Přesměrování hovoru na jiné mobilní číslo

Potíže a možnosti při volání ze sim karet Odorik.cz
stencek
Příspěvky: 3
Registrován: čtv 04. led 2024 16:42:42
Kontaktovat uživatele:

Přesměrování hovoru na jiné mobilní číslo

Příspěvek od stencek »

Zkouším už hodinku nastavit přesměrování na naší Odorik SIM kartě (tel +420 775 467 060), ale vždycky to končí stejnou hláškou:
"problém s připojením nebo neplatný kód MMI"

A to i když to nastavuju přes menu telefonu nebo i s kódy:

Aktivace:
- je-li obsazeno: **67*+420774272737*11#
- nezvedáte-li telefon: **61*+420774272737*11#
- jste mimo dosah signálu: **62*+420774272737*11#

Zdroj: https://www.t-mobile.cz/podpora/nastave ... voru#cislo

Musím někde v účtu Odoriku ještě přesměrování povolit? Nebo to souvisí s problémy, které teď T-Mobile pro Odorik "zavádí"?
:arrow: Prodávám hodinky v Helveti.cz
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8160
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Přesměrování hovoru na jiné mobilní číslo

Příspěvek od xsouku04 »

A nemáte iPhone? S iPhone to prý zlobí. Dá se to obejít tím, že se SIM dočasně vloží do jiného telefonu, tam se provede nastavení a pak lze SIM vrátit.
pe.havel
Příspěvky: 228
Registrován: pát 02. zář 2016 10:34:20

Re: Přesměrování hovoru na jiné mobilní číslo

Příspěvek od pe.havel »

Jelikož přesměrování aktivně používám, tak mně to nedalo a vyzkoušel jsem: Potvrzuji, že je zjišťování a nastavování přesměrování na SIM nefunkční :!: Jak přes MMI kódy, tak i přes menu v Androidu. Přitom obojí dříve fungovalo. Zároveň jsem otestoval, že dříve nastavené přesměrování samo o sobě zatím funguje.
Tak doufám, že se jedná o dočasnou chybu a bude opraveno.
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8160
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Přesměrování hovoru na jiné mobilní číslo

Příspěvek od xsouku04 »

Zkoušel jsem to na svém telefonu a čísle mně to funguje. Zkoušel jsem podmíněné (v případě obsazenosti) i nepodmíněné přesměrování.
Tedy buď je problém jen u některých čísel, nebo s nějakou verzí androidu?
Kristovec
Příspěvky: 1527
Registrován: ned 07. srp 2011 18:03:28

Re: Přesměrování hovoru na jiné mobilní číslo

Příspěvek od Kristovec »

Moje Nokia G60 taky zlobí , ukazuje přesně tutéž hlášku. Pomáhá, když ve výběru sítě - 5G , 4G , 3G , 2G nastavím dočasně 2G. Pak je GSM kód úspěšně vyřízen. Po ná vratu na 4G ovšem opět hláška.
pe.havel
Příspěvky: 228
Registrován: pát 02. zář 2016 10:34:20

Re: Přesměrování hovoru na jiné mobilní číslo

Příspěvek od pe.havel »

Kristovec píše: pát 05. led 2024 20:05:59 Pomáhá, když ve výběru sítě - 5G , 4G , 3G , 2G nastavím dočasně 2G. Pak je GSM kód úspěšně vyřízen.
Bingo! Díky za funkční tip.
Musím si to někam poznamenat, protože na to určitě zapomenu.
Kdoví, jestli to znamená, že až skončí 2G, přestanou kódy a nastavení přesměrování pro SIM úplně fungovat?
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8160
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Přesměrování hovoru na jiné mobilní číslo

Příspěvek od xsouku04 »

No hovory fungují vždy jen přes 2G, (pokud není zprovozněněno VoLTE, což u virutálů není).
LTE se běžně používá jen pro internet. Tedy asi bude chyba v tom přehlášení se do 2G jako u hovoru a zpět.
sip2sim
Příspěvky: 39
Registrován: ned 05. čer 2022 17:56:09

Re: Přesměrování hovoru na jiné mobilní číslo

Příspěvek od sip2sim »

xsouku04 píše: pát 05. led 2024 21:49:55 No hovory fungují vždy jen přes 2G, (pokud není zprovozněněno VoLTE, což u virutálů není).
LTE se běžně používá jen pro internet. Tedy asi bude chyba v tom přehlášení se do 2G jako u hovoru a zpět.
Dovolim si s Vami nesouhlasit.

Bezne se dneska LTE pouziva pro Internet i telefonovani prave pres VoLTE a nebo VoNR, hlavne proto
ze je to vsechno uz (IP based) ale taky proto ze VoLTE (ale take VoNR) nabizi i vyssi kvalitu hovoru nez 2G site
https://mt-tech.fi/en/enable-evs-codec- ... id-phones/
(i lepsi pokryti) a hovory v VoLTE/VoNR maji v techto sitich vyssi prioritu nez data
(Odkazuji na aplikaci NSG, kde si to muzete proverit = QCI pro Data mam 8 a QCI pro hlas mam 5 u MVNO vodafone.uk
ale i jinych SIMek)
Nehlede na to, ze operatori provozuji LTE site i na frekvencich (700+800MHz), ktere jsou nizsi nez
GSM, tim padem nabizi (o neco) lepsi pokryti signalem atd.

700 MHz 4G+5G = LTE 700 (Band 28/N28)
800 MHz 4G = LTE 800 (Band 20)
900 MHz GSM 2G+4G = Vodafone LTE 900 (Turbo internet - Band 8) - nevim, jestli i hlas ...
1800 MHz DCS 2G+4G = LTE 1800 (Band 3)
2100 MHz 4G = LTE 2100 (Band 1) kdysi uzivano pro 3G site
2600 MHz 4G = LTE 2600 (Band 7)
2600 MHz 4G = LTE 2600 TDD (Band 38) tohle je jen pro Uplink
3500 Mhz 5G = NR 3500 TDD (N78) pouzivaji to pro NR/5G s LTE (NSA - Non Stand Alone)
3700 MHz 4G/5G LTE 3700 TDD (Band 43/N77)

Bohuzel nevim, jestli v CZ MNO's nabizi VoLTE na vsech LTE bands a nebo jen na vyhrazencyh ....
Ref:
https://gsmweb.cz/clanky/freq2.htm

A pro zajimavost, jeden nejmenovany anglicky MNO nabizi VoLTE na vsech jeho LTE bands, ale
presmerovani hovoru nema poradne implementovane a pokus o nastaveni/stav pada stale do 3G site ....
ale treba je to mojim UE ve kterem to SIMku mam, je to uz postarsi model ...

Ale pro to aby clovek mohl pouzivat VoLTE/VoNR musi mit zarizeni (UE), ktere to podporuje a
operatora (MNO/MVNO) od ktereho mame SIMku a ten to v siti ma nastavene ....

Zajimave clanek o HD hovorech maji treba na Alza.cz
https://www.alza.cz/volani-pres-internet-volte-vowifi


Takze pokud MNO/MVNO nepodporuje VoLTE, je lepsi v nastaveni siti vaseho UE nevybirat polozku
"4G/LTE only" / "4G/5G only", protoze potom nebudou fungovat kody v siti:
(*#xxx# = 002, 004, 21, 30, 330, 31, 33, 330, 331, 332, 333, 353, 35, 351, 43, 61, 62, 67, 76, 77)
alternativa muze byt pokud MNO/MVNO nabizi tuto sluzbu pres webove rozhrani .....


EDIT: Wednesday, January 10 2024
Pridal jsem link na stranku o EVS-SWB/EVS-WB a jak aktivovat.
Naposledy upravil(a) sip2sim dne stř 10. led 2024 12:06:46, celkem upraveno 4 x.
helmut.niederman
Příspěvky: 1012
Registrován: stř 10. črc 2013 21:40:28

Re: Přesměrování hovoru na jiné mobilní číslo

Příspěvek od helmut.niederman »

Pokud je aktivní VOLTE nebo VOWIFI tak nefungují USSD kódy, obdobně jsem řešil nefunkční službu Blokování hovorů u Kaktusu. Pomohlo to až když jsem SIM kartu vložil do tlačítkového telefonu starý 13 let. A pozor pokud i přesto vypnete službu VOLTE a VOWIFI a v Androidu zablokujete odchozí hovory *33*heslo*11# tak se vám sice potvrdí ale při zjištění dotazu se vám ukáže že služba je blokovaná. Například jsem si u Kaktusu zablokoval mezinárodní hovory a přesto se mi spojil hovor do zahraničí. Takže služby lze aktivovat a deaktivovat mimo Android. U paušálu O2 mi z neznámých důvodů se zablokovalo blokovací heslo a přitom jsem vůbec heslo neměnil a používal defaultně 9999 a přesto heslo bylo zablokované a musel požádat o odblokování. Vypadá to, že s těmito službami se brzy jako s MMS rozloučíme. :roll:
alfi
Příspěvky: 721
Registrován: čtv 03. led 2013 15:31:10

Re: Přesměrování hovoru na jiné mobilní číslo

Příspěvek od alfi »

sip2sim píše: sob 06. led 2024 15:08:28
xsouku04 píše: pát 05. led 2024 21:49:55 No hovory fungují vždy jen přes 2G, (pokud není zprovozněněno VoLTE, což u virutálů není).
LTE se běžně používá jen pro internet. Tedy asi bude chyba v tom přehlášení se do 2G jako u hovoru a zpět.
Dovolim si s Vami nesouhlasit.

Bezne se dneska LTE pouziva pro Internet i telefonovani prave pres VoLTE a nebo VoNR, hlavne proto
ze je to vsechno uz (IP based) ale taky proto ze VoLTE (ale take VoNR) nabizi i vyssi kvalitu
hovoru nez 2G site (i lepsi pokryti) a hovory v VoLTE/VoNR maji v techto sitich vyssi prioritu nez data
Ano, ve světě se to dneska běžně používá, jenže ČR je specifický trh, tj. nějakou omezenou verzi VoLTE+VoWifi provozujou velcí operátoři (je třeba mít štěstí na správný telefon - zdaleka ne všechny Androidy jsou podporované a nikde není oficiální seznam, na čem to pojede :( ). Plus virtuálům to zatím nenabízí, tj. Odorik ani jedno neumí (síť VoLTE signalizuje, ale při pokusu o hovor stejně padá do 2G). Paradoxní je, že EU regulace roamingu je vč. všech doplňkových služeb, tj. v roamingu krásně jede taky 5G (LTE jsem nezkoušel, ale mohlo by) = v roamingu má Odorik lepší služby i ceník než doma :-(
Odpovědět