Nahrávání hovoru při volání z mobilu

Diskuze o telefonování a telefonních službách, rady, návody, připomínky, ...
Odpovědět
molka
Příspěvky: 7
Registrován: čtv 25. črc 2013 15:35:23

Nahrávání hovoru při volání z mobilu

Příspěvek od molka »

Je nějaká možnost nahrávání hovoru při volání z mobilu Odorik přes číslo *086? Pokud zadám třeba *086777777777 (777777777 - číslo telefonu) nebo *086*777777777 tak je nefunkční, resp. ohlásí to, že číslo neexistuje. V průběhu volání zadání *086 také nepomůže. Zkoušel jsem to dát i do zkrácených voleb a nic.
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8160
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Nahrávání hovoru při volání z mobilu

Příspěvek od xsouku04 »

A existuje to číslo 777777777, co se pokoušíte volat?
Forma *086*777777777 je špatně, pokud je číslo mobil, hvězdička tam nepatří.
helmut.niederman
Příspěvky: 1012
Registrován: stř 10. črc 2013 21:40:28

Re: Nahrávání hovoru při volání z mobilu

Příspěvek od helmut.niederman »

molka píše:Je nějaká možnost nahrávání hovoru při volání z mobilu Odorik přes číslo *086? Pokud zadám třeba *086777777777 (777777777 - číslo telefonu) nebo *086*777777777 tak je nefunkční, resp. ohlásí to, že číslo neexistuje. V průběhu volání zadání *086 také nepomůže. Zkoušel jsem to dát i do zkrácených voleb a nic.
Pokud se nepletu tak ty kódy *086 platí pouze při volání v rámci SIP hovorů ať už ze softwarových aplikací např. X-lite nebo VOIP telefonů. Ale ze sim karty Odorik tam ty hovory tečou přes T-mobile.

Existuje ještě jedna možnost ale je to opět SIP volání. A to, že byste se svou linkou na které máte namapováno GSM telefonní číslo Odorik přihlásil v nějaké sw aplikaci např. X-lite a volal na cílové účastnické číslo, tak se volanému zobrazí vaše GSM číslo a vy pak můžete nahrávat.

A pokud se nepletu, je tu ještě jedna možnost a to taková, že u svého nomadického čísla si v paralelním volání nastavíte číslo *086_telefoni_cislo_volaneho a pak ze svého mobilu ODORIK prozvoníte nomadické číslo, to vás následně spojí s cílovým telefonním číslem volaného.
paty07
Příspěvky: 217
Registrován: úte 27. lis 2012 17:55:22

Re: Nahrávání hovoru při volání z mobilu

Příspěvek od paty07 »

helmut.niederman píše: Pokud se nepletu tak ty kódy *086 platí pouze při volání v rámci SIP hovorů ať už ze softwarových aplikací např. X-lite nebo VOIP telefonů. Ale ze sim karty Odorik tam ty hovory tečou přes T-mobile.

Existuje ještě jedna možnost ale je to opět SIP volání. A to, že byste se svou linkou na které máte namapováno GSM telefonní číslo Odorik přihlásil v nějaké sw aplikaci např. X-lite a volal na cílové účastnické číslo, tak se volanému zobrazí vaše GSM číslo a vy pak můžete nahrávat.

A pokud se nepletu, je tu ještě jedna možnost a to taková, že u svého nomadického čísla si v paralelním volání nastavíte číslo *086_telefoni_cislo_volaneho a pak ze svého mobilu ODORIK prozvoníte nomadické číslo, to vás následně spojí s cílovým telefonním číslem volaného.
Přes TM tečou jenom příchozí hovory, odchozí jdou normálně přes ústřednu Odorika.
Uživatelský avatar
Pitomec
Příspěvky: 2583
Registrován: ned 27. lis 2011 21:26:33
Bydliště: Brno

Re: Nahrávání hovoru při volání z mobilu

Příspěvek od Pitomec »

Ale stejně to nefunguje, ani s hvězdičkou a ani bez ní.
Obrázek
molka
Příspěvky: 7
Registrován: čtv 25. črc 2013 15:35:23

Re: Nahrávání hovoru při volání z mobilu

Příspěvek od molka »

helmut.niederman píše: A pokud se nepletu, je tu ještě jedna možnost a to taková, že u svého nomadického čísla si v paralelním volání nastavíte číslo *086_telefoni_cislo_volaneho a pak ze svého mobilu ODORIK prozvoníte nomadické číslo, to vás následně spojí s cílovým telefonním číslem volaného.
Díky. Vyzkouším. Ještě zkusím zda by nešlo nastavit *086----- v přednastaveném zpětném volání a pak volat přes callback. Jinak přes SIP to je OK, ale v mobilu nepoužívám.
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8160
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Nahrávání hovoru při volání z mobilu

Příspěvek od xsouku04 »

Dnes jsem zjistil, že nahrávat lze i všechny odchozí hovory ze simkaret Odorik.cz.

Je potřeba mít: Vyplněný email pro zasílání nahraných hovorů u linky, na kterou je přiřazeno mobilní číslo.

Během hovoru volající ze SIM Odorik vyťuká *086 - od té chvíle je hovor nahráván.

Je to tak jednoduché a stejné jako u běžných hovorů, že to vlastně nejspíš ani nikoho nenapadlo zkusit.
Nahrávání hovorů pomocí zpětného volání totiž pořád nejde - prefix *086 u zpětného volání nefunguje. (je třeba abychom to dodělali)
Kukin
Příspěvky: 34
Registrován: stř 01. kvě 2013 21:17:46
Bydliště: Brno / Blanensko

Re: Nahrávání hovoru při volání z mobilu

Příspěvek od Kukin »

Škoda, že nejde nahrávání i pro zpětné volání.

Nicméně: Koupil jsem Odorik SIM a zkouším nahrávání odchozího hovoru (GSM). Vyťukal jsem DTMF *086 až po přijmutí hovoru volaným (zkoušel jsem i hned po vytočení volaného) a nic, žádný mail nepřišel. Mail pro nahrané hovory mám nastavený.
Dělám chybu ještě někde jinde?
ID: 121444871
A existuje to číslo 777777777, co se pokoušíte volat?
Forma *086*777777777 je špatně, pokud je číslo mobil, hvězdička tam nepatří.
Pokud zadám *086721xxxxxx - "Volané č. neexistuje"
poki
Příspěvky: 6
Registrován: sob 07. pro 2013 16:35:42

Re: Nahrávání hovoru při volání z mobilu

Příspěvek od poki »

Pokoušel jsem se o totéž co Kukin, a bohužel též bezvýsledně.
Kde může být problém?
Odpovědět