Konec služby CLIP - máte-li mobilní číslo T-mobile?

Podrobnější technické novinky a vůbec novinky a postřehy z VoIP.
Odpovědět
5uch
Příspěvky: 456
Registrován: stř 21. lis 2012 4:01:18

Re: Konec služby CLIP - máte-li mobilní číslo T-mobile?

Příspěvek od 5uch »

heptau (@) gmail . com:

Není to tímto novým nastavením?
viewtopic.php?t=5377

Výchozí nastavení je, že se odmítnutý hovor zopakuje s identifikací (odmaskované) pevné linky Odoriku.
Patrně se toto přihodí jen pokud voláte s CLIPem nastaveným na mobilní číslo od TM a volané číslo je také mobil TM.
Nejspíš se to dělo už dříve, ale nemusel jste si toho všimnout.
VOX 802 -> Odorik byla jasná volba
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8162
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Konec služby CLIP - máte-li mobilní číslo T-mobile?

Příspěvek od xsouku04 »

heptau@gmail.com píše: sob 21. říj 2023 18:30:38 Nekdy mezi 20.10.2023 13:35 a 13:50 mi prestalo fungovat CLIP u na telefonnim cisle registrovanem u Odorik. Nevim o tom ze bych neco prenastavil. Tak nevim jestli je to nejaka obecna chyba nebo se neco meni a casem se to spravi, ale pokud by nekdo vedel, tak budu rad.
Bohužel je to tahle novinka. viewtopic.php?t=5393
Nesmíme nyní používat vlastní mobilní čísla u hovorů z internetu. (tedy ani obdobu služby VoWifi) Pokud máte ale jiné číslo než mobilní, např. nomadické, mohlo by se použít u těchto hovorů.
t152
Příspěvky: 35
Registrován: čtv 08. črc 2021 15:39:29

Re: Konec služby CLIP - máte-li mobilní číslo T-mobile?

Příspěvek od t152 »

Tak už blokuje clip i Vodafone. Ted jsem volal na číslo vodafonu a objevilo se moje nomadické číslo. Lidi mě to dost často neberou,protože si myslí,že je to nějaké callcentrum :-(
pe.havel
Příspěvky: 228
Registrován: pát 02. zář 2016 10:34:20

Re: Konec služby CLIP - máte-li mobilní číslo T-mobile?

Příspěvek od pe.havel »

t152 píše: čtv 26. říj 2023 9:29:08 Lidi mě to dost často neberou,protože si myslí,že je to nějaké callcentrum :-(
Sice mimo téma, ale tohle mě na volaných pěkně vytáčí (když je vytáčím). Jakmile číslo neznají, navíc z pevné sítě, tak hovory nezřídka neberou. Nechápu, jaký je problém hovor vždy vzít, i když nevím, kdo volá, a pokud je tam nějaký otrava, tak prostě hned položit – to nikoho nijak nezatíží.
Uživatelský avatar
Pitomec
Příspěvky: 2583
Registrován: ned 27. lis 2011 21:26:33
Bydliště: Brno

Re: Konec služby CLIP - máte-li mobilní číslo T-mobile?

Příspěvek od Pitomec »

Takovým volaným, kteří to zjevně nemají v hlavě v pořádku, je lepší prostě nevolat.
Obrázek
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8162
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Konec služby CLIP - máte-li mobilní číslo T-mobile?

Příspěvek od xsouku04 »

t152 píše: čtv 26. říj 2023 9:29:08 Tak už blokuje clip i Vodafone. Ted jsem volal na číslo vodafonu a objevilo se moje nomadické číslo. Lidi mě to dost často neberou,protože si myslí,že je to nějaké callcentrum :-(
Ale on to může blokovat T-mobile za Vodafone, jen proto, že hovor jde přes něj. Důležité je, že voláte z T-mobile čísla.
Až to bude mít Vodafone hotové se pozná podle toho, že nepůjde volat těm co budou mít CLIP vodafoní číslo.
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8162
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Konec služby CLIP - máte-li mobilní číslo T-mobile?

Příspěvek od xsouku04 »

Pitomec píše: čtv 26. říj 2023 11:59:57 Takovým volaným, kteří to zjevně nemají v hlavě v pořádku, je lepší prostě nevolat.
Také se divím lidem, které hovor buď berou nebo neberou, podle toho, jestli se jim číslo volajícího zdá nebo nezdá divné.
Otravná callcentra téměř vždy volají z obyčejných mobilních čísel právě z tohoto důvodu.
Když se chcete zbavit callcentra, které vás má v databázi, je třeba se zeptat, kde vzali číslo (to pravděpodobně řeknou, že to vygeneroval počítač - to je ale nejspíš lež) a pak trvat na tom, aby si poznačili, že už si nepřejete, aby vám někdy zavolali. Pravděpodobně už volat nebudou, ti nejdrzejší to zkusí maximálně několikrát.
Nezvedat telefon, nebo si třeba vymýšlet, že zrovna nemáte čas, k ničemu nevede. Oni zavolají jindy a nelze jim to vytýkat.

Pokud vám někdo volá úplně náhodně, nebo se alespoň tak tváří, celkem určitě vám nebude nabízet něco, co by stálo za to, ale bude v tom nějaký háček. Je třeba to rázně ukončit. Ale záměrně nebrat telefon není řešení.
swejzi
Příspěvky: 79
Registrován: ned 08. čer 2014 16:54:12

Re: Konec služby CLIP - máte-li mobilní číslo T-mobile?

Příspěvek od swejzi »

Řekl bych, že někteří podezřelá čísla neberou díky hoaxům typu "nezvedejte tohle číslo, jsou to hekři a sebere vám to peníze".
helmut.niederman
Příspěvky: 1012
Registrován: stř 10. črc 2013 21:40:28

Re: Konec služby CLIP - máte-li mobilní číslo T-mobile?

Příspěvek od helmut.niederman »

Mám známého, který nikdy nezvedne číslo které nemá uloženo v seznamu v telefonu, říkal mi, pokud se mi u toho čísla neobjeví jméno a příjmení, prostě neberu. Sranda byla, že jednou mu volal šéf z jiného než obvyklého čísla a on to nezvedal a pak když přišel do práce dostal kartáč a on mu odvětil, že nezvedá hovory z neznámých čísel, že pokud není to číslo uloženo na jeho seznamu tak smůla. No měl štěstí,že jeho šéf to pochopil, jinak smůla a mohl přijít o hodnocení nebo dostat vytýkací dopis, protože ho šéf zháněl do práce k vůli přesčasu. :D
JPT
Příspěvky: 330
Registrován: sob 03. lis 2012 22:21:05

Re: Konec služby CLIP - máte-li mobilní číslo T-mobile?

Příspěvek od JPT »

t152 píše: čtv 26. říj 2023 9:29:08 Tak už blokuje clip i Vodafone. Ted jsem volal na číslo vodafonu a objevilo se moje nomadické číslo. Lidi mě to dost často neberou,protože si myslí,že je to nějaké callcentrum :-(
Teď jsem to zkoušel a mě to zatím s Vodafoním CLIP funguje (Odorik ->Vodafone). Kaktusový CLIP pořád nefunguje (Odorik->Vodafone). Ještě jsem zkusil Vodafoní CLIP (Odorik->Kaktus) a ten fungoval.
Odpovědět