Blokování příchozích hovorů

Diskuze o telefonování a telefonních službách, rady, návody, připomínky, ...
Haldy
Příspěvky: 14
Registrován: stř 28. bře 2012 20:54:30

Re: Blokování příchozích hovorů

Příspěvek od Haldy »

A kde a jak to nastavím prosím?
Uživatelský avatar
Pitomec
Příspěvky: 2582
Registrován: ned 27. lis 2011 21:26:33
Bydliště: Brno

Re: Blokování příchozích hovorů

Příspěvek od Pitomec »

V Paralelním vyzvánění, kde si požadovaná čísla navolím se znakem > pro danou linku (např. když má číslo 800 123 456 vždy vyzvánět na lince 654321, tak to nastavím 800123456>*654321 a takto přidám i další konkrétní volající čísla pro stejnou linku) a pro všechna ostatní volající čísla pak mám pravidlo dostupnosti na hypotetické lince 654321 Po-Pá 8-18 hod., tedy: *08415s08001800*654321
Obrázek
sip2sim
Příspěvky: 39
Registrován: ned 05. čer 2022 17:56:09

Re: Blokování příchozích hovorů

Příspěvek od sip2sim »

Mne se libi reseni se kterym prisili treba vyrobci ceskeho routeru turris a jajich "HoneyPot / HaaS"
provozovane na tech zarizenich
https://wiki.turris.cz/en/howto/ssh_honeypot
https://docs.turris.cz/basics/sentinel/haas/
a provozuji tuto honeypot na vsech jejich zarizenich, a podle toho taky vsechny ty zarizeni
patricne zaplatuji a chrani proti zneuziti 0 dnu zranitelnosti atd.



Jestli by nebylo dobre aby Odorik, zpristupnil funkci blokovani cisel pro vsechny ucastniky
jejich site, treba ve forme:

prijmu hovor a ten je evidentne spam,
v prubehu hovoru (na svem geografickem cislena) natukam *7726 (SPAM) a cislo bude zarazeno
na seznam cisel, ktere:

a] bude zarazeno na globalni "blacklist" odorik.cz a
a1] bud budou uplne blokovane
a2] budou presmerovane na nejake cislo, a bud na hold, a nebo v nekonecne fronte atd.

b] cislo ze zkontroluje z pridelu cisel CTU a je platne a nebo neplatne cislo a bude
b1] pokud neni z platneho pridelu uplne zablokovane/presmerovane do nekonecna
b2] pokud je z platneho pridelu CTU, bude pouze presmerovano na hlasku, odorik.cz/odblokovani
a formular k tomu aby cislo bylo odblokovano a ze bylo zablokovana jako SPAM .....


Uvedeny "blacklist" bude pristupny uzivatelum odorik.cz a pokud do nej pridali cislo omylem
pozadaji o to formularem a nebo treba zavolanim na cislo *7726*REM*CISLO


Dale by treba bylo vhodne umoznit cislo ze ktereho chodi spam zaradit na SPAM "blacklist"
manualne, pokud to clovek nestihl treba ve formatu *7726*ADD*CISLO


Chapu ze uvedene reseni predstavuje naklady na realizaci pro odorik.cz, ale byla by to dalsi
sluzba, kterou Odorik predbehne konkurenci :)



Cislo 7726 se v mobilnich sititch (UK) pouziva na reportovani podvodnych SMS/hovoru,
bohuzel nic podobneho nefunguje pro pevne linky :(


P.S. Zajimavou sluzbu proti blokovani podvodnych hovoru na pevnych linkach nabizi firma Sky.com,
ktera pri dovolani na cislo jejich pevne linky, prehraje volajicimu vzkaz, aby nahral svoje jmeno
a proc vola, on po nahrani chvili pocka a moje pevna linka zacne v ten moment vyzvanet a po
prijmuti hovoru se mi prehraje tato nahravka a ja mam moznost zvolit, jestli:
a] chci hovor prijmout
b] hovor nechci prijmout, ale odeslat na zaznamnik
c] chci hovor oznamit jako SPAM
Velice efektivni a spam hovory jsou na nule :)
Naposledy upravil(a) sip2sim dne čtv 11. led 2024 16:02:18, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8160
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Blokování příchozích hovorů

Příspěvek od xsouku04 »

sip2sim píše: sob 06. led 2024 13:41:06 Mne se libi reseni se kterym prisili treba vyrobci ceskeho routeru turris a jajich "HoneyPot / HaaS"
Velice efektivni a spam hovory jsou na nule :)
Pokud někdo prozvání a nikdo tam není a také ten hovor není ve výpise hovorů, tak vám nejspíše útočník volá přímo na VoIP telefon a ne přes Odorik.cz. V tom případě je třeba zabezpečit telefon, aby se na něj nikdo nedostal z internetu. Máte telefon veřejnou ip adresu, nebo máte nebezpečný typ NATu, který otevře port 5060 komukoli na internetu? U některých telefonů lze takového hovory zakázat.
Viz třeba zde viewtopic.php?p=35665&hilit=zvon%C4%9Bn ... oci#p35665

Žádný honeypot není třeba. Útočníci používání VPN služby a ip adres mají neomezené množství.
sip2sim
Příspěvky: 39
Registrován: ned 05. čer 2022 17:56:09

Re: Blokování příchozích hovorů

Příspěvek od sip2sim »

xsouku04 píše: ned 07. led 2024 16:04:18
sip2sim píše: sob 06. led 2024 13:41:06 Mne se libi reseni se kterym prisili treba vyrobci ceskeho routeru turris a jajich "HoneyPot / HaaS"
Velice efektivni a spam hovory jsou na nule :)
Pokud někdo prozvání a nikdo tam není a také ten hovor není ve výpise hovorů, tak vám nejspíše útočník volá přímo na VoIP telefon a ne přes Odorik.cz. V tom případě je třeba zabezpečit telefon, aby se na něj nikdo nedostal z internetu. Máte telefon veřejnou ip adresu, nebo máte nebezpečný typ NATu, který otevře port 5060 komukoli na internetu? U některých telefonů lze takového hovory zakázat.
Viz třeba zde viewtopic.php?p=35665&hilit=zvon%C4%9Bn ... oci#p35665

Žádný honeypot není třeba. Útočníci používání VPN služby a ip adres mají neomezené množství.
Omlouvam se, ale asi jsem se nevyjadril poradne.

Ja jsem psal o SPAM volani,
ktere prichazi na VEREJNE (geograficke) cislo
a "OP" (original poster) ve svem uvodnim dotazu zminoval.

O tzv. "prozvaneni" nebyla vubec rec :( v celem vlaknu a ani od OP ....
Ani jsem se nebavil o volani, ktere prichazi smerem IP->IP.
Odpovědět