Odorik data - nefunguje stránka svobodny-vysilac.cz

Potíže a možnosti při volání ze sim karet Odorik.cz
Odpovědět
Uživatelský avatar
Pitomec
Příspěvky: 2581
Registrován: ned 27. lis 2011 21:26:33
Bydliště: Brno

Re: Odorik data - nefunguje stránka svobodny-vysilac.cz

Příspěvek od Pitomec »

A ze zahraničí pak zase přiletí zpátky, protože ekonomika je globální :) A že by lidé chudli, to se sice traduje několik desetiletí (hlavně je to slyšet z úst různých populistů typu Bureš, KSČM, Pitomio apod.), ale v reálu bych strach neměl, protože se žádná chudoba nekonala, nekoná a nejspíš ani konat nebude. Těm skutečně sociálně slabým to dorovná stát v různých dávkách podpory a zbytek lidí to pak utáhne sám.
Obrázek
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8160
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Odorik data - nefunguje stránka svobodny-vysilac.cz

Příspěvek od xsouku04 »

Jinak okamžité velkoobchodní ceny elektřiny a plynu v ČR lze sledovat zde.
https://www.ote-cr.cz/cs/kratkodobe-trh ... odenni-trh
Např. ceny silové elektřiny jsou čtyřikrát vyšší než před rokem.
Plynu 3 až 5 krát. (podle okamžitých výkyvů) Samozřejmě to ještě není konec zdražování.
Pro spotřebitele je tam ještě část za distribuci, která stoupá jen málo, takže celkové reálné zdražení je trochu nižší.

Je pravda, že dlouhodobě nechudneme, ale klidně se to může na následujících třeba pět let změnit. A dlouhodobě se může Evropa stát kvůli své politice a hlouposti spíše zaostalejším regionem, než tomu bylo v minulosti.

Že se cena elektřina váže kvůli nepromyšlenému zavádění obnovitelných zdrojů k ceně plynu ale nemůže Rusko ale EU "experti", kteří to nyní chtějí léčit opět větším množství obnovitelných zdrojů. Prostě si dotyční nechtějí přiznat, že při zakázání všeho ostatního není jiná možnost než v zimě když nefouká vítr vyrábět elektřinu z plynu.
alfi
Příspěvky: 721
Registrován: čtv 03. led 2013 15:31:10

Re: Odorik data - nefunguje stránka svobodny-vysilac.cz

Příspěvek od alfi »

xsouku04 píše:
alfi píše: Na "západ" jich uteklo 10x víc než do Ruska, i když většina utíká z jihovýchodních regionů, mají to dál, nedomluví se, proč asi? (https://zpravy.aktualne.cz/zahranici/up ... 47ab5f122/)
Čísla jsou mi známá. Ale k důvodům proč se utíká hlavně na západ může patřit i to, že Ukrajina může úmyslně blokovat koridory na špatnou stranu. Což v praxi může i znamenat ostřelování civilistů za pohybu. Svoje také dělá 8 let protiruské propagandy a podobně. Ukrajinci co žijí v Doněcku nebo Charkově se v podstatě liší jen tím, jakou propagandu nyní 8 let poslouchali a že každý bojuje za jinou stranu už jim zjevně nepřijde divné.
Fakt se běžte někoho zeptat. I já jsem první týdny sháněl informace pro jednu rodinu z města Sumy. Rusky mluvící, do Ruska cca 20 km, koridory do Ruska byly otevřené - přesto tam odmítali jet a raději čekali v krytech další týden nebo dva, než se jim podařilo odjet do Čech.
xsouku04 píše: Myslím že pan Lancaster nebude s objektivitou horší než naši západní novináři. Jde hlavně o čem novinář informuje a co naopak zamlčí, aniž by musel ve většině reportáží vyloženě a vědomě lhát nebo si realitu nějak upravovat.
Jak jsem pochopil, Lancaster dělá dokonce cíleně hrané scénky. To není o zamlčování, to už je řízená propaganda. Navíc veškerá nezávislá média jsou zakázaná - tj. informace nejde ověřovat z více zdrojů, protože neoficiální zdroje v podstatě nejsou (proč asi?!)

Ad ceny energií - jsme závislí na tom, co Rusko prodá a jak svým chováním (de)stabilizuje evropské trhy. Aneb pokud si někomu stěžovat na rostoucí ceny, pak zase jen v Rusku. (upřímně, já být na jejich místě a chtít rozkládat evropskou společnost, dělám to úplně stejně - zdražit energie, vyhnat hromadu uprchlíků a přidávat zaručeně správné zpravodajství, ono se "jim" to bude rozkládat samo. O důvod víc akceptovat, že Rusko není přítel a v podstatě ani obchodní partner, ale naopak dělá vše pro to, aby "západní" společnost, jak ji dnes známe, přestala existovat)
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8160
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Odorik data - nefunguje stránka svobodny-vysilac.cz

Příspěvek od xsouku04 »

Tady je rozhovor s obchodníky s plynem a elektřinou, kteří se živí uzavíráním velkoobchodních smluv s plynem za celé státy. Vysvětlují, proč je na burze cena tak vysoká. Je to prý jen něčí záměr a spekulace. Rusko plyn prý prodává za cenu několikanásobně levněji než se prodává na Burze.
Tedy náš problém spočívá hlavně v neschopnosti naší vlády, která nebyla schopna si vyjednat kontrakt napřímo a tak ČR nakupuje na předražené nepředvídatelné burze. Naše vláda ani nemůže ovlivnit to jestli budeme platit v rublech nebo ne, protože my nakupuje na burze přes další zahraniční obchodníky. A ne přímo. Proto to máme mnohonásobně dražší než kdybychom měli přímý kontrakt z Gazpromem, nebo alespoň s někým kdo přímý kontrakt má (Německo, Rakouskou, Maďarsko). Tedy vypadá to, že my budeme plyn nakupovat přes Německo na burze s desetinásobnou přirážkou. A Němci klidně budou platit tak jak jim Rus řekne, tedy v rublech, ničit průmysl si přece nebudou. Ostatně tak je to už nyní jen přirážka je zatím jen pětinásobná.
https://www.youtube.com/watch?v=4Bpvthw ... =XaverLive

Prostě vše tak nějak jinak, než se nám snaží naši politici a média namluvit. Lze jim pak věřit i ohledně dalších věcí?

Jinak už vícekrát jsem si všiml, jak vesele dovedou šířit hlavní média i nepodložené konspirační teorie. Třeba o tom že Putin nebo Kim Čong-un je vážně nemocen. Jak záminka pro spekulaci stačí, že se třeba 14 dní neukázal na veřejnost. Zhubl, nebo na nějaké fotce/videu vypadá špatně. Podle jedné z teorií šířené idnes v druhé polovině roku 2020 měl Putin odstoupit začátkem roku 2021, tehdy předpokládali nějakou neurologickou chorobu. Tedy znovu a znovu se ukazuje, že jsou to jen bláboly. Je to pořád dokola, vycucané z prstu, ale nikomu to nevadí.

Např. https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/ ... nicni_jskr
https://cnn.iprima.cz/kim-cong-un-je-na ... ocny-30729
https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/ ... nicni_jskr

Nebo pamatuje na to jak kdejaký odborník, tvrdil, že Ruská vakcína sputnik určitě nebude fungovat? Ona přitom funguje stejně špatně jako ty západní :)
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8160
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Odorik data - nefunguje stránka svobodny-vysilac.cz

Příspěvek od xsouku04 »

alfi píše:Jak jsem pochopil, Lancaster dělá dokonce cíleně hrané scénky. To není o zamlčování, to už je řízená propaganda. Navíc veškerá nezávislá média jsou zakázaná - tj. informace nejde ověřovat z více zdrojů, protože neoficiální zdroje v podstatě nejsou (proč asi?!)
To by mne fakt zajímalo. V některých reportážích ale mluví třeba někde v bunkru třeba s osmi lidmi včetně dětí. A je tam i vidět jak do toho bunkru vejde z ulice. To jsou podle vás všechno herci? Nezdá se mi to pravděpodobné. Ono je často mnohem snadnější, najít někoho kdo má jinou zkušenost či jiný názor ( i za komunismu se dalo najít několik procent poctivých nekonflitních lidí, kteří prostě z komunizmem žádnou špatnou zkušenost neměli nevadil jim) a nechat jej mluvit pravdu. Máte nějaké důkazy, nebo je to jen dojem? Viděl jsem stížnosti o tom, že některé reportáže nebyly úplně košer. Ale při tom množství je to pochopitelné.

Oni i lidé co se třeba na motorce v roce 2014 vydali do Doněcku, měli také úplně jiné dojmy než z mainstreamových médií.

Pamatuji si jak jsem byl ještě před rokem 2014 v muzeu Černobilu v Kyjevě. Myslel jsem, že se tam dozvím nějaké zajímavé technické detaily k tomu proč ta elektrárna vybuchla a co všechno obsluha udělala špatně a podobně. Ale přes celé muzeum se táhla jen jedna myšlenka. Zlí Rusáci nám zde postavili nebezpečnou zastaralou elektrárnu, a ta nám vybouchla. Znát detaily zjevně nebylo žádoucí a různé obrázky a artefakty byly jen kulisou. Přemýšlet netřeba.

Stejně tak muzeum hladomoru na Ukrajině co vyvolal Stalin. Nic konkrétního, jen pořád dokola ta stejná jednoduchá myšlenka, která mi ale připadala hodně vytržená z kontextu. Protože ten kontext úplně chyběl. Prostě Rusové (Stalin byl ale Gruzínec) chtěli vyvraždit Ukrajince. Na tuhle myšlenku je třeba si zvykat už do školky.
alfi
Příspěvky: 721
Registrován: čtv 03. led 2013 15:31:10

Re: Odorik data - nefunguje stránka svobodny-vysilac.cz

Příspěvek od alfi »

Zrovna idnes a cnn prima jsou sice velká média, ale přijde mi, že čím dál častěji spíš bulvární než seriózní :)
xsouku04 píše:
alfi píše:Jak jsem pochopil, Lancaster dělá dokonce cíleně hrané scénky. To není o zamlčování, to už je řízená propaganda. Navíc veškerá nezávislá média jsou zakázaná - tj. informace nejde ověřovat z více zdrojů, protože neoficiální zdroje v podstatě nejsou (proč asi?!)
To by mne fakt zajímalo. V některých reportážích ale mluví třeba někde v bunkru třeba s osmi lidmi včetně dětí. ...
Jedno video je rozbrané na jednom z těch odkazů v předchozím komentáři, dál jsem to nezkoumal. Pořád platí, že nezávislá novinařina je ze strany RU zakázaná, tj. v podstatě cokoliv, co se tam objeví, je téměř jistě součástí propagandy a prošlo cenzurním úřadem. Na druhé straně takový zákaz není a řada lidí může psát přímo z místa, stačí hledat ("cenzura" je jen na armádní ztráty a cíle raketových útoků - to mi přijde docela pochopitelné a asi bych to uprostřed obranné války dělal stejně)
vrksah
Příspěvky: 33
Registrován: stř 04. pro 2013 15:22:40

Re: Odorik data - nefunguje stránka svobodny-vysilac.cz

Příspěvek od vrksah »

Bohužel nezávislá novinařina už téměř vymizela i na druhé straně, svět se řítí do totality jak z východu, tak i ze západu.
alfi
Příspěvky: 721
Registrován: čtv 03. led 2013 15:31:10

Re: Odorik data - nefunguje stránka svobodny-vysilac.cz

Příspěvek od alfi »

alfi píše: Zrovna idnes a cnn prima jsou sice velká média, ale přijde mi, že čím dál častěji spíš bulvární než seriózní :)
Beru zpět, po videu s 3 SIMS a "podpis nečitelný" (https://www.denik.cz/ze_sveta/fake-news ... entat.html) a teď čerstvě černé magii (http://ria.ru/20220504/magiya-1786707582.html) z pera oficiální tiskové agentury slibuju, že budu raději číst ten idnes :-D
pe.havel
Příspěvky: 226
Registrován: pát 02. zář 2016 10:34:20

Re: Odorik data - nefunguje stránka svobodny-vysilac.cz

Příspěvek od pe.havel »

vrksah píše:Bohužel nezávislá novinařina už téměř vymizela i na druhé straně, svět se řítí do totality jak z východu, tak i ze západu.
Opět relativizování při srovnávání. To je, jako kdybych řekl, že jet 60 ve městě a spáchat teroristický čin je to samé, oboje je překročení zákona.
Podívejte se na index svobody médií: https://rsf.org/en/index – rozdíl západ a východ (zjednodušeně) je nesrovnatelný.
alfi
Příspěvky: 721
Registrován: čtv 03. led 2013 15:31:10

Re: Odorik data - nefunguje stránka svobodny-vysilac.cz

Příspěvek od alfi »

vrksah píše:Bohužel nezávislá novinařina už téměř vymizela i na druhé straně, svět se řítí do totality jak z východu, tak i ze západu.
U nás někdo zakazuje novinářům pracovat? Ano, v podstatě každý vydavatel je závislý na zisku, který mu to musí generovat, aby mohl pokračovat. Přesto i u nás existuje řada malých novinářů, kteří se příliš nenechají ovlivňovat (neovlivní, magazín reportér, přítomnost, v zahraničí the guardian..). O tom si na totalitním východě můžou nechat jen zdát
Odpovědět