Možnost požádat o aktiavci CLIP u čísel T-mobile

Podrobnější technické novinky a vůbec novinky a postřehy z VoIP.
Odpovědět
ondrej.valek
Příspěvky: 5
Registrován: pon 19. pro 2016 10:29:40

Re: Možnost požádat o aktiavci CLIP u čísel T-mobile

Příspěvek od ondrej.valek »

Zdravím,
chtělo by to nějaký souhrnný návod jak postupovat podle toho, o jaké číslo se jedná. Já mám dva případy:

SIM, číslo 771xxxxx z rozsahu Odorik
SIM, číslo 777xxxxx, původně Vodafone, portovaný k Odorik

Co mám tedy vybrat na dotaz "Vyberte mobilního operátora, do jehož sítě zadané číslo patří:" ? T-mobile (protože ten provozuje SIM), Odorik (protože je to můj aktuální operátor), nebo Vodafone (protože z jeho rozsahu číslo původně pochází)?
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8165
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Možnost požádat o aktiavci CLIP u čísel T-mobile

Příspěvek od xsouku04 »

ondrej.valek píše: úte 27. úno 2024 8:07:07 Zdravím,
chtělo by to nějaký souhrnný návod jak postupovat podle toho, o jaké číslo se jedná. Já mám dva případy:

SIM, číslo 771xxxxx z rozsahu Odorik
SIM, číslo 777xxxxx, původně Vodafone, portovaný k Odorik

Co mám tedy vybrat na dotaz "Vyberte mobilního operátora, do jehož sítě zadané číslo patří:" ? T-mobile (protože ten provozuje SIM), Odorik (protože je to můj aktuální operátor), nebo Vodafone (protože z jeho rozsahu číslo původně pochází)?
Nyní jsou obě čísla Odorik. Tedy stačí vybrat Odorik a počkat na další várku 10. března. Někdy v březnu to začne fungovat.
Mara
Příspěvky: 4
Registrován: stř 28. úno 2024 21:03:18

Re: Možnost požádat o aktiavci CLIP u čísel T-mobile

Příspěvek od Mara »

Dnes na pobočce T-mobilu žádost přijata..Prý o tom věďí,přišel jim postup ověřováňí 20 února.Ověřovali občanský průkaz a prozváněli mé mobilní číslo,poté oskenování žádosti,žádné potvrzení na pobočce jsem nedostal.
Korporat

Re: Možnost požádat o aktiavci CLIP u čísel T-mobile

Příspěvek od Korporat »

A jak je to s tim formularem, kdyz je tmob cislo u korporatu?

Nejsi majitel, nemuzes nic predpokladam.
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8165
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Možnost požádat o aktiavci CLIP u čísel T-mobile

Příspěvek od xsouku04 »

Korporat píše: pát 01. bře 2024 8:17:03 A jak je to s tim formularem, kdyz je tmob cislo u korporatu?

Nejsi majitel, nemuzes nic predpokladam.
Položil jsem dotaz na T-mobile, jestli je to vůbec možné u právnických osob.

Je ale pravda, že tam bývá často uživatel čísla někdo jiný než pan jednatel.
Mara
Příspěvky: 4
Registrován: stř 28. úno 2024 21:03:18

Re: Možnost požádat o aktiavci CLIP u čísel T-mobile

Příspěvek od Mara »

Dnes vyzkoušeno a Clip funkční..Žádost byla podána na pobočce včera s předčíslím 721,teď pár let u Kaktusu..Takže s ťím 10 dnem v měsíci to nebude vždy pravda..
swejzi
Příspěvky: 79
Registrován: ned 08. čer 2014 16:54:12

Re: Možnost požádat o aktiavci CLIP u čísel T-mobile

Příspěvek od swejzi »

Já na druhém čísle stále nefunguju. Asi se ta žádost fakt "ztratila". Počkám do konce března a pak to začnu řešit.
kom

Re: Možnost požádat o aktiavci CLIP u čísel T-mobile

Příspěvek od kom »

Zkusil jsem také podat žádost přes formulář, jak se tu ve vlákně už párkrát radilo. (Číslo přímo u tmo, anonymní předplacenka.) Po pár dnech přišla e-mailem odpověď, že to musím podat na pobočce. Na pobočce (včera) o ničem nevěděli; pán se radil s dvěma dalšími... Ale protože v systému našel můj předchozí požadavek včetně odpovědi, že to mám podat osobně, celkem mi věřil :)

Jen jim nefungovalo posílání příloh (prý se jim to občas stává), takže se v požadavku pro backoffice odkázali na žádost podanou online (nebo jim možná sken posílali dodatečně e-mailem, nevím jak to dopadlo). Každopádně dneska mi CLIP začal fungovat. (U Odoriku jsem výběr operátora provedl už před cca třemi týdny, ještě před 10. únorem. Takže z toho nejde moc poznat, jak rychle to probublává touto cestou.)
Radouch
Příspěvky: 35
Registrován: pon 01. pro 2014 20:31:51

Re: Možnost požádat o aktiavci CLIP u čísel T-mobile

Příspěvek od Radouch »

Mara píše: čtv 29. úno 2024 16:16:40 Dnes na pobočce T-mobilu žádost přijata..Prý o tom věďí,přišel jim postup ověřováňí 20 února.Ověřovali občanský průkaz a prozváněli mé mobilní číslo,poté oskenování žádosti,žádné potvrzení na pobočce jsem nedostal.
Od toho 20.3. podle všeho zamítají všechny online žádosti (mně se před tímto datem podařilo takto aktivovat jedno číslo, u dalších žádosti od 21.března mně vždy odkázali na prodejnu nebo se už neozvali), nicméně se domnívám, že by měli akceptovat podání přes datovou schránku (protože tím se jasně prokáže identita podávajícího), a to i pro více samostatných žádosti v rámci jedné datové zprávy, i když to odesílatele vyjde na 10,-Kč a musí si předplatit kredit datové schránky alespoň 30,-Kč - pro někoho to ale může být stále schůdnější, než extra cesta na bůhvíjak vzdálenou pobočku. Jediný možný argument z jejich strany by pak mohla být nemožnost ověření fyzického vlastnictví SIM (jako to zřejmě dělají tím prozvoněním na prodejně), ale to by IMO mohlo být možné řešit požadavkem na sdělení jejího ICC ID nebo bezpečnostních kódů jako to je například u online žádosti o vrácení nevyčerpaného Twist kreditu při odportování jinam.
Mara
Příspěvky: 4
Registrován: stř 28. úno 2024 21:03:18

Re: Možnost požádat o aktiavci CLIP u čísel T-mobile

Příspěvek od Mara »

24.2. Jsem posílal datovou zprávu t-mobile a bohužel mě tuto zprávu neakceptovali,ani se neobtěžovali mě odpovědět,až návštěva pobočky vše vyřešila,takže cesta přes datovou schránku nevede můj názor..
Odpovědět