Príjem SMSiek na VOIP čísle v textovej forme

Programy, které slouží k volání přes internet z počítače nebo chytrých mobilů.
jakube
Příspěvky: 1
Registrován: pon 05. čer 2023 22:08:45

Re: Príjem SMSiek na VOIP čísle v textovej forme

Příspěvek od jakube »

skvělá práce! díky! Potvrzuji, že příjem i odesílání SMS funguje na Siemens Gigaset C610 IP.
pe.havel
Příspěvky: 224
Registrován: pát 02. zář 2016 10:34:20

Re: Príjem SMSiek na VOIP čísle v textovej forme

Příspěvek od pe.havel »

Díky skvělé práci od @pali mám zprovozněný přeposílač SMS na pevné linky do mailu – v textové podobě přímo v těle zprávy, neroztrhané na více částí, v jakoukoliv denní dobu, doručené do několika sekund, spolehlivější než FAX (snad :) ).
Aplikace SIP-FSMS mi běží jako služba nepřetržitě na serveru a mám ji upravenou pro obsluhu více linek (veřejných pevných čísel) s routováním na různé e-mailové adresy. Proto nabízím využití přeposílače i pro další zájemce – bez záruky, avšak aplikace je monitorovaná, případné výpadky se budu (už kvůli sobě) snažit vyřešit co nejdříve.

Pokud máte zájem se do tohoto "pokusného" provozu připojit, tak je potřeba:
  • Napište mi do soukromé zprávy veřejné číslo pevné linky, na kterou budou SMS chodit, a e-mailovou adresu, kam se má přeposílat.
  • Já vám pošlu informace na nastavení linky v Odoriku (jednoduché pravidlo v paralelním vyzvánění).
  • Poté je potřeba provést aktivaci textové formy SMS. Buď můžete sami, pokud máte možnost poslat SMS z VoIP telefonu na požadované lince (SMS zpráva "TXT" na číslo 1234), nebo mohu provést já s dočasným připojením na vaši SIP linku s požadovaným veřejným číslem.
norbert7
Příspěvky: 7
Registrován: stř 03. srp 2022 13:14:47

Re: Príjem SMSiek na VOIP čísle v textovej forme

Příspěvek od norbert7 »

Ten program funguje fakt genialne.

Tusite nekdo, kdo je provozovatelem SMS centra na cisle 534534175? Protoze SMS pres O2 chodi pres program skvele, ale tohle SMS centrum je porad dorucuje jako cteny text, takze by zrejme potrebovalo zapnout nejak jinak.
pe.havel
Příspěvky: 224
Registrován: pát 02. zář 2016 10:34:20

Re: Príjem SMSiek na VOIP čísle v textovej forme

Příspěvek od pe.havel »

norbert7 píše: stř 10. led 2024 13:42:44 Tusite nekdo, kdo je provozovatelem SMS centra na cisle 534534175? Protoze SMS pres O2 chodi pres program skvele, ale tohle SMS centrum je porad dorucuje jako cteny text, takze by zrejme potrebovalo zapnout nejak jinak.
To bude nejspíš nějaká SMS brána jako služba přes API, která jakmile pozná, že číslo není z rozsahu mobilních čísel, vlastním způsobem převede na hlas a zavolá. Vyhne se to tak mobilním operátorům z pohledu SMS. Už jsem se s tím také setkal (tuším služba BulkGate to tak dělá). Je to na nic, protože i když máte zařízení schopné číst datově SMS, stejně vždy dorazí jako hlas :roll: .
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8154
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Príjem SMSiek na VOIP čísle v textovej forme

Příspěvek od xsouku04 »

Kuriozita je, že je to číslo z rozsahu Odorik.cz, je to náš zákazník.
pali
Příspěvky: 100
Registrován: čtv 08. srp 2019 20:20:55

Re: Príjem SMSiek na VOIP čísle v textovej forme

Příspěvek od pali »

norbert7 píše: stř 10. led 2024 13:42:44 Ten program funguje fakt genialne.
Vďaka za info!

Pred nejakým časom pri objednávke na CZC som dostal hlasovú SMSku prečítanú automatom z čísla +420910102190 a automat hovoril akú stránku mám otvoriť na sledovanie stavu objednánky. Podľa ČTU je číslo je pridelené pre IPEX TELCO a.s.
norbert7
Příspěvky: 7
Registrován: stř 03. srp 2022 13:14:47

Re: Príjem SMSiek na VOIP čísle v textovej forme

Příspěvek od norbert7 »

To 534534175 pouziva alza.cz a pilulka, mozna i dalsi. Evidetne maji lepsi cenu nez O2 za SMS na pevnou linku, takze ten kdo cenu resi to ma nejak nasmlouvane pres tohle cislo.

Zkusim schvalne do alzy napsat, ale pocitam ze L1 vubec nebude chapat o co jde a budou dokola tvrdit, ze zadne SMS na pevnou neposilaji.
pali
Příspěvky: 100
Registrován: čtv 08. srp 2019 20:20:55

Re: Príjem SMSiek na VOIP čísle v textovej forme

Příspěvek od pali »

norbert7 píše: stř 10. led 2024 21:20:09To 534534175 pouziva alza.cz a pilulka, mozna i dalsi.
Na pilulke som robil objednávku na konci roka 2022 a na nomadické číslo mi neposlali SMSku žiadnym spôsobom, nič neprišlo. Ale je pravda, že geografické som na žiadnu objednávku u nich neskúšal, takže možno im to iba nefunguje na nomadické čísla?
norbert7 píše: stř 10. led 2024 21:20:09 Zkusim schvalne do alzy napsat, ale pocitam ze L1 vubec nebude chapat o co jde a budou dokola tvrdit, ze zadne SMS na pevnou neposilaji.
Zaujímavé by bolo ešte zistiť, či 534534175 vie poslať SMSku aj faxom ako bitmapu a nie len plechovou hubou.

Faxu by na L1 supporte mali ešte vedieť pochopiť.
norbert7
Příspěvky: 7
Registrován: stř 03. srp 2022 13:14:47

Re: Príjem SMSiek na VOIP čísle v textovej forme

Příspěvek od norbert7 »

pali píše: stř 10. led 2024 23:19:10 Zaujímavé by bolo ešte zistiť, či 534534175 vie poslať SMSku aj faxom ako bitmapu a nie len plechovou hubou.
Tak jsem to schvalne zkusil a faxu nerozumi, nechal jsem alzu poslat SMS na Odorik cislo vyhrazene pro fax a prisla jen hlaska z odoriku s hlasenim o nezdarenem pokusu o prijem faxu. Ta ma v priloze nahravku se zaznamem v mp3, ale vypada to, ze obsahuje jen ticho, ze automat faxovy ton vydesil ;-) ID hovoru 564999016.
norbert7
Příspěvky: 7
Registrován: stř 03. srp 2022 13:14:47

Re: Príjem SMSiek na VOIP čísle v textovej forme

Příspěvek od norbert7 »

Tak Alza odpovedela, ze kdo je jejich partner pro zasilani SMS je tajne. Na cast dotazu jestli by to slo poslat i jinak nez hlasem neodpovedeli vubec a ticket uzavreli.

Ono kdyz si clovek uvedomi, ze vlastne cela ta vec vypada takle - https://www.voip-info.org/use-asterisk- ... fications/ - tak to je za pulden implementovane. To je slozitejsi resit smlouvy a billing, nez nechat asterisk natvrdo precist text pres TTS, kdyz clovek vubec neresi, ze na druhe strane muze byt fax/FSK zarizeni.

V zasade by bylo vtipny hovory z cisla 534534175 nahrat a podhodit speech-to-text programku, nakolik by vysledek sedel na original ;-) Google dava 60 minut mesicne zdarma.
Odpovědět