Nokie zdá se mají nějaký agresivnější task killer (https://community.phones.nokia.com/disc ... android-13) a taky speciální aplikaci "App Background Manager", která ovlivňuje i dostupnost notifikací - aneb možná ani ten push ji neprobere? (https://community.phones.nokia.com/disc ... nd-manager). Ještě budu chvíli zkoušet :)
vlk
Příspěvky: 180
Registrován: ned 29. pro 2013 19:04:40

Re: Spolehlivý SIP klient pro Android s dobrou integrací

Příspěvek od vlk »

Protože CSImple často nepřijme hovor, zkouším ACRphone s push notifikací.
Drobnost: bylo by hezké, když bylo možné heslo po zadání si nechat zobrazit a upravit.

Velká škoda, že neumí posílat zprávy/chat mezi SIP účty, i kdyby jen mezi těmi přes stejný program. Nezná někdo rozumný SIP program s chat možnostmi? (CSimple umí poslat aspoň SMS za korunu, ale rychlé volby, SIP adresy nepobere).

Volání především příchozí hovoty oproti CSimple je zmatené. Všechna čísla mám u Odoriku nastavený, že se zpožděním 5/10 sekund se volá přímo nějaké mobilní číslo/čísla. Zobrazování programu, zpoždění než hovor začne vyzvánět a integrace znamená, že zatím nepoznám kdy příchozí hovor je zdarma a kdy se platí přesměrování. Když mám puštěné oba programy, tak CSimple už dávno vyzvání a ACRphone stále o hovoru neví.
Odpovědět