Volání ze skype přes nový login odorik_test

Podrobnější technické novinky a vůbec novinky a postřehy z VoIP.
4smart.cz
Administrátor
Příspěvky: 1373
Registrován: úte 12. říj 2010 9:16:11
Kontaktovat uživatele:

Volání ze skype přes nový login odorik_test

Příspěvek od 4smart.cz »

Dobrý den.

Od včerejšího dne můžete pro svá volání ze skype přes odorik.cz použít vedle starého skype loginu odorik.cz také nový odorik_test (odorik podtržítko test).

Samozřejmostí je možnost vytočit číslo zprávou z chatu a také získat stav svého kreditu nebo seznam rychlých kontaktů.

Protože jde o novinku, budeme ji nyní nějakou dobu testovat.
S Vašimi zkušenostmi a problémy se můžete podělit v tomto vlákně.

J.M.
zalesaka
Příspěvky: 6
Registrován: sob 27. črc 2013 16:55:38

Re: Volání ze skype přes nový login odorik_test

Příspěvek od zalesaka »

A z jakého důvodu zavádíte nový Skype?
4smart.cz
Administrátor
Příspěvky: 1373
Registrován: úte 12. říj 2010 9:16:11
Kontaktovat uživatele:

Re: Volání ze skype přes nový login odorik_test

Příspěvek od 4smart.cz »

Z důvodu ukončení smlouvy ze strany Microsoftu.
odorik_test je naše vlastní řešení volání z/do skype sítě.
Pokud se osvědčí, pak zřejmě odorik_test nahradíme jiným, výstižnějším loginem.

J.M.
nunyf
Příspěvky: 82
Registrován: stř 06. bře 2013 9:13:43

Re: Volání ze skype přes nový login odorik_test

Příspěvek od nunyf »

admin píše:Z důvodu ukončení smlouvy ze strany Microsoftu.
odorik_test je naše vlastní řešení volání z/do skype sítě.
Pokud se osvědčí, pak zřejmě odorik_test nahradíme jiným, výstižnějším loginem.

J.M.
Mohl by jste pro méně chápavé vysvětlit v čem je rozdíl mimo názvu,funkčně mi to připadá stejně.
leoshutar
Příspěvky: 4
Registrován: sob 05. led 2013 18:35:55

Re: Volání ze skype přes nový login odorik_test

Příspěvek od leoshutar »

leos píše: Zkoušel jsem, funguje výborně.
Přeji hodně úspěchů do budoucna ..

L.
4smart.cz
Administrátor
Příspěvky: 1373
Registrován: úte 12. říj 2010 9:16:11
Kontaktovat uživatele:

Re: Volání ze skype přes nový login odorik_test

Příspěvek od 4smart.cz »

nunyf píše:Mohl by jste pro méně chápavé vysvětlit v čem je rozdíl mimo názvu,funkčně mi to připadá stejně.
Rozdíl mezi odorik.cz a odorik_test je v tom, že skype login odorik.cz používáme jako oficiálně zakoupenou službu od Microsoftu pro spojení se sítí skype. Microsoft ji ale od 25.7.2013 přestal oficiálně podporovat/nabízet a naše vzájemná smlouva tak byla ukončena. Lze proto očekávat, že Microsoft brzy ukončí provoz této služby a s tím by bez práce na našem vlastním řešení zanikla možnost, jak odorik.cz a síť skype propojit a umožnit vzájemná volání.

odorik_test je z programátorského hlediska postaven na jiných základech, ale z uživatelského hlediska se jeví jako totožný vzhledem k volání přes odorik.cz (to je také požadovaný stav).

Nyní odorik_test musíme ve spolupráci s uživateli Odoriku otestovat, abychom odhalili slabá místa a ověřili, že nám naše vlastní řešení funguje stejně spolehlivě.
nunyf
Příspěvky: 82
Registrován: stř 06. bře 2013 9:13:43

Re: Volání ze skype přes nový login odorik_test

Příspěvek od nunyf »

admin píše:
nunyf píše:Mohl by jste pro méně chápavé vysvětlit v čem je rozdíl mimo názvu,funkčně mi to připadá stejně.
Rozdíl mezi odorik.cz a odorik_test je v tom, že skype login odorik.cz používáme jako oficiálně zakoupenou službu od Microsoftu pro spojení se sítí skype. Microsoft ji ale od 25.7.2013 přestal oficiálně podporovat/nabízet a naše vzájemná smlouva tak byla ukončena. Lze proto očekávat, že Microsoft brzy ukončí provoz této služby a s tím by bez práce na našem vlastním řešení zanikla možnost jak odorik.cz a síť skype propojit a umožnit vzájemná volání.

odorik_test je z programátorského hlediska postaven na jiných základech, ale z uživatelského hlediska se jeví jako totožný vzhledem k volání přes odorik.cz (to je také požadovaný stav).

Nyní odorik_test musíme ve spolupráci s uživateli Odoriku otestovat, abychom odhalili slabá místa a ověřili že nám naše vlastní řešení funguje stejně spolehlivě.
Bylo by vhodné napsat kde a za jaké situace lze očekávat výskyt chyb aby jsme se mohli na to zaměřit.
4smart.cz
Administrátor
Příspěvky: 1373
Registrován: úte 12. říj 2010 9:16:11
Kontaktovat uživatele:

Re: Volání ze skype přes nový login odorik_test

Příspěvek od 4smart.cz »

Bylo by vhodné napsat kde a za jaké situace lze očekávat výskyt chyb aby jsme se mohli na to zaměřit.
Může se jednat o:

* nespojené hovory
* přerušené hovory
* nežádoucí, neplánovaný pokus o ustanovení hovoru po znovu spuštění skype klienta
* nežádoucí automatické odpovědi od odorik_test
Uživatelský avatar
konrad
Příspěvky: 150
Registrován: ned 29. led 2012 1:41:25
Bydliště: Praha 1

Re: Volání ze skype přes nový login odorik_test

Příspěvek od konrad »

dal jsem odorik_test do kontaktů na skype, ale nedaří se mi přes něj uskutečnit hovor - nepřijímá
Návštěvník

Re: Volání ze skype přes nový login odorik_test

Příspěvek od Návštěvník »

můžet mi říci jaký zpusob volání můžete ručit když skype to nedbude děkuji
Odpovědět