Odorik virtuálním mobilním operátorem

Podrobnější technické novinky a vůbec novinky a postřehy z VoIP.
Odpovědět
Uživatelský avatar
blayen
Příspěvky: 67
Registrován: stř 18. zář 2013 9:50:38
Bydliště: Liberec

Re: Odorik virtuálním mobilním operátorem

Příspěvek od blayen »

https://www.odorik.cz/ucet/nastaveni_volani.html

tady to máš.. ;) fakt se to blbě hledá, ale kdo hledá, najde..
pokud by link nešel:návody a nastavení>vlastní telefonní číslo/příchozí hovory/přístupová čísla>vlastní telefonní číslo>mobilní číslo odorik v t-debile>přenos telefonního čísla od jiného operátora
kejikl
Příspěvky: 28
Registrován: pon 16. zář 2013 19:59:36

Re: Odorik virtuálním mobilním operátorem

Příspěvek od kejikl »

blayen píše:https://www.odorik.cz/ucet/nastaveni_volani.html

tady to máš.. ;) fakt se to blbě hledá, ale kdo hledá, najde..
pokud by link nešel:návody a nastavení>vlastní telefonní číslo/příchozí hovory/přístupová čísla>vlastní telefonní číslo>mobilní číslo odorik v t-debile>přenos telefonního čísla od jiného operátora
K výše uvedenému:

1) Nemůžu najít nic k levnější hromadné portaci (přenáším dvě čísla z tarifu t-mobile a mám dvě čísla ČVOP)
2) Když jsem žádal o ČVOP, podepisoval jsem dvě výpovědi s platností od 20.10.2013 (ČVOP platí do 19.11.2013). Kdy mám zadat na výše uvedené adrese přenos?
Uživatelský avatar
blayen
Příspěvky: 67
Registrován: stř 18. zář 2013 9:50:38
Bydliště: Liberec

Re: Odorik virtuálním mobilním operátorem

Příspěvek od blayen »

kejikl píše:
blayen píše:https://www.odorik.cz/ucet/nastaveni_volani.html

tady to máš.. ;) fakt se to blbě hledá, ale kdo hledá, najde..
pokud by link nešel:návody a nastavení>vlastní telefonní číslo/příchozí hovory/přístupová čísla>vlastní telefonní číslo>mobilní číslo odorik v t-debile>přenos telefonního čísla od jiného operátora
K výše uvedenému:

1) Nemůžu najít nic k levnější hromadné portaci (přenáším dvě čísla z tarifu t-mobile a mám dvě čísla ČVOP)
2) Když jsem žádal o ČVOP, podepisoval jsem dvě výpovědi s platností od 20.10.2013 (ČVOP platí do 19.11.2013). Kdy mám zadat na výše uvedené adrese přenos?
Kdo hledá, opravdu najde.. ;-) vzhledem k tomu, že máte 2 ČVOP tak budete zřejmě platit 2 samostatné portace ( "Cena komplexní portace je 150 + 100 x N za portaci + 50 x N jistina za číslo. (N je počet sim karet 2 až 99, sim karty musí být u stejného operátora na stejnou smlouvu a mít společný kód přenosu zvaný ČVOP) Za portaci každého čísla odečteme stejnou částku jako u jednoduché portace. Ušetřenou částku díky skupinové portaci vrátíme až poté, co portace skutečně proběhne." z http://www.odorik.cz/obchod/kategorie/s ... a-odorikcz )

Druhý dotaz asi fundovaněji zodpoví někdo z Odoriků. Ale jak na to tak koukam a jestli to chápu dobře, u T-m máte vypovězené smlouvy až od 20.10., tudíž bych s tou portací počkal na 20.10.2013 (můj názor - rád bych aby ho někdo obeznámenější potvrdil či vyvrátil) - nebo zkuste zavolat na linku T-mobile a zeptat se jich kdy s těma číslama můžete prchnout (tam budou vědět).
travel

Re: Odorik virtuálním mobilním operátorem

Příspěvek od travel »

Neznáte nějaký tarif mobilního připojení bez fup jako náhrada za vdsl nebo adsl připojení na cesty po Republice.
Potřebuji mobilní připojení hlavně na videokonference a odesílání větších dat z různých koutů republiky .
Dík za rady
pedronek
Příspěvky: 8
Registrován: pon 05. srp 2013 21:27:37

Re: Odorik virtuálním mobilním operátorem

Příspěvek od pedronek »

blayen píše:https://www.odorik.cz/ucet/nastaveni_volani.html

tady to máš.. ;) fakt se to blbě hledá, ale kdo hledá, najde..
pokud by link nešel:návody a nastavení>vlastní telefonní číslo/příchozí hovory/přístupová čísla>vlastní telefonní číslo>mobilní číslo odorik v t-debile>přenos telefonního čísla od jiného operátora
už jsem se taky dopátral, ale stejně díky moc!
Uživatelský avatar
enigmatic
Příspěvky: 194
Registrován: stř 31. říj 2012 13:29:52

Re: Odorik virtuálním mobilním operátorem

Příspěvek od enigmatic »

Konkurence zlevnila
http://www.mobilmania.cz/bleskovky/star ... fault.aspx
i když asi (určitě) nenabízí tolik funkcí a vychytávek jak Odorik a má horší tarifikaci.
Naposledy upravil(a) enigmatic dne ned 29. zář 2013 16:45:48, celkem upraveno 1 x.
noneis
Příspěvky: 34
Registrován: ned 11. srp 2013 13:01:39

Re: Odorik virtuálním mobilním operátorem

Příspěvek od noneis »

enigmatic píše:Konkurence "slevnila"
http://www.mobilmania.cz/bleskovky/star ... fault.aspx
i když asi (určitě) nenabízí tolik funkcí a vychytávek jak Odorik a má horší tarifikaci.
Ona to hlavně není žádná konkurence, stačí si propočíst ty jejich tarify:

Starnet - odorik je výhodnější kromě oblasti 0-5minut/měsíc, s takovou spotřebou ale každý půjde pro nulový paušál přímo k operátorům
Volám občas - odorik je výhodnější kromě oblasti 14,8-16,34minut/měsíc a stačí mít např. 20 sekund volání v síti a už je odorik výhodnější vždy
Volám málo - odorik je vždy výhodnější (v nejméně příznivém případě ušetříte s odorikem 4,5Kč)
Volám hodně - tohle je jediný tarif, kde je malá šance že může nastat situace, že je výhodnější, konkrétně oblast výhodnosti se zdá velká (88,25%-170.33% volných jednotek), ale stačí například využít jen 32 sms z padesáti nebo mít alespoň 19,25% volných jednotek v síti a pak je odorik výhodnější.

*Počítáno že minuta 1+1 je ekvivalentní 1.31 minuty s tarifikací 60+60. Za výpočty bych nedal ruku do ohně, ale myslím, že sem se nespletl.
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8193
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Odorik virtuálním mobilním operátorem

Příspěvek od xsouku04 »

noneis píše:
enigmatic píše:Konkurence "slevnila"
http://www.mobilmania.cz/bleskovky/star ... fault.aspx
i když asi (určitě) nenabízí tolik funkcí a vychytávek jak Odorik a má horší tarifikaci.
Ona to hlavně není žádná konkurence, stačí si propočíst ty jejich tarify:

Starnet - odorik je výhodnější kromě oblasti 0-5minut/měsíc, s takovou spotřebou ale každý půjde pro nulový paušál přímo k operátorům
Volám občas - odorik je výhodnější kromě oblasti 14,8-16,34minut/měsíc a stačí mít např. 20 sekund volání v síti a už je odorik výhodnější vždy
Volám málo - odorik je vždy výhodnější (v nejméně příznivém případě ušetříte s odorikem 4,5Kč)
Volám hodně - tohle je jediný tarif, kde je malá šance že může nastat situace, že je výhodnější, konkrétně oblast výhodnosti se zdá velká (88,25%-170.33% volných jednotek), ale stačí například využít jen 32 sms z padesáti nebo mít alespoň 19,25% volných jednotek v síti a pak je odorik výhodnější.

*Počítáno že minuta 1+1 je ekvivalentní 1.31 minuty s tarifikací 60+60. Za výpočty bych nedal ruku do ohně, ale myslím, že sem se nespletl.
Díky za rozbor. Podle mne obrovská výhoda Odoriku oproti balíčkovačům je, že našemu zákazníkovi ušetříme rozhodování o tom, jaký si vybrat balíček. Obecně balíček je nejvýhodnější jen pokud jej ideální využijete. A v tom je obvykle ten zádrhel.
Lidi pak časem používají jiný tarif než je pro ně nejvýhodnější a rozdíl je zisk operátora. U nás jste tomu ušetřeni. Jediný, pro koho odorik není výhodný, je ten, kdo vlastně vůbec nevolá, nebo ten, kdo volá hrozně moc (vyplatí se neomezený). A taky se nemusí nevyplatit pokud potřebujete trvale hodně dat - tedy stovky MB měsíčně.
Pro většinu lidí je Odorik výhodný.
Uživatelský avatar
Zedna
Příspěvky: 736
Registrován: stř 04. dub 2012 0:57:53

Re: Odorik virtuálním mobilním operátorem

Příspěvek od Zedna »

xsouku04 píše: Jediný, pro koho odorik není výhodný, je ten, kdo vlastně vůbec nevolá, nebo ten, kdo volá hrozně moc (vyplatí se neomezený). A taky se nemusí nevyplatit pokud potřebujete trvale hodně dat - tedy stovky MB měsíčně.
Pro většinu lidí je Odorik výhodný.
Jeste Odorik neni vyhodny pro toho, kdo neni ochotny dat 470Kc nebo kolik to nakonec je za aktivaci SIM a prenos cisla.
Toto je i muj pripad, proc jsem nakonec skoncil u jineho virtuala, prestoze Odorik aktivne vyuzivam pro VOIP.
Ten maly mesicni pausal bych nakonec zkousnul, ale ten vysoky pocatecni poplatek uz ne.

EDIT: Tak dle upresneni je to nyni 400Kc.
Naposledy upravil(a) Zedna dne úte 01. říj 2013 14:52:20, celkem upraveno 1 x.
Odpovědět