Převod čísla

Diskuze o telefonování a telefonních službách, rady, návody, připomínky, ...
macar
Příspěvky: 4
Registrován: sob 08. úno 2014 9:34:29

Re: Převod čísla

Příspěvek od macar »

Dobrý den.
Mám od vás mobil a chtělbych k vám přenést i dvě Voip čísla. Z toho co jsem přečetl , jsem pochopil , že při popisovaném nastavení se vaše ústředna zaregistruje mím ,,jménem,, u nynějšího Voip operátora a příchozí hovor přesměruje na číslo v mém účtu u vás, ale odchozí hovor se uskuteční přes mé jiné číslo u vás s nastaveným CLIPem původního Voip čísla.
Moc tomu nerozumím, když tak mně opravte, ale v tom případě mám účet stále u starého operátora. Pokud ano, lze staré číslo nějak přenést? Předpokládám, že by to bylo jako z normálním pevným číslem a to za 1300kč, ale v tom případě by bylo lepší číslo změnit(využívané hlavně na volání v rámci Voip operátora).Řeším to z důvodu, že jsem teď u Emea a oni končí a prodali to O2 a předpokládám, že mi nenabídnou stejné ceny, nehledě na to , že v posledním vyúčtování je minuta hovoru na mobil za 4kč(čtete dobře) a navíc před nedávnem jsme od nich odešli i z 3 mobily k vám a udělali jsme dobře.(průměrné vyúčtování u O2 cca 400kč a u vás cca 150kč).
Prosím o polopatické vysvětlení a předem děkuji.
Uživatelský avatar
Pitomec
Příspěvky: 2580
Registrován: ned 27. lis 2011 21:26:33
Bydliště: Brno

Re: Převod čísla

Příspěvek od Pitomec »

Pokud ti nevadí změna čísla, tak není co řešit, prostě si u Odoriku zřídíš nové a hotovo. A to staré můžeš nechat jenom "dojet" po nějakou dobu, ovšem pak nemá moc smysl měnit CLIP u odchozích hovorů právě na to staré číslo, ale naopak volat z čísla nového, aby to každý věděl. Já něco podobného kdysi měl s 802.cz a přechodem k Odoriku, staré číslo za půl roku samo expirovalo kvůli nedostatku kreditu a teď už mám jenom Odorik.
Obrázek
macar
Příspěvky: 4
Registrován: sob 08. úno 2014 9:34:29

Re: Převod čísla

Příspěvek od macar »

Díky za názor, ale kdyby šlo zachovat původní číslo, bylo by to lepší . Z uvedených návodů a nastavení jsem to nepochopil jak to přesně je.
Uživatelský avatar
Dollphinka
Příspěvky: 42
Registrován: pon 24. úno 2014 14:23:31

Re: Převod čísla

Příspěvek od Dollphinka »

macar píše:Dobrý den.
Mám od vás mobil a chtělbych k vám přenést i dvě Voip čísla. Z toho co jsem přečetl , jsem pochopil , že při popisovaném nastavení se vaše ústředna zaregistruje mím ,,jménem,, u nynějšího Voip operátora a příchozí hovor přesměruje na číslo v mém účtu u vás, ale odchozí hovor se uskuteční přes mé jiné číslo u vás s nastaveným CLIPem původního Voip čísla.
Moc tomu nerozumím, když tak mně opravte, ale v tom případě mám účet stále u starého operátora. Pokud ano, lze staré číslo nějak přenést? Předpokládám, že by to bylo jako z normálním pevným číslem a to za 1300kč, ale v tom případě by bylo lepší číslo změnit(využívané hlavně na volání v rámci Voip operátora).Řeším to z důvodu, že jsem teď u Emea a oni končí a prodali to O2 a předpokládám, že mi nenabídnou stejné ceny, nehledě na to , že v posledním vyúčtování je minuta hovoru na mobil za 4kč(čtete dobře) a navíc před nedávnem jsme od nich odešli i z 3 mobily k vám a udělali jsme dobře.(průměrné vyúčtování u O2 cca 400kč a u vás cca 150kč).
Prosím o polopatické vysvětlení a předem děkuji.

Pochopil jste to správně. Pokud chcete přenést číslo pevné linky od Vašeho operátora, bude to stát 1.300,-Kč. Sám jste usoudil, že by to bylo celkem zbytečné, pokud Vám bude vyhovovat pořídit si nové číslo pevné linky od Odoriku, ať už nomadické (910XXXXXX) za jednorázový poplatek 10,-Kč nebo geografické dle kraje za jednorázový poplatek 20,-Kč.
Služba od Odoriku "číslo od jiného operátora" v podstatě slouží na přechodnou dobu, kdy známé naučíte volat Vám na nové číslo. Někteří to využívají i dlouhodobě, ale jen v případě, že mají u starého operátora možnost provozovat číslo a celý účet za nějaký minimální udržovací poplatek.
5uch
Příspěvky: 453
Registrován: stř 21. lis 2012 4:01:18

Re: Převod čísla

Příspěvek od 5uch »

Oživuji staré téma...

Jaká je nyní cena portace čísla pevné linky od O2 k Odoriku?
Na http://www.odorik.cz/w/geograficka_a_no ... onni_cisla nyní informaci o ceně nevidím, jen že "Cena portace od VoIP operátora je stejná jako cena portace od O2."
VOX 802 -> Odorik byla jasná volba
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8146
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Převod čísla

Příspěvek od xsouku04 »

5uch píše: sob 14. led 2023 14:12:52 Oživuji staré téma...

Jaká je nyní cena portace čísla pevné linky od O2 k Odoriku?
Na http://www.odorik.cz/w/geograficka_a_no ... onni_cisla nyní informaci o ceně nevidím, jen že "Cena portace od VoIP operátora je stejná jako cena portace od O2."
Je to zdarma. Je ale třeba počítat s tím, že se bude uplatňovat minimální plnění 30 Kč na číslo. Pokud dotyčný málo volá (má to hlavně na příchozí hovory), může se vyplatit za jednorázový poplatek ve výši našich nákladů na portaci - minimálnímu plnění trvale vyhnout.
5uch
Příspěvky: 453
Registrován: stř 21. lis 2012 4:01:18

Re: Převod čísla

Příspěvek od 5uch »

Díky za rychlou odpověď i sdělení dalšího kontextu.
Zatím zvažujeme, zda "nouzové" číslo důchodce převedeme k Odoriku nebo úplně zrušíme. V jeho 101 letech mu už mnoho lidí nevolá (hlavní jsou hovory od rodiny ze zahraničí, které lze řešit i přes WhatsApp) a on sám už telefon aktivně nepoužívá. Hovory za něj vyřizují většinou ti, kdo se střídají o jeho péči a pomáhají mu vyřizovat jeho věci. Každopádně i to minimální plnění 30 Kč je méně než paušál 350 Kč od O2.
Na druhou stranu - okruh těch, co mu dosud volají, není úplně známý (bývalí žáci, co si na něj vzpomenou) a změna čísla by ten zbytek volajících mohla zmást.

Prosím, kolik je teď ten jednorázový poplatek za portaci (v ceníku na webu jsem ho nenašel, jen staré diskuse, kde to bylo přes 1000 Kč)?
VOX 802 -> Odorik byla jasná volba
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8146
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Převod čísla

Příspěvek od xsouku04 »

5uch píše: sob 14. led 2023 21:11:57 Díky za rychlou odpověď i sdělení dalšího kontextu.
Zatím zvažujeme, zda "nouzové" číslo důchodce převedeme k Odoriku nebo úplně zrušíme. V jeho 101 letech mu už mnoho lidí nevolá (hlavní jsou hovory od rodiny ze zahraničí, které lze řešit i přes WhatsApp) a on sám už telefon aktivně nepoužívá. Hovory za něj vyřizují většinou ti, kdo se střídají o jeho péči a pomáhají mu vyřizovat jeho věci. Každopádně i to minimální plnění 30 Kč je méně než paušál 350 Kč od O2.
Na druhou stranu - okruh těch, co mu dosud volají, není úplně známý (bývalí žáci, co si na něj vzpomenou) a změna čísla by ten zbytek volajících mohla zmást.

Prosím, kolik je teď ten jednorázový poplatek za portaci (v ceníku na webu jsem ho nenašel, jen staré diskuse, kde to bylo přes 1000 Kč)?
590 Kč jsou naše náklady na portaci jednoho čísla. Tedy i poplatek za trvalé zrušení minimálního plnění.
5uch
Příspěvky: 453
Registrován: stř 21. lis 2012 4:01:18

Re: Převod čísla

Příspěvek od 5uch »

Díky.
VOX 802 -> Odorik byla jasná volba
5uch
Příspěvky: 453
Registrován: stř 21. lis 2012 4:01:18

Re: Převod čísla

Příspěvek od 5uch »

Ještě oživení...

Již je jisté, že číslo od O2 budeme portovat k Odoriku a půjdeme cestou povinného plnění (30 Kč/měsíc).
Nyní je to jen otázka přípravy a volby vhodného okamžiku, kdy portaci spustit, aby odstávka byla co nejmenší a abych mohl službu na místě zprovoznit (běžně na tom místě nebývám).

Ještě tedy pár technických a organizačních dotazů:
- Je možné okamžik provedení portace dohodnout na přesný den/čas (řekněme na určitý půlden, a to patrně o víkendu?)
- Jaká je doba od podání formuláře žádosti k vlastní portaci (s jakým předstihem žádost podat, abych mohl k určitému datu službu zprovoznit)?
- Ve formuláři pro portaci od O2 je v části "Účastník - Referenční číslo (kód účastníka)" míněn OKU kód získaný od webu O2? Nebo číslo služby, číslo přípojky, nebo číslo zákaznického účtu u O2?
- A chápu to správně, že mám provést s předstihem před odesláním formuoáře založení účtu a přidělení šestimístného čísla linky v síti Odorik (avšak nikoli přidělení veřejného geografického čísla) a ve formuláři O2 uvést získané šestimístně "Číslo linky v síti Odorik" jako "Číslo přípojky - Identifikaci objednávky u nového operátora"?

Díky předem za odpovědi.
VOX 802 -> Odorik byla jasná volba
Odpovědět