Spolehlivý SIP klient pro Android s dobrou integrací

Podrobnější technické novinky a vůbec novinky a postřehy z VoIP.
Odpovědět
alfi
Příspěvky: 727
Registrován: čtv 03. led 2013 15:31:10

Re: Spolehlivý SIP klient pro Android s dobrou integrací

Příspěvek od alfi »

xsouku04 píše: stř 09. srp 2023 23:56:35
alfi píše: stř 09. srp 2023 21:45:54 Dík za odezvu. Já myslím, že jsem to sepsal srozumitelně, ale zkusím to ještě jednou :)
Ano, zaškrtávátka volacích účtů se objevujou dvě. Čas od času, se objeví notifikace, že ten účet mám povolit. Pořád dokola, někdy už povolený je, jindy ne. Tj. problém je, že to povolení chce opakovaně i bez změny nastavení (a netuším, proč. Před chvílí znovu, zase po zabití ACR)
Mě ani kolegovi to nedělá. Když to otravuje vícekrát, zkusil bych SIP deaktiovat a pak aktivovat znovu. Doporučil bych ACR nezabíjet. Viz též níže. Musí jít přece nastavit životně důležité aplikace, co by se neměly zabíjet. Jinak by taky android mohl spáchat sebevraždu.
Ano, zdá se, že jsem tady jediný, komu to dělá :) Ale netuším proč. Různé aktivace-deaktivace jsem zkoušel, včera taky příchozí zvonící hovor, když bylo vypnuto - notifikace vyskakovala pořád dokola a stejně nešla potvrdit, dokud hovor neskončil :)
xsouku04 píše: stř 09. srp 2023 23:56:35
alfi píše: stř 09. srp 2023 21:45:54 Telefon je přes UDP přihlášený od 2023-08-09 21:22:05, 21:23:14 udělal odchozí hovor 536909801. Volání zpátky 21:24:12 536909824 končí hláškou "volaný účastník není dostupný". V debug logu ACR je u druhého hovoru nějaká komunikace, přesto hovor odmítne. Když se přihlásím přes TLS, tak příchozí hovory fungujou (536910182)
Je to tím, že máte u linky v nastavení na Odorik.cz vynucení SRTP. Když tedy není možné šifrovat zvuk, hovor selže. Šifrovat zvuk bez TLS nemá smysl, protože klíče pro zvuk jsou každému čitelné.
To by odpovídalo, díky.
xsouku04 píše: stř 09. srp 2023 23:56:35
alfi píše: stř 09. srp 2023 21:45:54 Udržet naživu TCP/TLS spojení je možná fajn, stejně to nikdy nebude 100% 24x7x365. Jako důležitější ale vidím, aby se ACR umělo vyrovnat s tím, že spojení upadne. Vč. toho, že upadne celé ACR - teď se telefon dostal pod 20% baterky a ACR sestřelil, i když má v nastavení povoleno neomezené využití baterie na pozadí. Aneb (libovolná Android) aplikace může být kdykoliv systémem sestřelena. A i potom by měly fungovat push zprávy na obnovu spojení pro příchozí hovor, pokud to má být "spolehlivé". Jednoduchý test je přihlásit, v seznamu aplikací zabít a zkusit příchozí hovor. To by mělo fungovat taky :)
Problém není mezi android aplikací a serverem, ale mezi dvěma servery a to z toho důvodu, že to chceme udělat naprosto univerzálně, aby to fungovalo ze všemi operátory a nejen s Odorik.cz. Mezi aplikací a serverem to funguje překvapivě dobře. Mezi dvěma servery může být TCP spojení otevřené klidně rok a tento fakt problém nezpůsobuje.
Když aplikaci vypnu (zavřu její okno), tak stále zvoní. Když ji ale zabiji (kliknu na vynutit ukončení), tak pak na mém telefonu nezvoní. To jsem nyní zkoušel. Zvoní běžné mobilní hovory, ale VoIP ne. Hledal jsem a našel že je to prý normální, ale je možné, že o tom jestli bude aplikaci znovu spouštět nebo ne může rozhodnout konkrétní android. https://stackoverflow.com/questions/473 ... -is-killed Tedy lze doporučit nastavení,aby se aplikace sama spustila a zakázat automatické zabíjení aplikace. Ta aplikace nic nedělá, jen čeká na push.
Ono je v podstatě jedno, kde se tcp spojení rozpadne - může kdykoliv kdekoliv a mělo by se to zase samo dřív nebo později rozjet :)
Odkaz je zajímavý - vypadá, že ruční zabití se chová jinak než zabití systémem. Nicméně asi u žádné aplikace se mi v posledních verzích Androidu nepodařilo zařídit, aby nebyla nikdy ukončena - dost možná to jde jen pro ty, co vybere Google nebo výrobce telefonu(?). Nicméně tam píšou, že pokud aplikaci zabije systém, doručený push ji umí probudit. Vy k tomu píšete, že odhlášená linka (zabití předpokládám provede korektní odhlášení) vůbec push nedostane - mně by dávalo smysl, aby pushe chodily i nějakou dobu po odhlášení a řešily právě tenhle problém se zabitou aplikací. Ale i tam může být, že to probudit nejde? Zrovna u příchozího hovoru by nemusela vadit ani viditelná notifikace, kterou bežící aplikace může hned smazat a neběžící se tím (snad) nastartuje?
Data messages you will be in charge of handling the received message and present a notification to the user (if needed of course). But in this case you might miss notifications when your app is closed.

If you are using Notification Messages, FCM is handling the message for you and directly displays a notification if the app is in background/closed.
JohnyH
Příspěvky: 14
Registrován: ned 11. srp 2013 14:32:30

Re: Spolehlivý SIP klient pro Android s dobrou integrací

Příspěvek od JohnyH »

alfi píše: stř 09. srp 2023 21:45:54 teď se telefon dostal pod 20% baterky a ACR sestřelil, i když má v nastavení povoleno neomezené využití baterie na pozadí. Aneb (libovolná Android) aplikace může být kdykoliv systémem sestřelena.
Zkusil bych ještě uzamknout aplikaci v paměti.
Kristovec
Příspěvky: 1529
Registrován: ned 07. srp 2011 18:03:28

Re: Spolehlivý SIP klient pro Android s dobrou integrací

Příspěvek od Kristovec »

V telefonu mám SIP data jen od Odoriku, mám nastavenu preferenci "Vždy se zeptat" , přes co volat. V Vivo Y72 mám dvě ukrajinské SIM.
Když volám po ČR , tedy bez +420 , mobilní čísla 6xx a 7xx a pevná čísla 2xx jdou normálně. Ale - u čísel 3xx , 4xx , 5xx , 8xx a 9xx telefon přidává automaticky ukrajinskou volačku +380 . Problém to zas tak velký není, prostě i po ČR zadávám +420, ale proč to takto je ?
alfi
Příspěvky: 727
Registrován: čtv 03. led 2013 15:31:10

Re: Spolehlivý SIP klient pro Android s dobrou integrací

Příspěvek od alfi »

JohnyH píše: pát 11. srp 2023 9:07:59
alfi píše: stř 09. srp 2023 21:45:54 teď se telefon dostal pod 20% baterky a ACR sestřelil, i když má v nastavení povoleno neomezené využití baterie na pozadí. Aneb (libovolná Android) aplikace může být kdykoliv systémem sestřelena.
Zkusil bych ještě uzamknout aplikaci v paměti.
Není to jen pro Samsungy? :) Pořád na pozadí jede jen někdy-něco, přesto notifikace do ostatních aplikací chodí, i když jsou zastavené. Tj. by to mělo jít i tady? Ještě zajímavý test - přes noc ACR zase zmizelo a příchozí GSM hovor vyřizuje nativní aplikace, dokud ACR znovu nespustím.
pe.havel
Příspěvky: 237
Registrován: pát 02. zář 2016 10:34:20

Re: Spolehlivý SIP klient pro Android s dobrou integrací

Příspěvek od pe.havel »

Testuji nově ACRPhone včetně proxy přes Odorik místo CSipSimple a narazil jsem na (pro mě podstatnou) chybu, že pokud je SIP zařízení nedostupné, ale registrované, hovor nepřepadne na záložní číslo (pro mě GSM stejného telefonu). Tedy, pokud jsem mimo wifi (či jinak nedostupný na internetu), nikdo se mi nedovolá. Volající asi minutu nic neslyší a pak se ozve hláška o nedostupnosti. Při volání mimo proxy se za stejné situace čeká asi jen 5 sekund a pak hovor přepadne na náhradní číslo.
Prosím o vyřešení.
alfi
Příspěvky: 727
Registrován: čtv 03. led 2013 15:31:10

Re: Spolehlivý SIP klient pro Android s dobrou integrací

Příspěvek od alfi »

Kristovec píše: pát 11. srp 2023 9:40:00 V telefonu mám SIP data jen od Odoriku, mám nastavenu preferenci "Vždy se zeptat" , přes co volat. V Vivo Y72 mám dvě ukrajinské SIM.
Když volám po ČR , tedy bez +420 , mobilní čísla 6xx a 7xx a pevná čísla 2xx jdou normálně. Ale - u čísel 3xx , 4xx , 5xx , 8xx a 9xx telefon přidává automaticky ukrajinskou volačku +380 . Problém to zas tak velký není, prostě i po ČR zadávám +420, ale proč to takto je ?
V nastavení je nějaké zaškrtávátko, které se pokouší hádat mezinárodní předvolbu podle SIM karet :)
JohnyH
Příspěvky: 14
Registrován: ned 11. srp 2013 14:32:30

Re: Spolehlivý SIP klient pro Android s dobrou integrací

Příspěvek od JohnyH »

alfi píše: pát 11. srp 2023 9:50:12
JohnyH píše: pát 11. srp 2023 9:07:59
alfi píše: stř 09. srp 2023 21:45:54 teď se telefon dostal pod 20% baterky a ACR sestřelil, i když má v nastavení povoleno neomezené využití baterie na pozadí. Aneb (libovolná Android) aplikace může být kdykoliv systémem sestřelena.
Zkusil bych ještě uzamknout aplikaci v paměti.
Není to jen pro Samsungy?
Já používám Xiaomi. 1) Levým tlačítkem zobrazím běžící aplikace. 2) Na požadované aplikaci podržet prst. 3) Pro danou aplikaci vyskočí několik ikon. Jedna z nich je zámeček.
Zrušení se provede stejným způsobem.
Uživatelský avatar
michaels
Příspěvky: 143
Registrován: sob 18. led 2014 13:41:32

Re: Spolehlivý SIP klient pro Android s dobrou integrací

Příspěvek od michaels »

Tak po týdnu zkouším co je nového.
A musím říct, že na Xiaomi Redmi 4X Android 7.1.2 se zamčený telefon neprobudí a nezovní. Až v momentě, kdy jej rozsvítím, začne zvonit a volající také slyší zvonící tón, jinak je ticho. Voláno na 737202
Pokud vypnu PUSH, tak to zvoní, ale displej to stejně nerozsvítí
Když zkouším hned další pokus volání, tak to už zase nezvoní, ale volající slyší vyzváněcí tón ...

Nastavena všechna oprávění. Tak to asi opravit nepůjde ..
Přílohy
2023-08-11_213611.png
2023-08-11_213611.png (112.72 KiB) Zobrazeno 1869 x
Naposledy upravil(a) michaels dne sob 12. srp 2023 20:24:46, celkem upraveno 1 x.
alfi
Příspěvky: 727
Registrován: čtv 03. led 2013 15:31:10

Re: Spolehlivý SIP klient pro Android s dobrou integrací

Příspěvek od alfi »

JohnyH píše: pát 11. srp 2023 21:20:40
alfi píše: pát 11. srp 2023 9:50:12
JohnyH píše: pát 11. srp 2023 9:07:59
Zkusil bych ještě uzamknout aplikaci v paměti.
Není to jen pro Samsungy?
Já používám Xiaomi. 1) Levým tlačítkem zobrazím běžící aplikace. 2) Na požadované aplikaci podržet prst. 3) Pro danou aplikaci vyskočí několik ikon. Jedna z nich je zámeček.
Zrušení se provede stejným způsobem.
Na Nokii s Android 13 nic takového není
moje jméno

Re: Spolehlivý SIP klient pro Android s dobrou integrací

Příspěvek od moje jméno »

V těch pojmech se nijak neorientuji, a navíc nechápu výhody takto kostrbatého řešení. Po instalaci se pak volá zdarma kamkoliv? Nebo v čem je ta výhoda třeba proti volání třeba z whatsappu?
Odpovědět