Jak zruším či smažu přiřazené linky ?

Diskuze o telefonování a telefonních službách, rady, návody, připomínky, ...
helmut.niederman
Příspěvky: 1012
Registrován: stř 10. črc 2013 21:40:28

Jak zruším či smažu přiřazené linky ?

Příspěvek od helmut.niederman »

Mám dotaz, v minulosti asi tak 3 roky na zpátek jsem si ke svému účtu ODORIk přidal několik linek ( za poplatek 5,-Kč/ za linku ) a ke každé lince jsem si přidal Nomandické číslo. Avšak jsem zjistil, že je stejně nevyužiji a tak se chci zeptat, jak ty linky viz " Seznam Vašich čísel v síti (linek): " odstraním, smažu či zruším ? Musí to provést ODORIK ?

Mám v plánu využívat pouze tři linky, na jedné lince chci mít nomandické číslo, na druhé geografické a na třetí GSM mobilní. Těch linek je více jak 10 a u spoustu z nich nemám aktivní PIN. Jak toto tedy provedu ? Nechci tím pádem blokovat nomandická čísla, které by mohli používat jiní uživatelé ODORIKu ! Děkuji.
Kabek
Příspěvky: 644
Registrován: čtv 03. led 2013 19:44:30

Re: Jak zruším či smažu přiřazené linky ?

Příspěvek od Kabek »

Zavolejte na Odorik, udělají Vám to ručně. Možná to budou chtít emailem, to se domluvíte. My jsme to také tak udělali.
Uživatelský avatar
enigmatic
Příspěvky: 194
Registrován: stř 31. říj 2012 13:29:52

Re: Jak zruším či smažu přiřazené linky ?

Příspěvek od enigmatic »

Na tohle jsem se taky ptal když jsem si byl pro SIM karty. Bylo mi obsluhou řečeno, že se to zatím neřeší. Nechci mít 9 "linek", stačí mi tak 6. Za určitých podmínek i 5.
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8157
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak zruším či smažu přiřazené linky ?

Příspěvek od xsouku04 »

Odstraňování linek je trochu problematické, protože tím by jste odstranil i historii hovorů na dané lince (pokud by tam byly), ale ty jsme zákonem nuceni uchovávat půl roku. Navíc by někdo mohl vrátit linku a pak si stěžovat, že mu ubyl kredit a není to vidět ve výpise hovorů ... Možná bychom tedy vracení linek mohli provést, ale pod podmínkou, že na danou linku nebudou 2 roky žádné záznamy. Vracení linky by pak mohlo být i pouhým kliknutím.

V čem by ale neměl být problém, je vracení nomadických a geografických čísel. Veřejné číslo by mělo jít vrátit kdykoli bez potíží, ale linka s historií hovorů by zůstala. Předpokládám, že takto vrácené číslo by šlo na nějakou dobu do karantény, než by se přidělilo někomu dalšímu.
helmut.niederman
Příspěvky: 1012
Registrován: stř 10. črc 2013 21:40:28

Re: Jak zruším či smažu přiřazené linky ?

Příspěvek od helmut.niederman »

Takže tomu mám rozumět tak, že když bych chtěl dejme tomu 6 až 7 linek zrušit na nichž jsou nomandická čísla tak jednoduše řečeno nemám z těchto linek uskutečňovat odchozí hovory a stejně tak i příchozí hovory a do půl roku by ty linky se sami zrušily ? Je to tak správně ? Děkuji.
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8157
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak zruším či smažu přiřazené linky ?

Příspěvek od xsouku04 »

helmut.niederman píše:Takže tomu mám rozumět tak, že když bych chtěl dejme tomu 6 až 7 linek zrušit na nichž jsou nomandická čísla tak jednoduše řečeno nemám z těchto linek uskutečňovat odchozí hovory a stejně tak i příchozí hovory a do půl roku by ty linky se sami zrušily ? Je to tak správně ? Děkuji.
Pokud na dané lince dva roky nebudou žádné hovory, půjde linka zrušit. Zatím si ji pojmenujte nepoužívaná ...
helmut.niederman
Příspěvky: 1012
Registrován: stř 10. črc 2013 21:40:28

Re: Jak zruším či smažu přiřazené linky ?

Příspěvek od helmut.niederman »

A bude tam v aplikaci https://www.odorik.cz/ucet/ pak nějaké tlačítko, jak to pak za dva roky smazat, či jestli bude možné v aplikaci na webu vrátit nevyužité nomandické číslo ? Linka by pak zústala bez čísla tedy prázdná. Rád bych to uvítal. Děkuji.
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8157
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak zruším či smažu přiřazené linky ?

Příspěvek od xsouku04 »

helmut.niederman píše:A bude tam v aplikaci https://www.odorik.cz/ucet/ pak nějaké tlačítko, jak to pak za dva roky smazat, či jestli bude možné v aplikaci na webu vrátit nevyužité nomandické číslo ? Linka by pak zústala bez čísla tedy prázdná. Rád bych to uvítal. Děkuji.
Ano, měli bychom to dodělat.
helmut.niederman
Příspěvky: 1012
Registrován: stř 10. črc 2013 21:40:28

Re: Jak zruším či smažu přiřazené linky ?

Příspěvek od helmut.niederman »

A kdy pak to tedy bude, kdy s tím mám počítat ?
helmut.niederman
Příspěvky: 1012
Registrován: stř 10. črc 2013 21:40:28

Re: Jak zruším či smažu přiřazené linky ?

Příspěvek od helmut.niederman »

xsouku04 píše:
helmut.niederman píše:Takže tomu mám rozumět tak, že když bych chtěl dejme tomu 6 až 7 linek zrušit na nichž jsou nomandická čísla tak jednoduše řečeno nemám z těchto linek uskutečňovat odchozí hovory a stejně tak i příchozí hovory a do půl roku by ty linky se sami zrušily ? Je to tak správně ? Děkuji.
Pokud na dané lince dva roky nebudou žádné hovory, půjde linka zrušit. Zatím si ji pojmenujte nepoužívaná ...
Já jsem si to pojmenoval takto a tady je seznam linek. Bylo by dobré, kdyby šlo vyměnit u každé linky Nomandické číslo za číslo Geografické nebo mobilní.
Obrázek
Odpovědět