Jak nasměrovat GSM do VoIP?

Diskuze o telefonování a telefonních službách, rady, návody, připomínky, ...
ViR
Příspěvky: 1327
Registrován: sob 30. črc 2011 10:50:06

Re: Jak nasměrovat GSM do VoIP?

Příspěvek od ViR »

xsouku04 píše:Myslím, že vodafone zrušil kamarády na pevnou linku. Poté ale co klesnou propojovací poplatky to možná znovu zavede.
Na pevnou právě ne. Viz http://www.vodafone.cz/kamaradi/. Zrušil (resp. nejde již nově aktivovat) dražší balíček "Kamarádi ze všech sítí". Ale volání na pevnou (geo čísla!) je společně s vodafoní sítí součástí základního balíčku "Kamarádi".
Uživatelský avatar
Pitomec
Příspěvky: 2589
Registrován: ned 27. lis 2011 21:26:33
Bydliště: Brno

Re: Jak nasměrovat GSM do VoIP?

Příspěvek od Pitomec »

luky píše:jsem zvědavý na pompézní reklamu na Tesco mobile. Stačí se podívat na jejich slovenské stránky, zas až takové terno to nebude. Podobné jako Blesk mobil. Hlavní rozdíl je ten, že členové této sítě si budou volat za 25 halířů, mimo síť za 2,50 Kč. Jo a budete sbírat clubcard body, což dodnes nevím k čemu je to dobré
Můžeš si pak se slevou koupit keramické nože nebo pánvičky :D
Obrázek
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8193
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak nasměrovat GSM do VoIP?

Příspěvek od xsouku04 »

ViR píše: Na pevnou právě ne. Viz http://www.vodafone.cz/kamaradi/. Zrušil (resp. nejde již nově aktivovat) dražší balíček "Kamarádi ze všech sítí". Ale volání na pevnou (geo čísla!) je společně s vodafoní sítí součástí základního balíčku "Kamarádi".
Jestli se dobře dívám, tak to na jedno číslo stojí 176.46 Kč vč DPH/měsíc. Tedy podle mne dobrá volba. Co se týče hostované brány asi by jste se na lepší cenu stejně nedostal. Otázka akorát je jestli to zvládne přesměrovat více jak jeden hovor zároveň, nebo se to pak prostě tváří obsazeně.

Výhoda také je, že s tou simkartou někdo může chodit v terénu a občas si též bezplatně zavolat na toho jednoho kamaráda.
alfi
Příspěvky: 727
Registrován: čtv 03. led 2013 15:31:10

Re: Jak nasměrovat GSM do VoIP?

Příspěvek od alfi »

martv píše: S tím balíčkem na výhodné volání mi to nenapadlo, díky za tip. Zatím jsem našel nejvýhodnější "Vodafone Kamarádi", kde by mělo být možné za 145 Kč + DPH volat neomezeně na jedno číslo. Dle webu to má jít i na pevné linky v ČR. Nebo by věděl někdo ještě o něčem lepším? Za tuhle cenu už se ta GSM brána a problémy s ní spojené nevyplatí.
pokud i u kyslíku nebo růžového operátora pořídíte SIM + Voip pod jednou smlouvou vč. VPN, jsou hovory i přesměrování mezi oběma čísly zdarma. přesměrování pevná -> pevná odorik už je potom za výrazně zajímavější cenu, u kyslíku dokonce v základní ceně. ale jak už někdo psal, závisí to i na předpokládaném provozu.. a u obou je to tuším jen pro firmy = chce to IČO :)
(pro hodně velkou firmu dostanete mobilní číslo i rovnou do vlastní VoIP ústředny, ale to počítám není ten případ)
iv0
Příspěvky: 9
Registrován: pát 01. bře 2013 4:28:59

Re: Jak nasměrovat GSM do VoIP?

Příspěvek od iv0 »

Prostudoval jsem podrobně ceníky všech našich operátorů a myslím si, že pro moje potřeby by byla nejvhodnější GSM brána.

Jedu totiž na delší dobu (rok, dva, možná i víc) mimo ČR. Mojí současnou českou SIM, na kterou mi volají zákazníci, potřebuji nasměrovat na mojí budoucí zahraniční SIM za co nejméně peněz (tady přijde ke slovu GSM -> VoIP brána). Při volání do ČR potřebuji, aby se zákazníkům zobrazoval CLIP mého původního mobilního čísla (na to stačí VoIP volání přes Odorik, bránu bych na to nepoužíval, stejně jsem nikdy nedosáhl na tarif, který by měl cenu srovnatelnou s voláním na mobily přes Odorik).

Nemám možnost si přihodit svojí SIMku k někomu tak, abych platil jenom Vodafone kamarády (musel bych si pořizovat navíc ještě nějaký tarif), takže nejlevnější řešení směrování hovorů z GSM do VoIP je pro mě přeci jenom GSM brána hostovaná někde za pár korun. Navíc toto řešení potřebuji také pro svojí přítelkyni, která je na tom stejně jako já. Vzhledem k typu byznysu, který děláme, znamená změna telefonního čísla významnou ztrátu klientely.

Můžete mi někdo poradit vhodnou bránu pro jednu nebo dvě SIMky? Něco, co se neseká, co umí pouze převést hovor z GSM na VoIP Odoriku (kteří to rovnou přehodí na můj zahraniční mobil? Žádnou jinou funkčnost nechci, jde mi jen o spolehlivé přenášení CLIPu volajícího až ke mě na zahraniční mobil... Nebo se najde někdo, kdo bude ochotný mi u sebe neoficiálně hostovat dvě SIMky za nějaký rozumný měsíční poplatek?

Díky předem za odpověď a radu.

Upraveno 1.3.2013: Jestli Odorik bude již brzy virtuálem, možná by mělo smysl počkat s nákupem GSM brány a převést mobilní číslo na Odorik. Ovšem i zde, dle vyjádření Odoriku, se bude muset jednat o přesměrování a je otázka, jestli to bude výhodnější...?
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8193
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak nasměrovat GSM do VoIP?

Příspěvek od xsouku04 »

Kolik minut takto hodláte provolat ? GSM brána sice může znít lákavě, je to ale hrozná drbačka. Za hosting brány, pokud by to nedělal váš dobrý známý nadšenec asi zaplatíte více, než za neomezené volání na jedno pevné číslo. Navíc horko těžko se přenese původní číslo volajícího až k vám do zahraničí, leda že by hostování gsm brány dělal přímo operátor. A pravděpodobně přijdete o sms zprávy. Pořiďte si neomezené volání na jedno pevné číslo v ČR a tam hovory přesměrujte. To číslo může být třeba odoričí, které si dále přesměrujete kam je libo do zahraničí. Simkartu si vezmete s sebou do zahraničí a smsky budete přijímat rovnou. Původní číslo volajícího se zachová, včetně zmeškaných hovorů a pod. V zahraničí můžete číst sms, hlídat stav kreditu popřípadě změnit způsob přesměrování, nebo to celé zrušit.
A mimochodem přijímat hovor v roamingu v rámci EU už není tak hrozná pálka jak to bejvávalo. Navíc kdyby se schylovalo na delší hovor, vždy máte možnost zavolat zpět a to třeba přes Odorik.cz bez roamingových poplatků tak, aby volaný vůbec nic nepoznal.
Samozřejmě, pokud jste technický typ, dovedete si koupit, vyzkoušet a nastavit bránu a pak budete mít někoho kdo se o to bude starat, je to také možnost. Bohužel ale měsíční náklady nebudou úplně zanedbatelné, leda že by vám to dělal někdo zadarmo.
iv0
Příspěvky: 9
Registrován: pát 01. bře 2013 4:28:59

Re: Jak nasměrovat GSM do VoIP?

Příspěvek od iv0 »

Doteď jsem měl neomezené volání u Vodafone a měl jsem každý měsíc 500 až 800 minut po ČR a dalších cca 100 do EU (Španělsko, Belgie, Rakousko). Plus cca. 200 Kč měsíčně u Odoriku. Ono se to pak dost změní (trochu poklesne volání do ČR, ale zase to budou hovory ze Španělska - začal jsem používat callback a je to překvapivě dobré řešení, navíc veškeré příchozí hovory půjdou přes Odorik). Po Španělsku (španělským klientům a taky navzájem) si budeme volat s místními simkami.

Bránu si asi dokážu nastavit, i když zkušenosti mám zatím jenom s VoIP telefony apod. Dělám v IT, takže housing nakupuji v ČR i v Evropě, ale neznám zatím nikoho, kdo by mi byl ochoten hostovat nějakou malou krabičku za řádově desítky korun měsíčně. Možná bych to dokázal upíchnout k nějakému svému serveru.

Pro mě je dlouhodobě nepřijatelné tahat s sebou dva mobily, všechno řeším hlavně přes handsfree v autě (ve kterém trávím každý den hodně času). Dvousimkový telefon podle mých potřeb (zatím?) neexistuje, navíc máme držáky na telefony v celkem třech autech (takže výměna telefonu je pro mě dražší než si koupit nějakou GSM bránu). Doma i v kanceláři (obojí myšleno ve Španělsku) bude samozřejmě pevný VoIP telefon přes Odorik.

No a jak píšu výše, nejlevnější varianta přesměrování jsou Vodafone kamarádi, s nejlevnějším tarifem (399 Kč) to dělá pro dvě čísla 940 Kč měsíčně a navíc to ani nedám do nákladů - firmy (zákazníci s IČ) smí kamarády směrovat pouze na čísla u Vodafone, jen soukromé osoby to smí směrovat mimo Vodafone. Ono to přesměrování taky není úplně super - jednak jsem se domníval, že když mám ve Španělsku (aktivní) SIM a provedu přesměrování na číslo do ČR, tak platím příchozí plus odchozí roaming (nebo to už se změnilo?). Dále pak volající uslyší hlášku operátora o přesměrování, což dle mých zkušeností spoustu lidí odradí.

Ty ztracené smsky v bráně jsou ale docela problém, doufal jsem, že ta brána to umí poslat na VoIP (a ten pak dál), nebo třeba jenom jako e-mail :(

Co Vaše bratrská firma 4smart.cz, nešlo by se nějak domluvit tam (když tak SZ prosím)?
ViR
Příspěvky: 1327
Registrován: sob 30. črc 2011 10:50:06

Re: Jak nasměrovat GSM do VoIP?

Příspěvek od ViR »

2 iv0: Mám trochu pocit, že se pokoušíte drbat levou nohou za pravým uchem, neb jste se upnul na technické řešení "tunelení" přes brány a VoIP, nikoli na řešení problému samotného :-).

A tím problémem je, jak levně volat mezi Španělskem a ČR z mobilu s českou SIM/číslem při dlouhodobém pobytu ve Španělsku.

Já bych toto osobně například řešil tak, že bych číslo převedl na "bezpaušálový" tarif "O2 Zero", k němu pořídil za nějakých 362 Kč/měsíc roamingový balíček "Příchozí minuty 2000 Evropa" a odchozí hovory do ČR řešil (mimo firmu) přes callback. Předpokládám, že by to byla ve finále nejspolehlivější a nejlevnější varianta.
iv0
Příspěvky: 9
Registrován: pát 01. bře 2013 4:28:59

Re: Jak nasměrovat GSM do VoIP?

Příspěvek od iv0 »

Rozumím, původně jsem si také říkal, že ono to volání do a z ČR se dá přežít v roamingu (plus callback). Ovšem mě čeká hodně volání ve Španělsku, po španělských zákaznících nemůžu přece chtít, aby mi volali na české číslo.

Pro mě teď bude hlavní španělské číslo a v podstatě hledám způsob, jak zajistit funkčnost českého čísla bez toho, abych ho musel tahat s sebou ve druhém telefonu (a ideálně jsem při tom neprotelefonoval kalhoty)...

Asi jdu ještě jednou hledat nějaký vhodný dvousimkový telefon :)
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8193
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak nasměrovat GSM do VoIP?

Příspěvek od xsouku04 »

iv0 píše:Rozumím, původně jsem si také říkal, že ono to volání do a z ČR se dá přežít v roamingu (plus callback). Ovšem mě čeká hodně volání ve Španělsku, po španělských zákaznících nemůžu přece chtít, aby mi volali na české číslo.
Samozřejmě na volání po Španělsku si pořídíte španělskou simkartu, nejlépe s nějakým datovým tarifem. A na volání do ČR můžete použít Odorik.cz s českým clip, nebo když budete v térénu callback s českým clip.

Ano tohle řešení vyžaduje dva mobily, nebo jeden mobil se dvěma simkami, ale jeví se mi jako nejlepší a nejednodušší. Nejlevnější kvalitní nokia mobil ale stojí cca 800 Kč vydrží až měsíc nabitý (na rozdíl od těch dražších).
Samozřejmě možnost je hovory v roamingu nezdvihat a okamžitě zavolat přes internet a Odorik.cz nazpět. Nouzově můžete volat i ze své španělské simkarty callbackam tak, aby se zobrazovalo české číslo.
Odpovědět