O2 citelně zdražuje mezinárodní volání.

Diskuze o telefonování a telefonních službách, rady, návody, připomínky, ...
Odpovědět
helmut.niederman
Příspěvky: 1012
Registrován: stř 10. črc 2013 21:40:28

O2 citelně zdražuje mezinárodní volání.

Příspěvek od helmut.niederman »

Mám dotaz, nechystá ODORIK v dohledné době taky zdražení mezinárodních volání ? Bohužel O2 díky rostoucí inflaci a cenám energií citelně zdražuje mezinárodní volání. Do 28.června 2022 nabízí volání do zbytku světa za 24,90 Kč/min, Od 29.června 2022 se tato volání zdraží o 10,- Kč/min :evil: na 34,90 Kč/min. S takovou se vracíme do 90.let, kdy si Eurotel účtoval do USA 70,-Kč/min. To ale znamená, že to platí i při volání po Evropě mimo členské země EU např. Černá Hora Co je ale možné, tak tento zásah toto citelné zdražení se pravděpodobně promítne i do jeho virtuálních operátorů jako TescoMobil nebo BleskMobil. :roll:

Doufám, že Odorik nic takového neplánuje. Nicméně nedivil bych se, kdyby i někteří virtuální operátoři už taky chystali nové ceníky na léto s vyšší minutovou tarifikací, ona totiž inflace a ceny energií se dotknou nejbolestněji právě virtuálů. :cry: :roll:
jaara
Příspěvky: 35
Registrován: úte 08. dub 2014 10:49:48

Re: O2 citelně zdražuje mezinárodní volání.

Příspěvek od jaara »

Naštěstí mám příbuzné a známé jen v Evropě. Krom toho pro volání do ciziny používám výhradně VOIP, takže zdražení operátorů mi zatím nic neříká. Koneckonců používám VOIP většinou i doma bez jakýchkoliv problémů, pokud volám mimo Odorik. Samozřejmě, že se tu a tam vyskytnu bez wifi a pak cizinu řeším zpětným voláním.
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8146
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: O2 citelně zdražuje mezinárodní volání.

Příspěvek od xsouku04 »

To bylo rozhodnutí marketérů. Mít jednotou cenu pro 3/4 světa je nesmysl, v každé zemi se ceny vyvíjí jinak, i když je pravda, že kromě EU ceny dolů moc nejdou, ale že by šly nějak výrazně nahoru, až na výjimky také není pravda.
A hlavně počet mezinárodních minut výrazně klesá, protože lidi volají přes aplikace přes internet.
Kristovec
Příspěvky: 1526
Registrován: ned 07. srp 2011 18:03:28

Re: O2 citelně zdražuje mezinárodní volání.

Příspěvek od Kristovec »

Na Ukrajinu volám ať už přes Viber nebo teď z Kyivstaru zcela zadarmo a tak mi těch 5,90 CZK/min. přes O2.cz nevadí
Odpovědět