Konec služby CLIP - máte-li mobilní číslo T-mobile?

Podrobnější technické novinky a vůbec novinky a postřehy z VoIP.
Odpovědět
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8160
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Konec služby CLIP - máte-li mobilní číslo T-mobile?

Příspěvek od xsouku04 »

klobaska píše: stř 08. lis 2023 17:33:07 Je nějaká naděje, že se CLIP podaří zprovoznit u mobilních čísel portovaných k Odoriku?
Slušná, ale pořád se neví kdy.
Marek_1

Re: Konec služby CLIP - máte-li mobilní číslo T-mobile?

Příspěvek od Marek_1 »

Prosím, máte někdo aktuální informace od T-Mobile? Snažil jsem se o vypnutí ochrany na pobočce i u techniků a nepochodil jsem. Ani neznali funkci CLIP...
Uživatelský avatar
Dehumanizer
Příspěvky: 23
Registrován: sob 10. pro 2016 17:38:48

Re: Konec služby CLIP - máte-li mobilní číslo T-mobile?

Příspěvek od Dehumanizer »

Ako je to teda teraz s tym CLIPom? Kedy funguje, kedy nefunguje, ja sa v tom nevyznam uz vobec a nechapem to. Aktualne ked volam cez VOIP kde mam ako CLIP nastavene mobilne cislo (ktore mam tiez u odoriku) tak hovor prejde, ale volany nevidi cislo. Aj ked mam v nastaveniach nastavene ze ak je hovor s CLIP odmietnnuty operatorom, ma sa pouzit cislo hlavnej linky. Ako to teda je?
kitter
Příspěvky: 4
Registrován: stř 17. zář 2014 20:52:27

Re: Konec služby CLIP - máte-li mobilní číslo T-mobile?

Příspěvek od kitter »

Zdravím, já bych měl dotaz na to, jestli se konec CLIPu týká i callbacku. U callbacku mi totiž Clip funguje (ex T-Mobile číslo, přenesené k Odoriku; prozvonil jsem se na SIMku O2). U VoIP linky (samostatné) nikoli, ukázalo se mi veřejné Odorik pevné číslo, přepnul jsem si to raději na "skryté", to lidi skousnou spíš :-). Fungovalo to taky.
Volat přes VoIP z linky svázané s Odorik virtuálním operátorem jsem nezkoušel (ono to ani není dovoleno), ale asi by to dopadlo stejně.

---
Vyhledávání slova callback na fóru je prý příliš obecné... :-)
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8160
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Konec služby CLIP - máte-li mobilní číslo T-mobile?

Příspěvek od xsouku04 »

Podle představy ČTÚ by to mělo být vyřešeno zhruba do konce roku. Vypadá to nadějně.
utx
Příspěvky: 123
Registrován: pon 27. kvě 2013 23:10:42

Re: Konec služby CLIP - máte-li mobilní číslo T-mobile?

Příspěvek od utx »

Teď nastala absurdní situace, kdy mě z pevné linky od Odorika nefunguje změna identifikace na mé mobilní číslo od Odorika, ale spooferům to evidentně funguje, protože minulý týden mi opět někdo volal, že má ode mne ztracený hovor z mého mobilního čísla.
alfi
Příspěvky: 721
Registrován: čtv 03. led 2013 15:31:10

Re: Konec služby CLIP - máte-li mobilní číslo T-mobile?

Příspěvek od alfi »

utx píše: stř 29. lis 2023 11:11:49 Teď nastala absurdní situace, kdy mě z pevné linky od Odorika nefunguje změna identifikace na mé mobilní číslo od Odorika, ale spooferům to evidentně funguje, protože minulý týden mi opět někdo volal, že má ode mne ztracený hovor z mého mobilního čísla.
Ono to nikdy nebude fungovat spolehlivě - blokovat to může max. operátor, který o volajícím čísle něco ví (je z jeho sítě nebo třeba Odorik to přes jeho síť propojuje a ústředna vidí příchozí hovor, který není z telefonu). Tj. do jiných sítí spoofovat vždycky půjde (pokud nevymyslí nějaké mezioperátorské sdílení povolených sítí k originaci hovoru, podobně jako je SPF u emailů. Jen s roamováním ta "povolená" síť může být každých 5 minut jiná, tj. ověřování s úplně každým hovorem..)
utx
Příspěvky: 123
Registrován: pon 27. kvě 2013 23:10:42

Re: Konec služby CLIP - máte-li mobilní číslo T-mobile?

Příspěvek od utx »

kitter píše: úte 28. lis 2023 16:25:35 Zdravím, já bych měl dotaz na to, jestli se konec CLIPu týká i callbacku. U callbacku mi totiž Clip funguje
Zřejmě záleží na číslech. Mě CLIP u callbacku nefunguje. Když volám ze SIM Odorik na SIM Odorik, tak se podle použité linky zobrazí buď nomadické číslo linky nebo (v případě mobilní linky) 910121629.

Jediné, co mi funguje, je přesměrované volání. Tam se ale zobrazí hláška o předaném hovoru. Tu naštěstí většina lidí ani nezaregistruje.

P. S.: Žádné z testovaných čísel není v roamingu.
raduz
Příspěvky: 16
Registrován: stř 31. črc 2013 10:23:49

Re: Konec služby CLIP - máte-li mobilní číslo T-mobile?

Příspěvek od raduz »

Jestli se nepletu, tak v posledních dnech přestalo chodit volání i do ostatních operátorů. Mluvím teď o situaci kdy VOLAJÍCÍ je u Tmobile a používá se CLIP odchozího hovoru přes Odorik. Dosud to bylo pokud se nemýlím tak, že hovor blokoval Tmobile pouze pokud VOLANÉ číslo bylo v jeho síti. Hovory ale fungovaly korektně se správným uvedením CLIP, pokud volané číslo nebylo u Tmobile a jeho virtuálů. Nyní se ale nemohu dovolat už ani do sítě Vodafone, ani na sip ha-loo. To mě trochu zaráží, vypadá to jakoby hovory nějak putovaly přes Tmobile, nebo se jinak ověřovalo.
swejzi
Příspěvky: 79
Registrován: ned 08. čer 2014 16:54:12

Re: Konec služby CLIP - máte-li mobilní číslo T-mobile?

Příspěvek od swejzi »

Nyní se volaným zobrazuji jako "soukromé číslo". Dříve se jim ukázalo aspoň to nomadické. V nastavení jsem nic neměnil. To je nějaká novinka u vás?
Edit: V nastavení CLIP mám nastaveno Co se má stat, pokud je hovor s CLIP odmítnut mobilním operátorem? Použít hlavní číslo linky. Přesto je číslo skryté, takže asi nějaká chyba u vás.
Odpovědět