Možnost požádat o aktiavci CLIP u čísel T-mobile

Podrobnější technické novinky a vůbec novinky a postřehy z VoIP.
Odpovědět
swejzi
Příspěvky: 79
Registrován: ned 08. čer 2014 16:54:12

Re: Možnost požádat o aktiavci CLIP u čísel T-mobile

Příspěvek od swejzi »

Zajistí chystaná regulace, že odpadne nutnost doprošovat se na pobočce T-Mobile a dávat všanc svoje citlivé osobní údaje včetně RČ?
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8160
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Možnost požádat o aktiavci CLIP u čísel T-mobile

Příspěvek od xsouku04 »

swejzi píše: pát 09. úno 2024 18:23:55 Zajistí chystaná regulace, že odpadne nutnost doprošovat se na pobočce T-Mobile a dávat všanc svoje citlivé osobní údaje včetně RČ?
Ta regulace bude o tom, jak předávat informace o hovoru mezi operátory, a které hovory je možné blokovat, aby byla možná ochrana proti spoofingu, která je opravdu nutná.
Leoš1
Příspěvky: 2
Registrován: pát 09. úno 2024 16:38:02

Re: Možnost požádat o aktiavci CLIP u čísel T-mobile

Příspěvek od Leoš1 »

swejzi píše: pát 09. úno 2024 18:23:55 Zajistí chystaná regulace, že odpadne nutnost doprošovat se na pobočce T-Mobile a dávat všanc svoje citlivé osobní údaje včetně RČ?
T-Mobile nejhorší mob. operátor co jsem měl. Pokus o aktivaci balíčku 24GB/12m celkem 7 volání na zákaznickou linku. Pokaždé jiné informace, 2x informace zcela opačného směru. V pátek mi operátor řekl, že pošle novou simku a až ji dostanu, tak ať zavolám, že to v systému "přehodí" a sečtou se credity na obou simkách. Ve středu hovor na linku T-Mob., operátor se dotazoval, kdo mi prý řekl takovou pitomost, že to možné není. Takže nová SIM, znovu credit 700,- a původní sim na vyhození, protože se uvedený nabízený tarif ( nabídka z app ) na dané kartě nedá aktivovat.
Při pokusu kontaktovat T-mob pomocí emailu se email vrátil ...

Dobrý den,
omlouváme se, ale adresa info@t-mobile.cz již neslouží pro otázky k našim službám.
Pro snadnější a rychlejší komunikaci jsme pro Vás připravili kontaktní formulář...


Takže jsem se n....l a vše poslal jako stížnost a reklamaci na služby do datovky T-Mobile ČR.
Až následně se uráčil asi 3 den někdo ozvat. Sim karta je zrušená, credit zatím zpět nemám.
Počkám a v nejhorším případě se obrátím na ČTÚ.

Data aktuálně mám v T-Mob zaplacené, po vypršení balíčku další data raději koupím u Odoriku než tohle absolvovat s T-Mob. znovu.

L.
raduz
Příspěvky: 16
Registrován: stř 31. črc 2013 10:23:49

Re: Možnost požádat o aktiavci CLIP u čísel T-mobile

Příspěvek od raduz »

Díky moc za formulář. Poslal jsem na Tmobile Datovkou, ta to na rozdíl od pobočky nemůže odmítnout :-)
Ostatně nemyslím si, že by Tmobile měl právo vynucovat si fyzickou návštěvu pobočky. Datovka myslím plní funkci ověření osoby daleko lépe, když už tedy TMO nutně potřebuje ty osobní údaje...
ladik12

Re: Možnost požádat o aktiavci CLIP u čísel T-mobile

Příspěvek od ladik12 »

Nedaří se mi nastavit, co se má stát, pokud je hovor s CLIP odmítnut mobilním operátorem. Píše mi to: "hlavní číslo linky je: není vyplněno". Kde ho mám vyplnit?
helmut.niederman
Příspěvky: 1012
Registrován: stř 10. črc 2013 21:40:28

Re: Možnost požádat o aktiavci CLIP u čísel T-mobile

Příspěvek od helmut.niederman »

Tak jsem byl dnes na prodejně T-mobile a byla tam taková namachrovaná ženská, která na mne hleděla jako na cizince a marně hledala jak se mnou domluvit, řešil jsem tam Kaktus SIM, nejdříve říkala, že oni informace o Kaktusu neposkytují, že Kaktus je virtuál sice v jeho síti a že to mám s Kaktusem řešit přímo, pak mi vmetla do tváře, proč vlastně používám virtuála, že když si u nich pořídím ten jejich zázračný blabla tarif budu více spokojený, pak na mne hleděla ohledně spoofingu, vůbec nevěděla co dělat tak mne odkázala zase na VOIP providera a pak už to vzdala a řekla, mám tu další klienty, sorry, ale nemám čas :mrgreen:

Jako takhle, dokud to nepůjde oficiální cestou a formulář nebude stahnutelný z webu T-mobile tak nemá cenu chodit na pobočku, někteří ani nevědí co je to CLIP nebo že jde nastavit CLIP na VOIP, a když jsou málo proškolení tak vás posílají k virtuálovi nebo k VOIP. Takže za mne počkat jestli se to nezlepší. Na kamenné pobočky operátorů nedoporučuji chodit, oni vám tam vnutit nějaký nevýhodný tarif a zeptají se vás, proč máte VOIP a proč virtuála že u nich z jejich blabla tarifem to budete mít výhodnější a nemusíte mít tři telefony :roll:
vlk
Příspěvky: 180
Registrován: ned 29. pro 2013 19:04:40

Re: Možnost požádat o aktiavci CLIP u čísel T-mobile

Příspěvek od vlk »

xsouku04 píše: čtv 08. úno 2024 21:59:49Mobilní číslo bude vždy pevně svázáno s linkou co má přiřazené nomadické nebo geografické číslo, tedy u čísel Odorik.cz nebude možné používat přímo linku, na které je mobilní číslo přiřazeno.
Měl jsem pevné číslo a mobilní číslo. A volal jsem přes SIP přes obě bez CLIPu. Nyní jsem na pevné lince dal CLIP mobilní číslo a na mobilním čísle mám CLIP pevné číslo.
Takže mám opět pevné číslo a mobilní číslo, jen každé se tváří jako to druhé.

Nějak v tom moc nevidím smysl, ale co čekat od T-mobile...
Melebius
Příspěvky: 1
Registrován: sob 10. úno 2024 6:09:58

Re: Možnost požádat o aktiavci CLIP u čísel T-mobile

Příspěvek od Melebius »

Dostal jsem SMS a rád bych si opět aktivoval CLIP, který mi u volání přes Odorik SIP chybí.
xsouku04 píše: čtv 08. úno 2024 21:59:49 K nastavení CLIPu se nejlépe dostanete, pokud v menu "linky" kliknete na telefonní číslo ve sloupečku CLIP.
Ve sloupci CLIP mám uvedeno své mobilní číslo (u Odoriku), ale není to odkaz. Jak mám dál postupovat? Bude mi CLIP aktivován automaticky? ;)
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8160
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Možnost požádat o aktiavci CLIP u čísel T-mobile

Příspěvek od xsouku04 »

ladik12 píše: pát 09. úno 2024 22:24:10 Nedaří se mi nastavit, co se má stát, pokud je hovor s CLIP odmítnut mobilním operátorem. Píše mi to: "hlavní číslo linky je: není vyplněno". Kde ho mám vyplnit?
Dobrý den,
u jednoho zákazníka jsem tohle opravil po urgenci emailem. Jestli to nejste vy, prosím napište do mailu, o jakou linku se jedná a jaké číslo tam chcete.
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8160
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Možnost požádat o aktiavci CLIP u čísel T-mobile

Příspěvek od xsouku04 »

Melebius píše: sob 10. úno 2024 6:25:00 Dostal jsem SMS a rád bych si opět aktivoval CLIP, který mi u volání přes Odorik SIP chybí.
xsouku04 píše: čtv 08. úno 2024 21:59:49 K nastavení CLIPu se nejlépe dostanete, pokud v menu "linky" kliknete na telefonní číslo ve sloupečku CLIP.
Ve sloupci CLIP mám uvedeno své mobilní číslo (u Odoriku), ale není to odkaz. Jak mám dál postupovat? Bude mi CLIP aktivován automaticky? ;)
Bohužel je potřeba si pořídit novou linku, na ní nomadické číslo a tam si ten CLIP zapnout. Přímo na lince, kde je SIM, to zapnout nelze.
Odpovědět