Konec služby CLIP - chystá se svévolná blokace od mobilních operátorů

Podrobnější technické novinky a vůbec novinky a postřehy z VoIP.
Odpovědět
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8160
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Konec služby CLIP - chystá se svévolná blokace od mobilních operátorů

Příspěvek od xsouku04 »

Nyní by ve výpisu hovorů mělo být správně vidět, které číslo se použilo pro odchozí hovor. Zrovnatak by to mělo být správně v probíhajících hovorech.
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8160
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Konec služby CLIP - chystá se svévolná blokace od mobilních operátorů

Příspěvek od xsouku04 »

Pracujeme na tom, aby si každý mohl zvolit, co přesně se stane, když hovor s jeho nastaveným CLIPem bude blokovaný.

Defaultně to je, že se CLIP vypne, tedy použije se jeho nomadické nebo geografciké číslo. Pokud to není možné, hovor pokračuje z našeho skrytého čísla.

Půjde nastavit, aby hovor selhal, nebo půjde nastavit, aby se volalo z našeho skrytého čísla vždy a neprozradilo se nomadické nebo geografické číslo.

Tedy zákazník bude mít kontrolu nad tím, co se děje. CLIP zde bude vždy pro lidi v roamingu a někdo může chtít mít jistotu, že se použije.
evid
Příspěvky: 72
Registrován: úte 27. pro 2011 16:18:29

Re: Konec služby CLIP - chystá se svévolná blokace od mobilních operátorů

Příspěvek od evid »

Omlouvám se za asi hloupý dotaz, ale:
jak se já jako zákazník který bude telefonovat doma z internetového telefonu Gigaset 610 nebo na chatě z mobilu prostřednictvím CsipSimple dovím okamžitě která z těchto variant nastala - abych se mohl rozhodnout jak budu v dané konkrétní situaci postupovat - co zvolím.
Jedná se mi o to že skryté číslo mi někdo nemusí zvednout a nomadické nebo geografické číslo mi zazvoní doma v obyváku v době kdy já budu mimo domov - venku nebo např. na chatě.
Aby to bylo složitější tak doma ten internetový telefon používáme já i manželka - každý se svým mobilním číslem a na chatě protože manželka nemá chytrý telefon - odmítá ho a používá jen klasický bez operačního systému - tak voláme oba z mého - samozřejmě každý ze svého účtu.
pe.havel
Příspěvky: 228
Registrován: pát 02. zář 2016 10:34:20

Re: Konec služby CLIP - chystá se svévolná blokace od mobilních operátorů

Příspěvek od pe.havel »

evid píše: úte 12. zář 2023 19:52:19 a nomadické nebo geografické číslo mi zazvoní doma v obyváku v době kdy já budu mimo domov - venku nebo např. na chatě.
Já bych to viděl na paralelní vyzvánění - přidat do příchozího hovoru na pevnou zvonění i na mobil, třeba se zpožděním 5-10 s. Když budete doma, tak zvednete z pevné, když ne, tak za chvíli se přidá zvonění i na mobil. Není to dokonalé, musíte platit přepojení zpět na mobil, ale v této situaci se to hodí.
alfi
Příspěvky: 721
Registrován: čtv 03. led 2013 15:31:10

Re: Konec služby CLIP - chystá se svévolná blokace od mobilních operátorů

Příspěvek od alfi »

evid píše: úte 12. zář 2023 19:52:19 Omlouvám se za asi hloupý dotaz, ale:
jak se já jako zákazník který bude telefonovat doma z internetového telefonu Gigaset 610 nebo na chatě z mobilu prostřednictvím CsipSimple dovím okamžitě která z těchto variant nastala - abych se mohl rozhodnout jak budu v dané konkrétní situaci postupovat - co zvolím.
Všechna čísla odportovat k Odoriku - dokud pevné i mobilní hovory budou odcházet ze stejné ústředny, nemůže tam být ani žádné omezení na CLIP (není ani teď) :-)
preclix
Příspěvky: 6
Registrován: čtv 23. bře 2017 10:52:46

Re: Konec služby CLIP - chystá se svévolná blokace od mobilních operátorů

Příspěvek od preclix »

Zkoušel jste to už prosím někdo nějak s T-mobile, případně s ČTÚ řešit? Nebo jak postupovat, aby CLIP ideálně fungoval tak, jako předtím? Nebo to alespoň posunout, ať se tím někdo zabývá.

Využívám callback (t-mobile SIM) a dnes mi dívka říkala, že ji volám ze skrytého čísla, tak mě napadlo první kouknout sem, co se děje :-)

Tomu komu volám, tak chci aby viděl, že mu volám já. Tohle je hodně nemiléé.
drtic113
Příspěvky: 19
Registrován: ned 18. pro 2022 13:42:29

Re: Konec služby CLIP - chystá se svévolná blokace od mobilních operátorů

Příspěvek od drtic113 »

xsouku04 píše: úte 12. zář 2023 11:11:32
drtic113 píše: pon 11. zář 2023 23:07:12 V mém případě se to chovalo docela zajímavě. Nejdřív se ukázalo moje nomadické číslo a když jsem hovor odmítnul, tak ihned následoval příchozí hovor z mého CLIP čísla mobilu. Cílový operátor byl O2.
Prosím pošlete mi id hovoru, abych mohl prověřit co se stalo.

To odmítání nemáme zatím ještě moc ošetřeno, ale i tak pokud to bylo O2 číslo CLIP by se měl použít. http://www.odorik.cz/w/hlaseni_problemu
Tak se dívám na výpis a ony ty hovory jakoby opravdu odešly 2. Nevím, jestli to nějak pomůže, ale použitá aplikace byla CSIPSimple.
Čísla obou hovorů pak 542464060 a 542464064.
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8160
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Konec služby CLIP - chystá se svévolná blokace od mobilních operátorů

Příspěvek od xsouku04 »

drtic113 píše: úte 12. zář 2023 23:20:10
xsouku04 píše: úte 12. zář 2023 11:11:32
drtic113 píše: pon 11. zář 2023 23:07:12 V mém případě se to chovalo docela zajímavě. Nejdřív se ukázalo moje nomadické číslo a když jsem hovor odmítnul, tak ihned následoval příchozí hovor z mého CLIP čísla mobilu. Cílový operátor byl O2.
Prosím pošlete mi id hovoru, abych mohl prověřit co se stalo.

To odmítání nemáme zatím ještě moc ošetřeno, ale i tak pokud to bylo O2 číslo CLIP by se měl použít. http://www.odorik.cz/w/hlaseni_problemu
Tak se dívám na výpis a ony ty hovory jakoby opravdu odešly 2. Nevím, jestli to nějak pomůže, ale použitá aplikace byla CSIPSimple.
Čísla obou hovorů pak 542464060 a 542464064.
Aha, tak T-mobile blokuje hovory, i když je volané číslo pevná u jiného operátora a přes něj to jen jde. Pokud jde hovor jinudy, tak se to neblokuje.
To, že jsou tam ty hovory dvakrát, je u Odorik normální, protože to druhé spojení je náhradní.
drtic113
Příspěvky: 19
Registrován: ned 18. pro 2022 13:42:29

Re: Konec služby CLIP - chystá se svévolná blokace od mobilních operátorů

Příspěvek od drtic113 »

xsouku04 píše: stř 13. zář 2023 10:02:38
drtic113 píše: úte 12. zář 2023 23:20:10
xsouku04 píše: úte 12. zář 2023 11:11:32

Prosím pošlete mi id hovoru, abych mohl prověřit co se stalo.

To odmítání nemáme zatím ještě moc ošetřeno, ale i tak pokud to bylo O2 číslo CLIP by se měl použít. http://www.odorik.cz/w/hlaseni_problemu
Tak se dívám na výpis a ony ty hovory jakoby opravdu odešly 2. Nevím, jestli to nějak pomůže, ale použitá aplikace byla CSIPSimple.
Čísla obou hovorů pak 542464060 a 542464064.
Aha tak T-mobile blokuje hovory i když je volané číslo pevná u jiného operátora a přes něj to jen jde. Pokud jde hovor jinudy, tak se to neblokuje.
To že jsou tam ty hovory dvakrát je u Odorik normální, protože to druhé spojení je náhradní.
Aha. Tak aspoň že existuje toto řešení. Hovor z čísla 9XX mi většina uživatelů neznalých číslování VoIP odmítne. Pokud pak bude následovat "náhradní", které plně poskytne původní CLIP, pak je všechno cajk.
Uživatelský avatar
Pitomec
Příspěvky: 2583
Registrován: ned 27. lis 2011 21:26:33
Bydliště: Brno

Re: Konec služby CLIP - chystá se svévolná blokace od mobilních operátorů

Příspěvek od Pitomec »

Pak by ale preventivně všechny hovory měly jít prvořadě přes "náhradní", ne...
Obrázek
Odpovědět