SIP klient - zarizeni se stale odhlasuje

Programy, které slouží k volání přes internet z počítače nebo chytrých mobilů.
Kabek
Příspěvky: 644
Registrován: čtv 03. led 2013 19:44:30

Re: SIP klient - zarizeni se stale odhlasuje

Příspěvek od Kabek »

Vy máte nastavený kryptografický protokol, proto TLS.
Dle tabulky registrací je zřejmé, že se registrace obnovuje co 108 s.
Máte-li nastaveno 120 s., pak se registrace obnovuje při dosažení 90% toho času, tj. každých 108 s. To je cca 1,6 MB/24 hod., pokud TLS protokol nemá větší spotřebu dat, což nevím. I kdyby to bylo o 100% více, tak měsíčně to je cca 0,1 GB, a to je asi s ohledem na běžnou spotřebu dat zanedbatelné. Běžný hovor při obvyklém kodeku G711 a law potřebuje cca 1,25 MB/min., 1 GB dat je ekvivalent cca 800 minut hovoru. TLS protokol jistě něco spotřebuje na vlastní režii, ale nebude to žádná "rána".
Na domácí WiFi Vás spotřeba dat nezajímá a v práci asi také ne. Pak spotřeba dat z datového balíčku bude asi rovněž velice malá až zanedbatelná.
jadu
Příspěvky: 153
Registrován: pon 09. úno 2015 13:35:30

Re: SIP klient - zarizeni se stale odhlasuje

Příspěvek od jadu »

TLS většinou drží desítky minut až hodin a to i u mobilních sítí. Je samozřejmě možné to na routeru snížit, ale pokud Vás trápí spotřeba dat či baterky, zkusil bych zaexperimentovat a pokud není nějaké nestandardní nastavení, tak bych se nebál začít 10 minutami a pak zvyšoval. Pokud Vás to netrápí, tak to nechte, jak to je, když to funguje. U UDP jsem měl problémy u mobilních dat při nastavení > 120s i při 60s keep-alive. Po přepnutí na TLS mám nyní 3 600s.
K3v1n
Příspěvky: 20
Registrován: pon 22. led 2024 11:23:53

Re: SIP klient - zarizeni se stale odhlasuje

Příspěvek od K3v1n »

@Kabek
Ok, dekuji za vysvetleni a pomoc pri konfiguraci.

@jadu
No, popravde, nejradeji bych ten Registration interval taky navysil (mam ted 120s), ale nemuzu. Tento topic jsem zalozil prave proto, ze jsem mel nastaveno 900s s tim, ze se mi SIP klient stale odhlasoval. Takze jeste muzu laborovat, ale na cisla, ktere zminujete Vy se asi nedostanu.
Odpovědět