sms jízdenky v Praze

Potíže a možnosti při volání ze sim karet Odorik.cz
Odpovědět
achil
Příspěvky: 62
Registrován: ned 11. led 2015 14:28:05

sms jízdenky v Praze

Příspěvek od achil »

Abych mohl používat premium sms, tak musím mít podepsaný dodatek ke smlouvě? A co stojí sms na objednání jízdenky na číslo 90206?
Používám to vyjímečně a na papírové lístky, abych je měl koupený předem, zapomenu. Není nějaká jiná alternativa?
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8160
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: sms jízdenky v Praze

Příspěvek od xsouku04 »

achil píše:Abych mohl používat premium sms, tak musím mít podepsaný dodatek ke smlouvě? A co stojí sms na objednání jízdenky na číslo 90206?
Používám to vyjímečně a na papírové lístky, abych je měl koupený předem, zapomenu. Není nějaká jiná alternativa?
Ano je to tak. Odeslání SMS stojí 2,50 Kč, nejedná se totiž o běžnou sms, ale o dražší sms na pevné číslo.
V Brně je možnost jízdenku objednat pro předchozí registraci jen prozvoněním (zdarma) a nebo ji koupit aplikací Sejf (pak není třeba podepisovat dodatek ke smlouvě - má svůj oddělený kredit, který je možné dobít zvlášť). Vypadá to, že v Praze možnost objednat si to prozvoněním a ušetřit tak za SMS není.
V Praze ale funguje také aplikace Sejf : http://www.sejf.cz/index.php/cz/partneri
achil
Příspěvky: 62
Registrován: ned 11. led 2015 14:28:05

Re: sms jízdenky v Praze

Příspěvek od achil »

JJ už tam rejdím. Díky. Jen ještě nevím jak se aplikace sejf zachová, když po doručení jízdenky budu off line. Budu moci ukázat kód revizorovi?
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8160
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: sms jízdenky v Praze

Příspěvek od xsouku04 »

achil píše:JJ už tam rejdím. Díky. Jen ještě nevím jak se aplikace sejf zachová, když po doručení jízdenky budu off line. Budu moci ukázat kód revizorovi?
Předpokládám, že tohle pořešené mají. Ale nevím. Třeba při jízdě metrem žádný internet není.
Uživatelský avatar
Zedna
Příspěvky: 736
Registrován: stř 04. dub 2012 0:57:53

Re: sms jízdenky v Praze

Příspěvek od Zedna »

Poseidon -jizdenky na Jizni Morave v mobilu
https://play.google.com/store/apps/deta ... idon&hl=cs
leonell
Příspěvky: 22
Registrován: pon 08. dub 2013 11:28:58

Re: sms jízdenky v Praze

Příspěvek od leonell »

Cituji:
Cestující je povinen nastoupit do vozidla nebo vstoupit do přepravního prostoru metra nebo lanové dráhy na Petřín s již přijatou SMS jízdenkou na svém mobilním komunikačním zařízení.

U toho SEJF ti asi přijde do té aplikace a opět nemůžeš tam vlézt dřív než to přijde.
A pak už ji máš v mobilu a a internet nepotřebuješ, ten bude potřeba jen na samotnou platbu.

Doplním ještě jedno varování: ta SMS jízdenka (a asi ani SEJF) neplatí na některých příměstských autobusových linkách a také ve vlacích (kde jinak platí pražské papírové MHD jízdenky).
achil
Příspěvky: 62
Registrován: ned 11. led 2015 14:28:05

Re: sms jízdenky v Praze

Příspěvek od achil »

Odpověď od sejf: Dobrý den,

pokud ji budete mít zobrazenou na displeji, tak ano. K otevření SEJFu potřebujete být připojen

S pozdravem

SEJF HelpDesk
utx
Příspěvky: 123
Registrován: pon 27. kvě 2013 23:10:42

Re: sms jízdenky v Praze

Příspěvek od utx »

Doporučuji se službě SMS jízdenka v pražské MHD zdaleka vyhnout. SMS je kanál nezaručený, co se týká doby odezvy. A všechna rizika z toho, že se SMS jízdenka zpozdí a spoj vám ujede, že nepřijde vůbec, nebo že přijde po několika hodinách, kdy už vám k ničemu není, jsou na vás, nikoliv na provozovateli služby.

Provozovatel se svými podmínkami z veškeré zodpovědnosti za následky zpožděné jízdenky vyvléká: „Cestující využívající SMS jízdenku je povinen nastoupit do vozidla (plavidla) nebo vstoupit do přepravního prostoru metra nebo lanové dráhy na Petřín pouze s již přijatou platnou SMS jízdenkou na svém mobilním telefonu!“

Již několikrát jsem byl v pražské MHD svědkem scény s revizorem ohledně zpožděné jízdenky. Jednou dokonce SMS jízdenka v průběhu výměny názorů dorazilo, a ani to revizora neodradilo od pokračování pokutového řízení. A podmínky hovoří ve prospěch revizora, nikoliv ve prospěch cestujícího, který poctivě zaplatil, a jen naivně doufal, že zakoupená jízdenka dorazí obratem. Reklamací špatně poskytnuté služby možná dostanete zpět jízdné.
achil
Příspěvky: 62
Registrován: ned 11. led 2015 14:28:05

Re: sms jízdenky v Praze

Příspěvek od achil »

Musím se služby zastat. Mám osobně dobrou zkušenost. zatím jsem jich koupil asi kolem 20 a vždy s předstihem. Jízdenka dorazila do 2 min. Jednou jsem zazmatkoval a koupil sbrkle druhou. Jinak jsem jednou hned po nastoupení do autobusu potkal revizora. Stačilo mu říct číslo telefonu a našel ji v systému, takže OK.
ViR
Příspěvky: 1327
Registrován: sob 30. črc 2011 10:50:06

Re: sms jízdenky v Praze

Příspěvek od ViR »

achil píše:Musím se služby zastat. Mám osobně dobrou zkušenost. zatím jsem jich koupil asi kolem 20 a vždy s předstihem. Jízdenka dorazila do 2 min. Jednou jsem zazmatkoval a koupil sbrkle druhou. Jinak jsem jednou hned po nastoupení do autobusu potkal revizora. Stačilo mu říct číslo telefonu a našel ji v systému, takže OK.
No, já tu službu použil několikrát a zažil jsem zpoždění zaslání jízdenky i o půl hodiny... Na druhé straně, synkova přítulkyně to využívala svého času poměrně intenzivně, a velké problémy neměla. Takže "v průměru" to asi funguje, ale 100% spolehlivé to rozhodně není.

BTW, na velkorysost revizorů bych rozhodně nespoléhal....
Odpovědět