Nápad na speciální číslo *823 pro objednání callbacku zevnitř sítě

Nikdo nemůže vyhovět všem, ale můžeme mít alespoň přehled a mít tak možnost se zaměřit na to nejpodstatnější.
Odpovědět
tomplee
Příspěvky: 37
Registrován: úte 16. črc 2013 12:12:29

Nápad na speciální číslo *823 pro objednání callbacku zevnitř sítě

Příspěvek od tomplee »

Dobrý den,
situace, kterou řeším: Sedím u počítače s microsipem (linka dejme tomu 444444) a vytáčím čísla klikáním na url (třeba tel:555555555). Když nechci použít headset, volám z fyzického sip telefonu vedle počítače (taky linka 444444), ale jsem líný vyťukávat číslo ručně.

Napadlo mě, že by mohlo být speciální číslo třeba *823555555555 nebo *823*444444*555555555, na které prozvoním a objedná mi callback.

Do dialplanu microsipu bych si přidal *823 nebo *823*444444* a objednání bych měl na jedno kliknutí, aniž bych cokoli dalšího instaloval, měnil url, volal API apod.

Dává to smysl?
pe.havel
Příspěvky: 228
Registrován: pát 02. zář 2016 10:34:20

Re: Nápad na speciální číslo *823 pro objednání callbacku zevnitř sítě

Příspěvek od pe.havel »

Bylo by skvělé, kdyby tato varianta fungovala. Já jsem dříve používal https://www.odorik.cz/w/siptapi:registrace_protokolu? , ale zprovoznit to na Win bylo docela peklo a hlavně, na novějších Win po přeinstalaci se mi to už nepodařilo rozběhnout vůbec – zkoušel jsem různé návody na internetu, jak upravit registry, aby se zaregistrovaly protokoly "tel", "callto" apod., ale nic mi nefungovalo. Pokud má Microsip bezproblémové odchytávání daných protokolů (i v prohlížečích) a existovala by možnost objednat callback na fyzický telefon přes speciální číslo, určitě bych toho využíval.
Odpovědět