Odorik bude virtuální mobilní operátor

Podrobnější technické novinky a vůbec novinky a postřehy z VoIP.
Odpovědět
tazatelx
Příspěvky: 31
Registrován: pát 19. dub 2013 19:03:54

Re: Odorik bude virtuální mobilní operátor

Příspěvek od tazatelx »

mi-ko píše:Provozovatel Odoriku se určitě nebude ve výběru sítě rozhodovat podle toho,kdo kde konkrétně bydlí a jaké tam má pokrytí signálem,aby mu zrovna udělal radost.Hlavní bude nákupní cena a podmínky,aby mohl on sám nabídnout pokud možno nejpřijatelnější cenu volání,s ohledem nabídek konkurence.Takže necháme provozovatele Odoriku,ať on sám vybere operátora,který mu bude nejlépe vstřícný a nám bude moci nabídnout zajímavé ceny za volání,sms a data.Komu to nepofrčí,bude se muset poohlédnou po jiné alternativě.Možností bude dost.
Nemyslím, že bych napsal něco špatného. Ono, samozřejmě platí, co jste uvedl. Odorik se nebude rozhodovat dle jednotlivého uživatele a jeho bydliště. Nicméně zřejmě zná momentální rozmístění svých aktuálních klientů, což při rovnosti nabídek od operátorů může sekundárně vstupovat do hry. Tedy vstupovat do hry pokrytí příslušné oblasti.

Jinak si to skutečně představuji jako totální laik - neznám tuto oblast podnikání. Z druhé strany hodně lidem může být jasné, že nejnižší cena vždy nemusí být tou nejlepší variantou.
Určitě mě teď někdo odpoví, že v ČR právě nejnižší cena rozhoduje :-)

Jak jsem psal v jednom z dřívějších příspěvků - hlavně ať se Odoriku daří a dále si udržuje svůj přístup k zákazníkům.
5uch
Příspěvky: 456
Registrován: stř 21. lis 2012 4:01:18

Re: Odorik bude virtuální mobilní operátor

Příspěvek od 5uch »

luky píše:Zajímal by mě ten multilevelový Air telecom s 1 milionem čísel......
multilevel - v telekomunikacích??? God bless you... :roll:
VOX 802 -> Odorik byla jasná volba
Leeto

Re: Odorik bude virtuální mobilní operátor

Příspěvek od Leeto »

Dobry den
Celkem by me zajimlao jestli planujete propojeni VOIP a GSM? napriklad pokud nebu mit zapnuty telefon nebo signal tak me automaticky ve zvolenych hodinach zacne zvonit VOIP.
Myslim ze by to uvitalo vice zakazniku a dal by se tak resit nedostatek signalu v miste bydliste..
Diky
paty07
Příspěvky: 217
Registrován: úte 27. lis 2012 17:55:22

Re: Odorik bude virtuální mobilní operátor

Příspěvek od paty07 »

Myslím, že takové vychytávky bude Odorik řešit až později. Teď je hlavní vstoupit na trh, pak opravit chyby a až pak budou na řadě různé vychytávky. Drhuá strana mince je jestli propojení obou služeb utáhne systém při velkém množství zákazníků, třeba 200 000. Další věcí je, že by všechno mělo být "user friendly", dost práce mi dalo starším rodičům vysvětlit, co to je ten Odorik s levným voláním, no nakonec jsem se na to vykašlal a zkrátka "jede to přes skype" :D
Hooonza
Příspěvky: 256
Registrován: úte 03. led 2012 18:09:05

Re: Odorik bude virtuální mobilní operátor

Příspěvek od Hooonza »

Návštěvník píše:Je to vůbec použitelný Soft na kvalitní VoIP hovor přes odorik.cz.
Není, protože to je korejsky. A není důvod se tím nijak zabývat, když je dost kvalitního softu v normální řeči.
Návštěvník

Re: Odorik bude virtuální mobilní operátor

Příspěvek od Návštěvník »

Návštěvník píše: chápu že je to asi blbý dotaz přece Anglický program nemůže fungovat v Česku ale zkusím se vás zeptat třeba jde to obejít.
Dotaz to blbý není :) - a samozřejmě anglický (nebo i korejský) program v Česku fungovat může (stejně tak jako kdekoliv jinde), problém může být jen v tom, že nebudete rozumět, co vám program říká/píše, tedy co máte kam zadat nebo nastavit. (To by ale nemuselo být tak složité.) A s Odorikem může fungovat stejně jako s jakýmkoliv jiným operátorem, který dodržuje VOIP standardy.
A pokud jde o ten "dostatek kvalitního softu v normální řeči", tak třeba pokud jde o Android, tak to až tak růžové není: csipsimple, Zoiper, media5fone - ovšem ne každý funguje na každé verzi a kvalita se liší telefon od telefonu, podle toho jak dobře se vyrovná se zprasenou audio částí systému. Takže sw ke zkoušení není nikdy dost :)
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8161
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Odorik bude virtuální mobilní operátor

Příspěvek od xsouku04 »

Návštěvník píše:
Návštěvník píše: chápu že je to asi blbý dotaz přece Anglický program nemůže fungovat v Česku ale zkusím se vás zeptat třeba jde to obejít.
Dotaz to blbý není :) - a samozřejmě anglický (nebo i korejský) program v Česku fungovat může (stejně tak jako kdekoliv jinde), problém může být jen v tom, že nebudete rozumět, co vám program říká/píše, tedy co máte kam zadat nebo nastavit. (To by ale nemuselo být tak složité.) A s Odorikem může fungovat stejně jako s jakýmkoliv jiným operátorem, který dodržuje VOIP standardy.
A pokud jde o ten "dostatek kvalitního softu v normální řeči", tak třeba pokud jde o Android, tak to až tak růžové není: csipsimple, Zoiper, media5fone - ovšem ne každý funguje na každé verzi a kvalita se liší telefon od telefonu, podle toho jak dobře se vyrovná se zprasenou audio částí systému. Takže sw ke zkoušení není nikdy dost :)
Jo bohužel, neeexistuje program, který by dobře fungoval se všemi android telefony. Slabé místo je ale android samotný, jeho nic moc zvukové api a to, že než se jedna verze doladí, jsou zde další tři nové.
Pokud chcete mít bez nervů naprosto čistý zvuk při volání, stále nezbývá než si koupit Nokii, nejlépe asha 311 http://mobilni-telefony.heureka.cz/noki ... ecifikace/, kterou nastavíte podle návodu zde http://www.odorik.cz/w/nokia_s40_wizard_odorik Telefon to není vůbec špatný a na jedno nabití vydrží při mírném používání až 13 dní. A pokud potřebujete i android, pořiďte si tablet (s 3G internetem - http://forum.odorik.cz/viewtopic.php?f=7&t=880 )
ViR
Příspěvky: 1327
Registrován: sob 30. črc 2011 10:50:06

Re: Odorik bude virtuální mobilní operátor

Příspěvek od ViR »

alyaskorea.jpg
alyaskorea.jpg (70.29 KiB) Zobrazeno 3391 x
Tak nevím....
Uživatelský avatar
Eshop
Příspěvky: 31
Registrován: pon 20. úno 2012 13:50:51

Re: Odorik bude virtuální mobilní operátor

Příspěvek od Eshop »

ViR píše:
alyaskorea.jpg
Tak nevím....
je to odkaz na malware
Příspěvek jsem smazal, aby si někdo nekliknul
chapion

Re: Odorik bude virtuální mobilní operátor

Příspěvek od chapion »

Nechápu jaký de**il sem dal takovou pra***rnu k§li němu jsem musel kompletně přeinstaloval noťas hold budu obezřetnější
jinak jsem se díval že na stránkách urlvoid skoro 10 krát na černé listin tj black list.
Jde opravdu o mlaware stránky nejhorší kategorie pozor na to.
Neví někdo jak poznám že stránka je nebezpečná jaké nástroje používáte.
Stačí jen antivirus? nebo co vy používáte?
Eshop píše:
ViR píše:
alyaskorea.jpg
Tak nevím....
je to odkaz na malware
Příspěvek jsem smazal, aby si někdo nekliknul
Odpovědět