Nedoručování přijatých SMS ze zahraničí

Potíže a možnosti při volání ze sim karet Odorik.cz
Odpovědět
jiri.filip
Příspěvky: 111
Registrován: ned 04. lis 2012 10:14:43

Nedoručování přijatých SMS ze zahraničí

Příspěvek od jiri.filip »

Dobrý den,

na mobilní číslo u Odoriku mi nejsou opakovaně doručovány registrační SMS z jednoho e-shopu v Hongkongu. Své číslo jsem zadal správně.

V čem je problém?
helmut.niederman
Příspěvky: 1012
Registrován: stř 10. črc 2013 21:40:28

Re: Nedoručování přijatých SMS ze zahraničí

Příspěvek od helmut.niederman »

jiri.filip píše: stř 15. úno 2023 9:49:15 Dobrý den,

na mobilní číslo u Odoriku mi nejsou opakovaně doručovány registrační SMS z jednoho e-shopu v Hongkongu. Své číslo jsem zadal správně.

V čem je problém?
Problém je v tom, že síťoví mobilní operátoři začali vylejvat dítě i s vaničkou. Moje známá umí perfektně francouzsky a má něco našetříno od dob covidu a chtěla si udělat týdenní pobyt v Polynesii na ostrově Tahiti a chtěla si koupit tamnější turistickou předplacenou SIM kartu na výhodné volání a data. A tak chtěla volat na infolinku toho operátora aby si to telefonicky ověřila, jestli ty informace na webu jsou real. Když na to číslo volala ze sítě O2, tak dostala hlášku od operátora, že toto číslo je zablokované z důvodu možného zneužití. Volala na infolinku O2 a tam se dozvěděla, že operátor blokuje některé zahraniční destinace zejména čísla, která jsou zneužitelné z důvodu wangiri a tyto čísla jsou na blacklistu.
A nejen čísla ale i SMS identifikátory.

A vždy když se objeví série nějakých podvodných SMS, volání, mobilní operátoři blokují celé série čísel. To samé by se mohlo stát když by někdo na Tahiti chtěl volat do Česka, tak se třeba nedovolá na mobilní čísla série +420 72x nebo +420 77x atd. Takže mobilní operátoři, neblokují jen konkrétní číslo ale rovnou celé série a předvolby. Tím chrání před fraudem a wangiri.

No hlavně, že nechrání dostatečně před jinými podvody :roll:

Ve vašem případě je docela možné, že T-mobile blokuje zahraniční SMS čísla k vůli wangiri a phishingu.
Odpovědět