Podporuje Odorik push notifikace a SIP SIMPLE?

Diskuze o telefonování a telefonních službách, rady, návody, připomínky, ...
xsvobo10
Příspěvky: 26
Registrován: pát 12. srp 2011 19:57:47
Bydliště: Brno

Podporuje Odorik push notifikace a SIP SIMPLE?

Příspěvek od xsvobo10 »

Dobry den,

SIP klienti od Acrobitsu aj. podporuji tyto dve vlastnosti:
1. PUSH notifikace
2. SMS pres SIP SIMPLE

Jak je na tom Odorik s jejich podporou?

Vyuziti push notifikaci je vyhodne pro notifikaci uspanych SIP klientu v telefonu.
Posilani SMS pres nativni rozhrani mobilu je vzdy pro uzivatele prijemnejsi nez spoustet dedikovanou aplikaci z menu.

Z meho pohledu hlavnim faktorem uspechu SIP klientu na mobilu je dnes predevsim maximalne pohodlna a intuitivni integrace se zakladnimi aplikacemi telefonu. Dobra kvalita zvuku je samozrejmost. Jako dobry priklad slouzi iMessage u iPhone - bezny uzivatel se o nic nestara, je mu jedno, jak se to posle, jen je na konci mesice mile prekvapen nizsim uctem za SMS.
schlafenberg
Příspěvky: 38
Registrován: ned 23. pro 2012 22:30:10

Re: Podporuje Odorik push notifikace a SIP SIMPLE?

Příspěvek od schlafenberg »

2. SMS pres SIP SIMPLE
Ted jsem to zkusil, prisly dve SMS s XML blabolem, SMS kterou jsem posilal, a dalsi 2 SMS s XML blabolem. Kazda z nich byla asi rozdelena na 3 SMS, protoze se mi z uctu strhlo 13 korun. Takze to radsi nezkousejte :lol:
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8160
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Podporuje Odorik push notifikace a SIP SIMPLE?

Příspěvek od xsouku04 »

schlafenberg píše:
2. SMS pres SIP SIMPLE
Ted jsem to zkusil, prisly dve SMS s XML blabolem, SMS kterou jsem posilal, a dalsi 2 SMS s XML blabolem. Kazda z nich byla asi rozdelena na 3 SMS, protoze se mi z uctu strhlo 13 korun. Takze to radsi nezkousejte :lol:
Jaký je ID té sms? Abychom se mohli podívat, co přesně to poslalo za XML?
schlafenberg
Příspěvky: 38
Registrován: ned 23. pro 2012 22:30:10

Re: Podporuje Odorik push notifikace a SIP SIMPLE?

Příspěvek od schlafenberg »

zacina to 105661103 105661106 105661107 105661109 105661110.

Po nekolika minutach se poslala dalsi. Radsi jsem veci cast kreditu prevedl kamaradovi, kdyby to posilalo porad dokola, abych neprisel o vsechen kredit.
schlafenberg
Příspěvky: 38
Registrován: ned 23. pro 2012 22:30:10

Re: Podporuje Odorik push notifikace a SIP SIMPLE?

Příspěvek od schlafenberg »

posledni je 105661617
schlafenberg
Příspěvky: 38
Registrován: ned 23. pro 2012 22:30:10

Re: Podporuje Odorik push notifikace a SIP SIMPLE?

Příspěvek od schlafenberg »

zda se ze to chodit prestalo, nevim ci samo od sebe, ci odhlasenim SIP klienta.
utx
Příspěvky: 123
Registrován: pon 27. kvě 2013 23:10:42

Re: Podporuje Odorik push notifikace a SIP SIMPLE?

Příspěvek od utx »

xsvobo10 píše:1. PUSH notifikace
Acrobits Push funguje tak, že se údaje o vašem SIP účtu předají na servery Acrobits, ten se na něj zaregistruje, a hlídá příchozí hovory. Pokud přijdou, pošle do telefonu zprávu, která vzbudí SIP klienta. (Jde o proprietární technologii, takže přesné detaily nejsou zveřejněny.)

SIP server s tím nemá co do činění. Jediné, co musíte udělat, je:
  • povolit registraci mimo ČR
  • a nejspíš také vícenásobné přihlášení.
Principem je Push Notifikace velmi podobná SIPu. Na začátku se naváže spojení, které je otevřeno po celou dobu běhu. Jedinou úsporou je nutnost udržování naživu jednoho spojení namísto dvou. (Udržování spojení naživu je oběť vyžadovaná technologií NAT, ne samotným SIP protokolem.)

Android L to snad už bude konečně řešit rozumněji, a použití Push už nebude kvůli úspoře baterie nutná. Plánovač probouzení by tam měl při probuzení obsloužit všechny čekající aplikace, ne jen tu, které zrovna přesně vypršel čítač.
schlafenberg
Příspěvky: 38
Registrován: ned 23. pro 2012 22:30:10

Re: Podporuje Odorik push notifikace a SIP SIMPLE?

Příspěvek od schlafenberg »

xsouku04 píše:
schlafenberg píše:
2. SMS pres SIP SIMPLE
Ted jsem to zkusil, prisly dve SMS s XML blabolem, SMS kterou jsem posilal, a dalsi 2 SMS s XML blabolem. Kazda z nich byla asi rozdelena na 3 SMS, protoze se mi z uctu strhlo 13 korun. Takze to radsi nezkousejte :lol:
Jaký je ID té sms? Abychom se mohli podívat, co přesně to poslalo za XML?
Povedlo se Vam neco zjistit? Predpokladam ze to stale neni bezpecne pouzivat?
Uživatelský avatar
kovik
Příspěvky: 505
Registrován: stř 16. lis 2011 11:07:52

Re: Podporuje Odorik push notifikace a SIP SIMPLE?

Příspěvek od kovik »

Dobry den,
problem je, ze prijdou notifikace o tom, ze pisete (XXXXX is typing..) a jsou preposlane taky jako sms.

Pokusim se to odfiltrovat.

Muzete mi napsat jakeho jste pouzil klienta?

Dekuji.
osmdesát
Příspěvky: 168
Registrován: úte 19. srp 2014 14:24:46

Re: Podporuje Odorik push notifikace a SIP SIMPLE?

Příspěvek od osmdesát »

Posílat zprávy na mobilní telefon z klienta SIP jsem taky zkoušel, příjemně mě překvapilo, že to ústředna podporuje, ale problém je, že pošle jako sms přesně to, co z klienta SIP vypadne. Tedy text ve formátu xml. Pokud v SIP existuje nějaký standard pro IM (jakože nejspíš existuje), pak by bylo potřeba na ústředně odfiltrovat cokoliv, co není vlastní zpráva a z toho, co zpráva je, vyseparovat jen její tělo, tj. zbavit ji všech tagů, a to poslat jako sms.

Mchdm mě to celkem pobavilo, když to při každém stisknutí klávesy příjemci formou sms zpráv oznamovalo, že mu právě píši :lol:

Každopádně bych se také přimlouval za ono odfiltrovávání xml, protože málokterý sip-klient posílá zprávy v prostém textu bez xml. Mohl bych tak bez obav používat klienta sip pro posílání sms.
Odpovědět