Možnost požádat o aktiavci CLIP u čísel T-mobile

Podrobnější technické novinky a vůbec novinky a postřehy z VoIP.
Odpovědět
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8160
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Možnost požádat o aktiavci CLIP u čísel T-mobile

Příspěvek od xsouku04 »

swejzi píše: stř 21. úno 2024 19:08:31 Zajímalo by mě, pokud někdo žádal o více čísel na jedno jméno, zda mu prošly všechny. U mě zatím 50% úspěšnost.
To možné je, spíše jde o to, jestli se to stihlo tento měsíc nebo ne. Také je možné, že se žádost "ztratí".

U čísel T-mobile se to podařilo jen pěti lidem, pošleme jim zítra emaily.
swejzi
Příspěvky: 79
Registrován: ned 08. čer 2014 16:54:12

Re: Možnost požádat o aktiavci CLIP u čísel T-mobile

Příspěvek od swejzi »

xsouku04 píše: stř 21. úno 2024 20:09:53
swejzi píše: stř 21. úno 2024 19:08:31 Zajímalo by mě, pokud někdo žádal o více čísel na jedno jméno, zda mu prošly všechny. U mě zatím 50% úspěšnost.
To možné je, spíše jde o to, jestli se to stihlo tento měsíc nebo ne. Také je možné, že se žádost "ztratí".

U čísel T-mobile se to podařilo jen pěti lidem, pošleme jim zítra emaily.
Žádáno bylo u obou čísel ve stejnou chvíli, proto je zvláštní, že se povedlo jen jedno z nich. Třeba má to druhé jen "zpoždění", budu průběžně zkoušet.
Jorgos71
Příspěvky: 4
Registrován: pát 27. srp 2021 22:57:16

Re: Možnost požádat o aktiavci CLIP u čísel T-mobile

Příspěvek od Jorgos71 »

Dával jsem v pondělí okolo poledne ve Zlíně 3 žádosti (všechno T-Mobile Twist). Teď jsem dvě z těch čísel zkusil a CLIP kupodivu funguje (třetí budu moct zkusit až o víkendu). Není to až moc rychlé? Ale samozřejmě nevadí :-)
jadu
Příspěvky: 153
Registrován: pon 09. úno 2015 13:35:30

Re: Možnost požádat o aktiavci CLIP u čísel T-mobile

Příspěvek od jadu »

Jedna linka s mobilním číslem Odorika, funkční. Kolegyně také u Odorika a také funkční CLIP. Mail nedorazil, ale nijak to nevadí.
UFO

Re: Možnost požádat o aktiavci CLIP u čísel T-mobile

Příspěvek od UFO »

Dobré dopoledne,
na mém Twist číslu dnes začal fungovat CLIP. Žádné potvrzení na e-mail mi nepřišlo.
Žádost jsem jim pouze zaslal podepsanou a oskenovanou prostřednictvím jejich webové aplikace (https://www.t-mobile.cz/podpora/kontaktujte-nas#kontakt) dne 12.2.
Text byl:
----------------------------------------------------------------------------
Text dotazu:Žádost o vyjmutí z ochrany Hlasový Firewall 2.0
Kategorie : Ostatní
Podkategorie : Nenašel jsem svůj dotaz

Dobrý den,
žádám o vyjmutí z ochrany Hlasový Firewall 2.0. Viz přiložený formulář.
Děkuji a jsem s pozdravem,
...
----------------------------------------------------------------------------
Hodně zdaru!
raduz
Příspěvky: 16
Registrován: stř 31. črc 2013 10:23:49

Re: Možnost požádat o aktiavci CLIP u čísel T-mobile

Příspěvek od raduz »

Ještě že to tady čtu, marně čekám pořád na mail od TMO a ono to funguje :-) Podány dvě samostatné žádosti přes Datovky, jedno číslo TMO a druhé Kaktus. Fungují oba. HALELUJA!

UPDATE: Tak si dovolím opravit: TMO číslo funguje OK. Ovšem Kaktus číslo je zajímavé: Z minulosti mají totiž obě čísla ještě nastavený CLIP stejného mobilního čísla rovněž u operátora Mikrotech a navíc jde u Kaktusího o číslo přenesené z VDF ke Kaktusu. A z Mikrotechu to do TMO funguje s korektním CLIPem, byť vyplněný formulář byl výslovně pro miniTEL. Na toto nastavení CLIPu jsem u Mikrotechu zapomněl, byť jsme stále jejich klientem. Omylem jsem si spletl u nás volbu linky a v domění že volám přes Odorik jsem volal se stejným číslem přes Mikrotech. Každopádně to je taková konfigurace, kterou tu asi moc lidí nemá :-)
Buď tam tedy zatím zpracovali jen to TMO číslo a Kaktus ne, přičemž obě žádosti šly ve stejný den.
Nebo pokud tam poslal podobný seznam CLIP čísel Mikrotech i Odorik, tak možná zvolí jen jeden směr a u Kaktusího čísla se uklepli.
Pokud by chtěl někdo z Odoriku studovat tak je to id 573596211 z Kaktusího čísla (nechodí přes Odorik, chodí přes Mikrotech).
A třeba 573596786 (sám na sebe) TMO číslo, které chodí přes Odorik jak má.
Budu čekat a uvidím, třeba se to ještě změní. Aspoň že funguje aspoň jedno.

UPDATE2: Nedalo mi to a prošel jsem logy odchozího volání u Odoriku a Mikrotechu. Poslední pokus volání daným CLIPem do sítě TMO šel totiž z Mikrotechu, když jsme zkoušeli co vlastně po nasazení ochrany u TMO funguje/nefunguje. Moje domněnka je taková, že TMO přistál na stole formulář, vypsali si směr z kterého šel pod daným CLIPem poslední neprovedený hovor a z toho směru pustili výjimku. Ale je to jen má domněnka a nebudu do toho radši teď vrtat :-)
Naposledy upravil(a) raduz dne čtv 22. úno 2024 14:54:52, celkem upraveno 3 x.
Cooltour
Příspěvky: 7
Registrován: pon 15. led 2024 11:42:09

Re: Možnost požádat o aktiavci CLIP u čísel T-mobile

Příspěvek od Cooltour »

A já poslal via online formulář ostřejší protestní nótu, vč. prtscr komunikace s Kaktusem, zamítavým postojem pobočky, zamítavého předchozího telefonátu od TM i výňatkem ze všeob. podm. Kaktusu, včera nic, ale teď už došel mail z business sekce, že žádost byla “předána na příslušné oddělení” :-D Očekávám, že za trest mi nastaví grónskou předvolbu…
t152
Příspěvky: 35
Registrován: čtv 08. črc 2021 15:39:29

Re: Možnost požádat o aktiavci CLIP u čísel T-mobile

Příspěvek od t152 »

Vy všichni co už vám to funguje,tak jste se stihly u odorika nahlásit do 10.2 do seznamu co jim odesílaly? Já to nestihl,protože jsem byl odjetý,tak jestli můžu zajít prvně na tu pobočku TM a pak nahlásit u odorika číslo a on to odešle až toho 10.3 a bude to fungovat i dřív nebo až za měsíc?
raduz
Příspěvky: 16
Registrován: stř 31. črc 2013 10:23:49

Re: Možnost požádat o aktiavci CLIP u čísel T-mobile

Příspěvek od raduz »

t152 píše: čtv 22. úno 2024 14:09:03 Vy všichni co už vám to funguje,tak jste se stihly u odorika nahlásit do 10.2 do seznamu co jim odesílaly? Já to nestihl,protože jsem byl odjetý,tak jestli můžu zajít prvně na tu pobočku TM a pak nahlásit u odorika číslo a on to odešle až toho 10.3 a bude to fungovat i dřív nebo až za měsíc?
Ano, já to u Odorika řešil hned jak se to tu objevilo a 9.2. poslal datovou schránkou na TMO dvě čísla (TMO a Kaktus). Minimálně TMO funguje v pořádku, viz výše.
jadu
Příspěvky: 153
Registrován: pon 09. úno 2015 13:35:30

Re: Možnost požádat o aktiavci CLIP u čísel T-mobile

Příspěvek od jadu »

t152 píše: čtv 22. úno 2024 14:09:03 Vy všichni co už vám to funguje,tak jste se stihly u odorika nahlásit do 10.2 do seznamu co jim odesílaly? Já to nestihl,protože jsem byl odjetý,tak jestli můžu zajít prvně na tu pobočku TM a pak nahlásit u odorika číslo a on to odešle až toho 10.3 a bude to fungovat i dřív nebo až za měsíc?
Ano, podáno 9.2.
Odpovědět