Vlastní aplikace na zpětné volání z OS Android

Podrobnější technické novinky a vůbec novinky a postřehy z VoIP.
Odpovědět
miiira
Příspěvky: 4
Registrován: ned 10. bře 2013 16:41:43

Re: Vlastní aplikace na zpětné volání z OS Android

Příspěvek od miiira »

Jenomže já mám data vypnuté a funguje to taky. Myslím, že mi GSM operátor tu první minutu započítá. To zjistím až za měsíc z výpisu.
Uživatelský avatar
Pitomec
Příspěvky: 2580
Registrován: ned 27. lis 2011 21:26:33
Bydliště: Brno

Re: Vlastní aplikace na zpětné volání z OS Android

Příspěvek od Pitomec »

Hlavně, abys nezjistil ta data až z výpisu... :)
Obrázek
miiira
Příspěvky: 4
Registrován: ned 10. bře 2013 16:41:43

Re: Vlastní aplikace na zpětné volání z OS Android

Příspěvek od miiira »

Já bych právě uvítal kdyby ta aplikace používala data, mám je levné. Pokud jsem na 3G, tak volám přes data za 1 Kč. Ale když jsem někde v lese, tak musím použít callback. Pokud jde mluvení, tak musí jít i GPRS/EDGE, které by na objednání stačilo.
unknown

Re: Vlastní aplikace na zpětné volání z OS Android

Příspěvek od unknown »

Bude odorik uvažovat o programu který automaticky generuje hovory při obsazenosti linky například když volám tam kde je furt obsazeno
ale hovor musí proběhnout.
Umí řešit odorik i tenhle neřešitelný problém z pohledu jiných operátorů.
Uživatelský avatar
Pitomec
Příspěvky: 2580
Registrován: ned 27. lis 2011 21:26:33
Bydliště: Brno

Re: Vlastní aplikace na zpětné volání z OS Android

Příspěvek od Pitomec »

miiira píše:Já bych právě uvítal kdyby ta aplikace používala data, mám je levné. Pokud jsem na 3G, tak volám přes data za 1 Kč. Ale když jsem někde v lese, tak musím použít callback. Pokud jde mluvení, tak musí jít i GPRS/EDGE, které by na objednání stačilo.
Používá data, už se to tady řešilo někde na začátku tohoto vlákna.
Obrázek
Uživatelský avatar
Pitomec
Příspěvky: 2580
Registrován: ned 27. lis 2011 21:26:33
Bydliště: Brno

Re: Vlastní aplikace na zpětné volání z OS Android

Příspěvek od Pitomec »

unknown píše:Bude odorik uvažovat o programu který automaticky generuje hovory při obsazenosti linky například když volám tam kde je furt obsazeno
ale hovor musí proběhnout.
Umí řešit odorik i tenhle neřešitelný problém z pohledu jiných operátorů.
Toto by mělo spíš řešit samotné zařízení, kdysi to uměla i stará Nokia...
Obrázek
miiira
Příspěvky: 4
Registrován: ned 10. bře 2013 16:41:43

Re: Vlastní aplikace na zpětné volání z OS Android

Příspěvek od miiira »

Měl by se tady vyjádřit někdo kompetentní z Odoriku jestli používá data nebo ne. Podle mne nepoužívá, funguje i když je datový přenos vypnutý. Netuším jestli existuje nějaký jiný způsob jak sdělit ústředně číslo volaného bez zvednutí. A pokud to zvedne, tak stojí u O2 Zero první minuta 8,50 Kč a teprve ty další jsou za 2 Kč.
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8146
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Vlastní aplikace na zpětné volání z OS Android

Příspěvek od xsouku04 »

miiira píše:Měl by se tady vyjádřit někdo kompetentní z Odoriku jestli používá data nebo ne. Podle mne nepoužívá, funguje i když je datový přenos vypnutý. Netuším jestli existuje nějaký jiný způsob jak sdělit ústředně číslo volaného bez zvednutí. A pokud to zvedne, tak stojí u O2 Zero první minuta 8,50 Kč a teprve ty další jsou za 2 Kč.
Pokud se spojujete pomocí aplikace, tak u ní se data vždy používají. Je ale možné využít i wifi.
Pokus se spojujete pomocí (přednastaveného) zpětného volání aktivováného prozvoněním, tak zde se data nepoužívají.
Pokus se necháte spojit pomocí sms, tak tam platíte za sms. http://www.odorik.cz/w/callback
Uživatelský avatar
Zedna
Příspěvky: 736
Registrován: stř 04. dub 2012 0:57:53

Re: Vlastní aplikace na zpětné volání z OS Android

Příspěvek od Zedna »

miiira píše:Netuším jestli existuje nějaký jiný způsob jak sdělit ústředně číslo volaného bez zvednutí. A pokud to zvedne, tak stojí u O2 Zero první minuta 8,50 Kč a teprve ty další jsou za 2 Kč.
Pri callbacku prozvonenim nehraje roli kolik stoji minuta u meho GSM operatora (napr. O2 Zero), protoze se jedna o PRICHOZI hovor.
Ja prozvonim prozvaneci cislo a zavesim. Ustredna mi zavola zpet a ja prijmu tento PRICHOZI hovor.
Pak uz behem tohoto prichoziho hovoru zadam cislo volaneho (nebo zkracenou volbu rychleho kontaktu) a #.
Pote ustredna zavola protistrane a oba hovory propoji.

Takovyto Callback mne nestoji vubec nic u meho GSM operatora,
protoze jsem pouze prozvonil ustrednu a ta mi zavolala zpet,
ale uctuje se pouze u Odorika jako soucet dvou hovoru:
- z Odorika na muj mobil (ten muj prichozi od ustredny)
- z Odorika volanemu cislu
Návštěvník

Re: Vlastní aplikace na zpětné volání z OS Android

Příspěvek od Návštěvník »

xsouku04 píše:
miiira píše:Měl by se tady vyjádřit někdo kompetentní z Odoriku jestli používá data nebo ne. Podle mne nepoužívá, funguje i když je datový přenos vypnutý. Netuším jestli existuje nějaký jiný způsob jak sdělit ústředně číslo volaného bez zvednutí. A pokud to zvedne, tak stojí u O2 Zero první minuta 8,50 Kč a teprve ty další jsou za 2 Kč.
Pokud se spojujete pomocí aplikace, tak u ní se data vždy používají. Je ale možné využít i wifi.
Pokus se spojujete pomocí (přednastaveného) zpětného volání aktivováného prozvoněním, tak zde se data nepoužívají.
Pokus se necháte spojit pomocí sms, tak tam platíte za sms. http://www.odorik.cz/w/callback
Díky, to jsem potřeboval vědět. Teď jsem to zkoušel znova a opravdu to s vypnutým datovým přenosem nejde. Budu to používat mimo město přes GPRS/EDGE. Ve městě je lepší použít SIP přes 3G nebo wifi.
Odpovědět