VoIP hovory z mobilních čísel Odorik nyní nejsou možné

Podrobnější technické novinky a vůbec novinky a postřehy z VoIP.
Odpovědět
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8160
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: VoIP hovory z mobilních čísel Odorik nyní nejsou možné

Příspěvek od xsouku04 »

drake127 píše: úte 09. led 2024 19:05:41 Existuje nyní nějaké (praktické) řešení nebo obezlička? Používám ACR Phone (tj. volám z mobilního telefonu). K dispozici mám linky s geografickým číslem, nomadickým číslem, přeneseným mobilním číslem a mobilním číslem z rozsahu Odorik, nicméně mi přijde, že nemůžu nastavit žádné z nich.

Mobilní čísla nastavit nejdou, protože jejich použití T-Mobile blokuje (i v případě čísla z Odorik rozsahu). Pevná/nomadická čísla snad nastavit jdou, ale zase nedokážu splnit podmínku pevné adresy pro nouzová volání. Je to tak?

PS: V rámci svých snah jsem se pokusil použít sdílení identifikace linky, neboť nemám čísla přiřazena na své VoIP lince, kterou používám v ACR Phone, ale nepodařilo se mi to automatizovat (jako výchozí nastavení). Je sdílení užitečné jen pomocí suffixu *1 apod.?
Nomadické číslo žádnou pevnou adresu nemá. Sice se tam zadává, ale počítá se s tím, že můžete být jinde. Než budete spojen na tísňovou linku, přehraje se vám, v jakém kraji se předpokládá, že jste. Totiž nejhorší, co by se mohlo stát, je že si zavoláte sanitku na správnou ulici, ale ve špatném městě. Také předpokládám, že operátoři tísňových linek si na čísla 910 dávají větší pozor a je předpoklad, že adresu budou lépe kontrolovat.
vlk
Příspěvky: 180
Registrován: ned 29. pro 2013 19:04:40

Re: VoIP hovory z mobilních čísel Odorik nyní nejsou možné

Příspěvek od vlk »

Jak vypadá domluva s T-mobile?
Už to trvá pár měsíců a já vážně zvažuji odportovat číslo od Odorik/T-mobile k jinému.
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8160
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: VoIP hovory z mobilních čísel Odorik nyní nejsou možné

Příspěvek od xsouku04 »

vlk píše: stř 24. led 2024 20:10:20 Jak vypadá domluva s T-mobile?
Už to trvá pár měsíců a já vážně zvažuji odportovat číslo od Odorik/T-mobile k jinému.
Vypadá to dobře. Předpokládám, že nejpozději do konce příštího měsíce by to mělo být funkční. Nejspíše dříve. Ty, co to používali v minulosti, budeme kontaktovat emailem, dost možná už příští týden, aby si požádali o aktivaci.
t152
Příspěvky: 35
Registrován: čtv 08. črc 2021 15:39:29

Re: VoIP hovory z mobilních čísel Odorik nyní nejsou možné

Příspěvek od t152 »

To je dobrá zpráva. Já jsem musel provizorně hodit na clip vodafon číslo.Tak jestli budete obesílat všecky i s jiným než TM číslem? Abych si to mohl hodit zpátky na staré číslo co je u TM?
alfi
Příspěvky: 721
Registrován: čtv 03. led 2013 15:31:10

Re: VoIP hovory z mobilních čísel Odorik nyní nejsou možné

Příspěvek od alfi »

Ve středu má k tomu být nějaký workshop na ČTÚ https://www.lupa.cz/aktuality/ctu-se-le ... ch-hovoru/
Dne 31. ledna 2024 v 10 ho- din ČTÚ uspořádá v návaznos- ti na předchozí aktivity workshop k připravované novele všeobecného oprávnění č. VO-S/2/07.2005-10, kterým se stanoví podmínky k za- jišťování veřejných komunikač- ních sítí a přiřazených prostředků, ve znění pozdějších změn. Účelem novely je zakotvení podmínek pro omezení negativních dopadů spoofingu.
Odpovědět