Konec služby CLIP - chystá se svévolná blokace od mobilních operátorů

Podrobnější technické novinky a vůbec novinky a postřehy z VoIP.
Odpovědět
Karel
Příspěvky: 40
Registrován: sob 19. bře 2016 23:10:51

Re: Konec služby CLIP - chystá se svévolná blokace od mobilních operátorů

Příspěvek od Karel »

Stáhl jsem si acr phone do mobilu na volání jak přes odorika tak přes gsm, aplikace se mně líbí, že dá na výběr přes koho volat jestli přes sim1 nebo sim2 nebo přes odorika. Tak jsem chtěl zkusit přesměrované volání z aplikace odorik callback2 aby byl vidět Clip, to samozřejmě funguje jak ze sim1 tak ze sim2 bohužel nefunguje volba přes odorik ozývá se hláška číslo není nastaveno, pokud by tohle fungovalo nemusel bych řešit Clip
Karel
Příspěvky: 40
Registrován: sob 19. bře 2016 23:10:51

Re: Konec služby CLIP - chystá se svévolná blokace od mobilních operátorů

Příspěvek od Karel »

Tak ono to nakonec funguje, akorát se musí zadat do kolonky voláte z vašeho čísla číslo mobilní to které chcete aby viděl volaný a ne číslo nomadické odorikove a zvolit volbu volat přes odorika
alfi
Příspěvky: 721
Registrován: čtv 03. led 2013 15:31:10

Re: Konec služby CLIP - chystá se svévolná blokace od mobilních operátorů

Příspěvek od alfi »

xtonda píše: čtv 21. zář 2023 13:24:53 O přesměrování se samozřejmě nebavím ani o něm není tato diskuse a už tu bylo zmíněno, že při něm problém nevzniká, předpokládám, že v signalizaci se přenáší informace, že jde o přesměrování a co a odkud se přesměrovává.
Princip je stejný - číslo volajícího může dorazit z libovolné sítě. Jen je tam je nebo není navíc příznak přesměrování.
xtonda píše: čtv 21. zář 2023 13:24:53 Což mě přivádí na myšlenku, nedalo by se tohle na straně Odorika obejít tak, že by se hovor s CLIP tvářil nikoliv jako od Odorika pocházející, ale pouze Odorikem přesměrovaný?
To už funguje, viz Odorik aplikace a třetí způsob volání s přesměrováním :)
vlk
Příspěvky: 180
Registrován: ned 29. pro 2013 19:04:40

Re: Konec služby CLIP - chystá se svévolná blokace od mobilních operátorů

Příspěvek od vlk »

já bych si "rád" stěžoval na ERU. Jenže neměl jsem šanci zjistit, jak se zobrazím jiným lidem. Teď jsem využil možnosti nastavit, takže se nedovolám. Tak uvidíme. Chtělo by to echo, kdy zas spustí blokování, abych v tu chvíli volal a mohl se stát postiženým a mít možnost si stěžovat. Lépe hned, než za x měsíců...
Wachler

Re: Konec služby CLIP - chystá se svévolná blokace od mobilních operátorů

Příspěvek od Wachler »

Chápu to správně, že to je konečná pro ty, co mají mobilní číslo u Tdebila?
Řešením je přenést číslo jinam a doufat, že ten jiný operátor nebude tak debilní jako Tdebil?
Nebo je řešení přenést mobilní číslo k Odoriku?
Potřebuji volat přes VOIP pod svým mobilním číslem.
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8160
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Konec služby CLIP - chystá se svévolná blokace od mobilních operátorů

Příspěvek od xsouku04 »

Wachler píše: ned 24. zář 2023 12:22:14 Chápu to správně, že to je konečná pro ty, co mají mobilní číslo u Tdebila?
Řešením je přenést číslo jinam a doufat, že ten jiný operátor nebude tak debilní jako Tdebil?
Nebo je řešení přenést mobilní číslo k Odoriku?
Potřebuji volat přes VOIP pod svým mobilním číslem.
Počkejte, možná ještě na to T-mobile pod tlakem ČTÚ i jiných zákazníků změní názor.
rssreader
Příspěvky: 7
Registrován: úte 26. dub 2022 9:22:09

Re: Konec služby CLIP - chystá se svévolná blokace od mobilních operátorů

Příspěvek od rssreader »

xsouku04 píše: ned 24. zář 2023 21:06:44 Počkejte, možná ještě na to T-mobile pod tlakem ČTÚ i jiných zákazníků změní názor.
Tomu moc nevěřím...
Uživatelský avatar
Pitomec
Příspěvky: 2583
Registrován: ned 27. lis 2011 21:26:33
Bydliště: Brno

Re: Konec služby CLIP - chystá se svévolná blokace od mobilních operátorů

Příspěvek od Pitomec »

Tak, tak - jestli T-Mobile něco změní, tak možná za pár let, až se někdo v Německu probudí a bude to řešit. Dřív asi sotva.
Obrázek
helmut.niederman
Příspěvky: 1012
Registrován: stř 10. črc 2013 21:40:28

Re: Konec služby CLIP - chystá se svévolná blokace od mobilních operátorů

Příspěvek od helmut.niederman »

Wachler píše: ned 24. zář 2023 12:22:14 Chápu to správně, že to je konečná pro ty, co mají mobilní číslo u Tdebila?
Řešením je přenést číslo jinam a doufat, že ten jiný operátor nebude tak debilní jako Tdebil?
Nebo je řešení přenést mobilní číslo k Odoriku?
Potřebuji volat přes VOIP pod svým mobilním číslem.
Myslím si, a nebude to dlouho trvat a přidají se zbývající dva, vždy když jeden operátor něco zavede tak v rámci kartelu se přidají i ti dva. Mne třeba mrzí že např. O2 totálně blokuje hovory na všechna mobilní čísla v Africe a tím vylévá i dítě s vaničkou. Prostě zablokuje předvolbu sítě, která byla zneužita k podvodům wangiri. Teď už třeba blokuje i volání do některých Jihoamerických destinací. :x
Raduzek

Re: Konec služby CLIP - chystá se svévolná blokace od mobilních operátorů

Příspěvek od Raduzek »

Prosím podařilo se někomu u Tmobile tuto blokaci s operátorem skutečně vypnout? Kaktus jak jsem se dočetl nic, ale přeci jen to je pořád virtuál.
Před chvílí žádáno pro mé číslo přímo u TMO, ale jelikož je to jen předplacenka, tak nějak tuším, jak asi bude znít odpověď :-/
Odpovědět