Stránka 1 z 1

debian-7.0-x86_64 + MariaDB (MySQL) problemy

Napsal: pát 22. kvě 2015 14:05:54
od mkulle
Dobrý den,

před několika týdny jsem nainstaloval nový server debian-7.0-x86_64. Ten sedí na uzlu n6. Na něm jsem nainstaloval MariaDB 10.0.19. Jelikož je server vývojový, je na něm poměrně častá operace DB DUMP a DB RESTORE. Pokud operace proběhne v pořádku, přístup je rychlý a není s ním problém.

Potíž právě nastává v okamžiku restore. Databáze se neobnoví korektně. Vznikne soubor *.ibd pro některou z tabulek s nulovou velikostí a nelze smazat jinak, než s uživatelem root. Časem spadne celý SQL server. Zkusil jsem místo MariaDB nainstalovat MySQL ve verzi 5.6. Se stejným výsledkem.

Zajímavé je, že na stejné (alespoň co se verze Debianu týče) šabloně již rok provozujeme bez nejmenšíchy problémů MySQL 5.5. Ta je na uzlu n7.

Abych dokázal s jistotou říci, že je problém ve virtuálce, najal jsem si dočasně jinde VM na VM Ware se stejným Debianem a nainstaloval jej stejným způsobem. Tam vše funguje bez nejmenších potíží.

Prosím o vyřešení problémů. Nevím, jestli pomůže přesunutí na jiný uzel, nebo něco uplně jiného.

S pozdravem
Martin Kulle

Re: debian-7.0-x86_64 + MariaDB (MySQL) problemy

Napsal: pát 22. kvě 2015 14:08:34
od 4smart.cz
Zdravím,

pro kontrolu stavu Vašeho VPS potřebuji Váš login, heslo zákaznické podpory a ID virtuálního serveru.
Kontaktovat mě můžete emailem, nebo s pomocí formuláře ve webovém administračním rozhraní 4smart.cz v sekci "Další volby".

J.M.

Re: debian-7.0-x86_64 + MariaDB (MySQL) problemy

Napsal: pon 25. kvě 2015 11:00:21
od mkulle
Dobrý den,

v pátek jsem poslal požadované informace. Máme nějaký pokrok?

MK

Re: debian-7.0-x86_64 + MariaDB (MySQL) problemy

Napsal: pon 25. kvě 2015 11:39:57
od 4smart.cz
Dobrý den,

žádný email mi nedošel, tudíž žádný pokrok.
Posílal jste požadované na email podpora[z]4smart.cz nebo s pomocí formuláře v adm. rozhraní 4smart.cz ?

J.M.

Re: debian-7.0-x86_64 + MariaDB (MySQL) problemy

Napsal: úte 26. kvě 2015 11:08:49
od mkulle
Dobry den,

pomoci formulare.

Martin Kulle

Re: debian-7.0-x86_64 + MariaDB (MySQL) problemy

Napsal: úte 26. kvě 2015 11:57:15
od 4smart.cz
Zdá se, že se email generovaný formulářem někde "zatoulal"
Můžete upřesnit čas odeslání emailu. Pokusím se vypátrat v logu, proč email nedorazil.

K Vašemu problému - reakce viz email, problém s parametrem flock, limity sys. prostředků upraveny dle požadavků SW ve VPS.

J.M.