Stránka 1 z 3
Proč mobilní Odorik?
Napsal: úte 24. zář 2013 12:15:24
od Broucajz
Omlouvám se, ale jsem "poučený laik" a netvrdím, že se v problematice úplně vyznám.
Zamýšlím se nad otázkou SIP od Odoriku a vychází mi, že pro mne je to nesmysl.
Mám registraci mobilního čísla (od Bleskmobilu) u Odoriku a přidělená dvě čísla - geografické a nomadické. Vedle PC mám běžný telefon a na něm "pevnou" linku 211221xxx.
Když volám z běžného tohoto běžného telefonu, mám všechny hovory za 0,59 Kč. Zkoušel jsem i volání na mobil manželky, když byla v Mnichově - já platil 0,59 Kč, ona cca 2,50 Kč roaming.
Z mého mobilu používám zpětné volání - tedy hovory mám za 1,18 Kč.
Proč bych si měl pořizovat SIM Odoriku, ta kterou budu platit 30 Kč/měs. a některé hovory mít dražší?
Nerozumím tomu. Nebo nemám pravdu? V čem?

Re: Proč mobilní Odorik?
Napsal: úte 24. zář 2013 12:30:29
od 5uch
Pokud vám nevadí mírný nekomfort s vyvoláním zpětného volání, případně jistá schizofrenie s CLIPem mobilního čísla na pevné lince (pokud je na VoIP lince nastavena identifikace mobilním číslem, pak volaný neví, zda voláte skutečně z mobilu nebo z pevné), pak to pro vás moc nejspíš velký smysl nedává.
Důvody, proč přejít k Odoriku i s GSM čísly, bych viděl tyto:
- pro někoho zajímavá nabídka mobilního internetu pro příležitostné použití, placeno od objemu zkonzumovaných dat
- nemusíte "složitě" objednávat callback pro zlevnění volání (budete volat nepatrně dráž, ale komfortněji). Někteří lidé (třeba ti starší) mají potíže s pochopením fungování a vyvolávání callbacku..., resp. dovedou využít callback tak maximálně na 10 přednastavených číslech.
- zlevnění hovorů z mobilu na mobil mezi čísly v síti Odorik (poloviční cena proti callbacku)
Také je třeba zvážit, zda povinné dobíjení kreditu na předplacence u Blesku nevyjde dráž (hromadí se nespotřebovaný kredit), než měsíční paušál 30 Kč.
Dále vzhledem k tomu, že velcí operátoři mají tendenci konzumaci dat balíčkovat -
Vodafone nedávno zrušil Připojení na skok - budou někteří lidé s malým objemem zkonzumovaných dat hledat náhradu - třeba právě proto, že data používají jen na vyvolání callbacku přes Java aplikaci. Jako vhodné řešení se jeví právě Odorik nebo Mobil.cz
Re: Proč mobilní Odorik?
Napsal: úte 24. zář 2013 14:08:19
od blayen
Proč Odorika místo Blesku? Už jen proto, že:
1) kredit máte na jednom místě a nemusítě živit dalšího operátora,
2) nevyčerpanej kredit se dá dost jednoduše od operátora zase odčerpat (pryč za 50,- nebo na jinej odorik účet zadax),
3) platnost kreditu

- stačí prostudovat podmíniky obou opů..
Jen ze zvědavosti co děláte s tim kreditem u blesku?

neřikejte, že ho za ty jejich ceny provoláváte?

Re: Proč mobilní Odorik?
Napsal: úte 24. zář 2013 14:38:07
od Hooonza
Broucajz píše:Mám registraci mobilního čísla (od Bleskmobilu)
S BM máte spojené také nějaké náklady. Expirace kreditu u BM je 180 dní, pak si musíte znovu dobít pokud vím 250 Kč. Jsou to peníze, které můžete a měl byste spotřebovat (vs odorik), odpovídají při účtování 60+1 (asi o 15% nákladnější než 1+1 u odoriku ->) asi 85 min hovoru do všech sítí (odpovídající cena při účtování 1+1 je asi 2.875 Kč/min). Při menší konzumaci než 85 minut se Vám u BM bude hromadit nevyužitý kredit, při větší konzumaci má volání s odorikem výhodnější tarif, ale není problém využít jeho callback.
U odoriku dáte za 85 minut asi 50 Kč při hovoru přes internet (na mobil či pevnou linku ve špičce), s callbackem 85 minut stojí 100 Kč. Když k tomu připočítáte 180 Kč za SIM kartu za 180 dní, můžete si podle poměru (internet/mobil) provolaných minut za půl roku vypočítat, kde to je dražší (odorik Vám vyjde na 230 - 280 Kč při provolaných 85 minutách na mobil). Nebo, se SIM od odoriku dostanete za 180 dní a 250 Kč 85 minut volání na mobil, pokud provoláte 37.4 min callbackem a 47.6 min voláním přes internet (= při tomto rozložení stejné náklady jako u BM).
Čili, jestli to dobře počítám, jestliže
mobil na odchozí volání na mobil a ve špičce na pevnou (zbytek hovorů realizujete přes internet VoIP) potřebujete na < 37,4 min za 180 dní, výhodnější je odorik (při volání mimo špičku na pevnou stojí callback 0,98 Kč/min, uvedená doba výhodnějšího volání u odoriku by se tím prodloužila). Od 37,4 do 85 min cena u odoriku roste nad bleskmobil (
max. o 30 Kč), nad 85 min pak lze použít callback od odoriku z obou karet a rozdíl ceny nemění.
Odorik má svoje výhody (uvedené výše u ostatních) s tím, že oproti BM si za ně připlatíte max. 30 Kč za 180 dní. Proč ne Odorik?
Re: Proč mobilní Odorik?
Napsal: úte 24. zář 2013 14:38:51
od Kabek
Vzal jsem kalkulačku a počítal....
Mobil budu požívat minimálně, především pro příchozí volání, bez dat. Odchozí volání je jaksi k plusu.
Aby srovnávané bylo srovnatelné, pak musím určit nějaké období. Budu to používat alespoň 18 měsíců.
BLESKMOBIL: SIM karta 150 + kredit 200 (na dalších 6 měsíců), celkem 350 Kč, které jsou pro mne 140 minut volání kamkoliv prvních 12 měsíců, pak jen příchozí volání. 350:18=19,45 Kč/měsíc
ODORIK: 100 (SIM karta) + 365 (1 Kč denně) + 180 (cca 6 měsíců 1 Kč denně)+ 140x1,69 (140 minut volání kamkoliv), celkem 881,60 Kč 881,6:18=48,98 Kč/měsíc (volat mohu kamkoliv celých 18 měsíců...)
Zkrátím-li období na 1 rok, pak to vychází 29,17 Kč proti 58,47 Kč. Dvouleté období: 22,92 proti 50,08 Kč.
Závěr nechť si udělá každý sám.....
Přeji pěkný den!
Re: Proč mobilní Odorik?
Napsal: úte 24. zář 2013 14:41:58
od o-k
Mobilniho Odorika vyuzijete uz kvuli tomu ze je mobilni a nemusite resit callback. Nejlevnejsi reseni je tarif O2 zero kde se neplati zadne poplatky a cislo muzete mit takto zcela zdarma a nemusite cokoliv provolat. Tento tarif je puvodne urcen do modemu a ruznych GSM zarizeni jako jsou zabezpecovacky, automaticke brany apod.
Problem je s callbackem u O2 pac oni blokuji ono slovenske cislo jenz se ma prozvanet. Callback vyvolany jinym zpusobem (SMS nebo pres web) vsak funguje. Uplne nejuspornejsi reseni je koupit predplacenku za 100,- Kc od t-mobile a ona bude rok fungovat nebo za 150 kc od O2 a tez rok pujde. Takto to lze jednoduse vyresit aby jste byl dostupny na Vasem cisle u Odorika pomoci paralelniho zvoneni.
Re: Proč mobilní Odorik?
Napsal: úte 24. zář 2013 14:45:30
od xsouku04
o-k píše:Mobilniho Odorika vyuzijete uz kvuli tomu ze je mobilni a nemusite resit callback. Nejlevnejsi reseni je tarif O2 zero kde se neplati zadne poplatky a cislo muzete mit takto zcela zdarma a nemusite cokoliv provolat. Tento tarif je puvodne urcen do modemu a ruznych GSM zarizeni jako jsou zabezpecovacky, automaticke brany apod.
Problem je s callbackem u O2 pac oni blokuji ono slovenske cislo jenz se ma prozvanet. Callback vyvolany jinym zpusobem (SMS nebo pres web) vsak funguje. Uplne nejuspornejsi reseni je koupit predplacenku za 100,- Kc od t-mobile a ona bude rok fungovat nebo za 150 kc od O2 a tez rok pujde. Takto to lze jednoduse vyresit aby jste byl dostupny na Vasem cisle u Odorika pomoci paralelniho zvoneni.
Problém je jen s přednastaveným zpětným voláním. Normální zpětné volání myslím funguje.
Re: Proč mobilní Odorik?
Napsal: úte 24. zář 2013 14:56:03
od o-k
Na cislo +421233889879 se z O2 mobilu neda dovolat - hlaska "volany ucastnik se nehlasi"
Re: Proč mobilní Odorik?
Napsal: úte 24. zář 2013 15:14:40
od Hooonza
o-k píše:Na cislo +421233889879 se z O2 mobilu neda dovolat - hlaska "volany ucastnik se nehlasi"
Můžete zkusit přesměrování (
http://forum.odorik.cz/viewtopic.php?p=9851#p9851) jestli to ViR ještě nevypnul?
o-k píše:nebo za 150 kc od O2 a tez rok pujde
Se 150 Kč platí kredit u O2 6 měsíců (minimum je 100,-/6 měsíců).
http://www.o2.cz/osobni/219208-cenik_pr ... karty.html
Re: Proč mobilní Odorik?
Napsal: úte 24. zář 2013 15:59:27
od Broucajz
5uch píše:
Také je třeba zvážit, zda povinné dobíjení kreditu na předplacence u Blesku nevyjde dráž (hromadí se nespotřebovaný kredit), než měsíční paušál 30 Kč.
Dále vzhledem k tomu, že velcí operátoři mají tendenci konzumaci dat balíčkovat -
Vodafone nedávno zrušil Připojení na skok - budou někteří lidé s malým objemem zkonzumovaných dat hledat náhradu - třeba právě proto, že data používají jen na vyvolání callbacku přes Java aplikaci. Jako vhodné řešení se jeví právě Odorik nebo Mobil.cz
Nahromaděný kredit u Bleskmobilu používám na stahování dat apod., není problém.