blokuje tmobile/kaktus voip?

Je špatně slyšet ? Lze to řešit !
Odpovědět
colas
Příspěvky: 3
Registrován: úte 08. zář 2020 20:40:04

blokuje tmobile/kaktus voip?

Příspěvek od colas »

Posledni dobou zlobi voip pripojeni u znamych, maji stejneho wifi providera, ale jiny pristupovy bod.
Muj gigaset c470 u nich zlobi stejne jako jejich a510. Kdyz jejich gigaset pripojim na wifi u mne, je vse v poradku.
Infolinka odorik doporucila zmenu TCP na UDP, coz zprvu pomohlo, ale jiz ten samy den to zas zaclo zlobit.
V kvalite hovoru vidim, ze je problem v paketech a kvalitu odchoziho hovoru MOS udava 1, prichozi je ok 4.5.
Nyni jsem nainstaloval na android mobil aplikaci Sipnetic a s ni se jiz dostanu pres stejne wifi pripojeni na kvalitu odchoziho hovoru 2.7-3.0.

Chtel jsem nyni zkusit mobilni data, ale jak pres simku Kaktusu (tmobile), tak primo pres tmobile simku se po spojeni hovoru neprenasi zvuk/pakety...
Znamena to, ze to tmobile blokuje nebo muze byt neco spatne v telefonech? Zkousel jsem vice mobilu...
krothgu
Příspěvky: 10
Registrován: čtv 19. zář 2019 11:41:39

Re: blokuje tmobile/kaktus voip?

Příspěvek od krothgu »

Odorik používám běžně pro odchozí hovory přes datovou SIM kartu Kaktus.
Právě jsem raději uskutečnil testovací hovor a vše je v pořádku.
používám na androidu CsipSimple, registrace TCP, přenos TLS/SRTP, kodek PCMA nebo G729, u aplikace vypnutá optimalizace baterie (MIUI)
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8146
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: blokuje tmobile/kaktus voip?

Příspěvek od xsouku04 »

Zkuste místo sip.odorik.cz použít ip adresu 81.31.45.51 . Gigasety s tím někdy mívají potíže.
Nikdy jsem se nesetkal s tím, že by v ČR někdo něco schválně blokoval. Měnit porty a z UDP na TCP bývá způsob, jak obejít různé síťové bugy.
colas
Příspěvky: 3
Registrován: úte 08. zář 2020 20:40:04

Re: blokuje tmobile/kaktus voip?

Příspěvek od colas »

Tu zmenu z TCP na UDP mi poradili na *100 a provedl jsem to (na tom jejich gigasetu a510 to jde, muj c470 tuto volbu nema), chvili jim to fungovalo, tak par hodin, od te doby je to zas spatne. IP aresu jsem zmenil potom a zadna zmena. Pakety se ztraceji a zpozduji. Ty gigasety funguji plno let a jsou prezkousene nu mne doma, odsud to proste chodi na jednicku. Wifi poskytovatel rekne, my to mame v poradku, tak s tim je to take tezke.. Kdyz (u sebe doma) pustim zkusebne ten PC programek na otestovani spojeni, tak mi pise 408 request timeout ci neco takoveho, nespoji se mi.

Kdyz se volalu u mne pres wifi, z voip na mobilu na voip na mobilu, meli kvalitu 4.5, hovor 455572946
Potom z voip mobilu na skutecny mobil to ylo trosku horsi 455577579
A kdyz prisli domu a zavolali mi z voipu na muj mobil, tak meli toto hodnoceni 455581114. Ja je pritom slysel vyborne..

Zkusim jeste si pohrat s tim voip pres tmobile, nicmene kdysi jsem pres city mobile volal, to byl tusim virtual vodafonu, tam mi to slo. Co jsem presel na kaktus, tak to nejde. Tmobile karta taky nejde.
Pouzival jsem CSipSimple, pred lety, ted ho na marketu nevidim, tak jsem zkusil par jinych a vysel mi dobre Sipnetic, funguje a v zakladu zdarma. Jeste vygoogluju csipsimple a zkusim ten.
Jinak voip pres wifi u mne doma v android telefonu jde krasne, kvalita 4,5, zadne ztraty, take mam od xiaomi. Mi 9 lite a lepsi jsou v pohode, pomaly redmi 7A ma trosku potize (kvalita MOS 3.3). Jak ale prepnu na 4G, tak je to hluche z obou stran, zavolam treba 02 800123456 a ticho, zadny automat a i ve statistice hovoru na webu je napsano 0 paketu..
Aktualne to dopadlo tak, ze si dotycny zavolal na tmobile pro neomezeny tarif za tech nevim, asi 480 Kc mesicne.. Skoda, kdyby vzal vodafone ci mtecko ci tecko mobile, mohl jsem otestovat voip pre jine operatory :) Takhle asi zkusim sehnat nejake simky zdarma, jestli to jeste delaji..

Testovaci volani na o2 linku ted, hovor 455619372
Ja mam 0 a oni 4,5. Ja ale neslysim taky vubec nic..
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8146
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: blokuje tmobile/kaktus voip?

Příspěvek od xsouku04 »

S poskytovateli internetu může být někdy boj. U mne zlobilo nej.cz a nevěděli si s tím rady a odmítali se tím vážně zabývat. Jednoho dne to zmizelo. Prostě občas to koktalo, ale jiných nedodělkům mají pořád dost.

Naštěstí ale většina poskytovatelů funguje obstojně.
utx
Příspěvky: 123
Registrován: pon 27. kvě 2013 23:10:42

Re: blokuje tmobile/kaktus voip?

Příspěvek od utx »

Mám pocit, že implementace na Gigasetu v sobě obsahuje něco nestandardního, a že stačí nějaká poměrně běžná manipulace s pakety, a už to nefunguje. Kdysi jsem řešil podobný problém: se LTE modemem se SIM kartou O2 Gigaset zlobil, se SIM kartou T-Mobile funguje. Důvod jsem neodhalil, nicméně na mobilu připojeném na stejný modem SIP normálně fungoval.
http://forum.odorik.cz/viewtopic.php?t=2661&start=10
Odpovědět