Spolehlivý SIP klient pro Android s dobrou integrací

Podrobnější technické novinky a vůbec novinky a postřehy z VoIP.
Odpovědět
pe.havel
Příspěvky: 228
Registrován: pát 02. zář 2016 10:34:20

Re: Spolehlivý SIP klient pro Android s dobrou integrací

Příspěvek od pe.havel »

5uch píše: stř 10. dub 2024 23:42:18 ACR Phone... dost často mám příšerné echo (sebe jako volajícího z Odorik na Odorik). S odstupem cca 1-2 vteřin slyším znovu vše, co jsem řekl. Zkuste do něčeho takového mluvit. ;-) Protistrana problém nemá.
Máte někdo tip, jakým nastavením to vylepšit? Nějaký doporučený kodek nebo jiné nastavení?
Měl jsem tuším stejný problém. Pomohlo změna nastavení v "Účty SIP" → 3 tečky → Nastavení → Zvuková zařízení: OpenSL ES Audio + Zvukový kodek: G.722 16000/1 (volbu Odstranění ozvěny mám vypnutou a i tak je to OK).
vlk
Příspěvky: 180
Registrován: ned 29. pro 2013 19:04:40

Re: Spolehlivý SIP klient pro Android s dobrou integrací

Příspěvek od vlk »

ACR phono ujde. Byl by lepší, když by při příchozích hovorech slyšel druhou stranu... Naštěstí jsem zjistil, že když dám hlasitý odposlech, tak ho začnu slyšet, pak ho mohu vypnout a už je slyšet, ale někdy to trvá, než se ten odposlech podaří zapnout....
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8161
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Spolehlivý SIP klient pro Android s dobrou integrací

Příspěvek od xsouku04 »

vlk píše: čtv 11. dub 2024 9:40:24 ACR phono ujde. Byl by lepší, když by při příchozích hovorech slyšel druhou stranu... Naštěstí jsem zjistil, že když dám hlasitý odposlech, tak ho začnu slyšet, pak ho mohu vypnout a už je slyšet, ale někdy to trvá, než se ten odposlech podaří zapnout....
Tohle jsem měl taky. Náhodně občas u odchozích hovorů. Pomohlo v menu SIP účty -> Nastavení. Zvuková zařízení zvolit OpenSL ES Audio. Zvukový kodek jsem neměnil. Volbu mi doporučil autor programu.
tomplee
Příspěvky: 37
Registrován: úte 16. črc 2013 12:12:29

Re: Spolehlivý SIP klient pro Android s dobrou integrací

Příspěvek od tomplee »

xsouku04 píše: pát 18. srp 2023 16:56:27 Kromě android push notifikací lze přidat i push hovor.
Postup je následující. Do paralelního zvonění stačí přidat *08304*087608424631 , *710553
*08304 zpozdí zvonění 04 vteřiny *087 změní identitu volajícího na vždy stejné číslo.
Kde 608424631 je mobilní číslo telefonu, linka *710553 je linka na které je přihlášen ACR phone. Podstatné je, že hovor směrovaný na mobil změní identitu volajícího na vždy stejné známé číslo, které dám na blacklist. Telefon je tak vždy odmítnut.
Tedy pokud google push nezafunguje 4 vteřiny, pošle se i běžný hovor, který telefon vzbudí. Telefon hovor odmítne a pak je schopen přijmout androidí push a začne zvonit VoIP hovor. Já mám ale výhodu v tom, že na internet používám druhou SIM, tedy nejspíše internet funguje po celou dobu.

Mám zaručeno, že nikdy nebudu na voip hovor čekat déle než asi 8 vteřenin. Funguje to tak dobře i ostatním? To bychom pak mohli dát jiný prefix a speciální číslo pro všechny.
Právě toto testuji a perfektně to funguje, díky.
Dávám to bez zpoždění *087XXXXXXXXX, protože problém je na mobilech, které se neprobouzejí notoricky (Redmi Note 8), zatímco jiné fungují okamžitě (Redmi Note 11). Bez zpoždění to snad ničemu nevadí, nebo ano?
Drobná nevýhoda je, že mobily budou muset mít aktivní SIM kartu (plánujeme zkusit mobily na wifi s ACR phone místo DECT telefonů).
Horší nevýhoda je, že musím blokovat hovor z čísla linky. Dokážu si představit, že by to v nějakém případě mohlo blokovat chtěné vzájemné hovory mezi linkami. A v případě zvonění linky z více veřejných čísel je nutné blokovat všechna. Bylo by možné udělat, aby to ukázalo nějaké jiné číslo? Třeba nějaké speciální ošklivé obětované pro odmítání hovorů.
taterp
Příspěvky: 18
Registrován: sob 13. led 2024 10:42:01

Re: Spolehlivý SIP klient pro Android s dobrou integrací

Příspěvek od taterp »

Zdravim, stale plati, co jsem se nekde kdysi docetl , ze ARCphone musi byt vychozi app pro volani na telefonu? A prosim jaka je konfigurace pro Odorik?

Dekuji
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8161
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Spolehlivý SIP klient pro Android s dobrou integrací

Příspěvek od xsouku04 »

taterp píše: pon 22. dub 2024 14:00:56 Zdravim, stale plati, co jsem se nekde kdysi docetl , ze ARCphone musi byt vychozi app pro volani na telefonu? A prosim jaka je konfigurace pro Odorik?

Dekuji
Ano tohle platí i nadále. Snažil jsem se autorovi navrhnout, aby udělal i samostatnou aplikaci, ale nechce se mu do toho. Hlavní problém je, že aplikace na volání dostává automaticky všechna práva ke kontaktům, historii hovorů a podobně. Kdežto SIP aplikace musí škemrat jednotlivě a s google je těžké pořízení.
pe.havel
Příspěvky: 228
Registrován: pát 02. zář 2016 10:34:20

Re: Spolehlivý SIP klient pro Android s dobrou integrací

Příspěvek od pe.havel »

xsouku04 píše: pon 22. dub 2024 15:35:46
taterp píše: pon 22. dub 2024 14:00:56 Zdravim, stale plati, co jsem se nekde kdysi docetl , ze ARCphone musi byt vychozi app pro volani na telefonu? A prosim jaka je konfigurace pro Odorik?

Dekuji
Ano tohle platí i nadále. Snažil jsem se autorovi navrhnout, aby udělal i samostatnou aplikaci, ale nechce se mu do toho. Hlavní problém je, že aplikace na volání dostává automaticky všechna práva ke kontaktům, historii hovorů a podobně. Kdežto SIP aplikace musí škemrat jednotlivě a s google je těžké pořízení.
Právě proto, že je to v dnešní době (víceméně) jediná aplikace, která integruje SIP volání, tak se tím zásadně odlišuje od ostatních a je to důvod, proč ji používám, i když má chyby. Pokud nepotřebujete integraci vytáčení SIP účtů, tak si můžete vybrat z desítek jiných VoIP aplikací.
taterp
Příspěvky: 18
Registrován: sob 13. led 2024 10:42:01

Re: Spolehlivý SIP klient pro Android s dobrou integrací

Příspěvek od taterp »

pe.havel píše: pon 22. dub 2024 15:59:54
xsouku04 píše: pon 22. dub 2024 15:35:46
taterp píše: pon 22. dub 2024 14:00:56
Právě proto, že je to v dnešní době (víceméně) jediná aplikace, která integruje SIP volání, tak se tím zásadně odlišuje od ostatních a je to důvod, proč ji používám, i když má chyby. Pokud nepotřebujete integraci vytáčení SIP účtů, tak si můžete vybrat z desítek jiných VoIP aplikací.
No ale u zadne jine jen tak nefunguji push notifikace co vim a zbytecne zeru baterku. Nebo mate jin tip?
Jako hodi se mi jak prijem tak volani pomoci SIP.
I proto jsem se ptal na nastaveni ARCphone ktere funguje , ze bych to pripadne vyzkousel.
taterp
Příspěvky: 18
Registrován: sob 13. led 2024 10:42:01

Re: Spolehlivý SIP klient pro Android s dobrou integrací

Příspěvek od taterp »

No ale u zadne jine jen tak nefunguji push notifikace co vim a zbytecne zeru baterku. Nebo mate jiny tip? na jinu aplikaci?
Potrebuji neco jak prijem tak volani pomoci SIP.
I proto jsem se ptal jam kate nastaven ARCphone, nasteveni pro Odorik, ktere funguje , ze bych to pripadne vyzkousel. Nekde se tu zminovalo ze treba nepouzivat TLS a podobne.
Nastavir tedy UDP?...?
Dekuji

taterp píše: pon 22. dub 2024 16:16:59
pe.havel píše: pon 22. dub 2024 15:59:54
xsouku04 píše: pon 22. dub 2024 15:35:46

Právě proto, že je to v dnešní době (víceméně) jediná aplikace, která integruje SIP volání, tak se tím zásadně odlišuje od ostatních a je to důvod, proč ji používám, i když má chyby. Pokud nepotřebujete integraci vytáčení SIP účtů, tak si můžete vybrat z desítek jiných VoIP aplikací.
No ale u zadne jine jen tak nefunguji push notifikace co vim a zbytecne zeru baterku. Nebo mate jin tip?
Jako hodi se mi jak prijem tak volani pomoci SIP.
I proto jsem se ptal na nastaveni ARCphone ktere funguje , ze bych to pripadne vyzkousel.
jlo
Příspěvky: 150
Registrován: pon 08. dub 2013 12:32:18

Re: Spolehlivý SIP klient pro Android s dobrou integrací

Příspěvek od jlo »

taterp píše: pon 22. dub 2024 16:19:27 No ale u zadne jine jen tak nefunguji push notifikace co vim a zbytecne zeru baterku. Nebo mate jiny tip? na jinu aplikaci?
Potrebuji neco jak prijem tak volani pomoci SIP.
Push notifikace jsou zjevně problém, bohužel. Měly by fungovat taky u Linphone (pro Android), ale zdá se, že je k tomu potřeba trochu hacking – je o tom vlákno zde na fóru, celkem čerstvé; podívejte se.

Obecně velmi dobře, jak se zdá, funguje baresip; ale nevím, jak je to tam s push notifikacemi – lidé, které znám a používají to, nechávají baresip prostě běžet, výdrž baterie neřeší, prostě jednou za den (obvykle večer) dají telefon do nabíječky.
Odpovědět