Možnost požádat o aktiavci CLIP u čísel T-mobile

Podrobnější technické novinky a vůbec novinky a postřehy z VoIP.
Odpovědět
Mara
Příspěvky: 4
Registrován: stř 28. úno 2024 21:03:18

Re: Možnost požádat o aktiavci CLIP u čísel T-mobile

Příspěvek od Mara »

A maj v postupu ověřování telefonního čísla,když si přinesete na pobočku mobilní telefon,to přes datovou schránku neuděláte..
UFO

Re: Možnost požádat o aktiavci CLIP u čísel T-mobile

Příspěvek od UFO »

Dobré odpoledne!
Dnes jsem po drahné době dostal e-mailem oficiální potvrzení od T-Mobile:
-----------------------------------
Vážený zákazníku, přijali jsme Vaši Žádost o vyjmutí z ochrany Hlasový Firewall 2.0. (dále jen „žádost“).
Potvrzujeme tímto, že Vaše mobilní číslo uvedené na žádosti jsme z ochrany za podmínek uvedených v žádosti vyjmuli.
Pro dokončení žádosti a využití služeb tak, jak jste zvyklý (volání fakticky z jiného čísla než je číslo uváděné jako zpětně dovolatelné) je však třeba, aby toto vyjmutí / nastavení následně dle sjednaných podmínek potvrdil i Váš druhý poskytovatel služeb uvedený v žádosti, se kterým musíte danou záležitost dořešit.
Váš T-Mobile
-----------------------------------
CLIP již přitom asi tak týden funguje.
Zdar a sílu!
zdenek123
Příspěvky: 6
Registrován: pon 21. zář 2020 11:29:21

Re: Možnost požádat o aktiavci CLIP u čísel T-mobile

Příspěvek od zdenek123 »

Také jsem CLIP z mobilního čísla TM využíval. Podle mě se stalo následující: Odorik musel CLIP poskytování přerušit protože mu to T-mobile nařídil. Využívám CLIP ještě od jednoho zahraničního poskytovatele a tam se stalo pouze to, že ústředny bank - jejich zákaznických linek mě vůbec nespojí. Rozhodně se nevzdám anonymity, aby mě nějáká třetí strana operátora zavedla do "podvojného systému potížistů" popřípadě předala příslušným úřadům, kterým vyběhnu v lustraci, protože jsem si někdy požádal - abych mohl CLIP využít. Celé to na mne působí jako promyšlený tah. Více ať si každý domyslí... Bohužel, nemám tolik zkušeností ze zahraničí, abych posoudil, zda a jak se aplikuje něco podobného jinde....
pe.havel
Příspěvky: 228
Registrován: pát 02. zář 2016 10:34:20

Re: Možnost požádat o aktiavci CLIP u čísel T-mobile

Příspěvek od pe.havel »

Koho by zajímaly podrobnosti, zde je změna ze strany ČTÚ ve vydaném opatření: https://ctu.gov.cz/sites/default/files/ ... VK2024.pdf . Zajímavá je především část Odůvodnění.
Je tu např. vysvětleno, proč kvůli povolení CLIP se vzdáváme anonymity (zdenek123) nebo proč přesměrování bude nadále fungovat – u toho nechápu, jaké to celé vlastně má smysl, když podvodníci mohou začít používat příznak přesměrování a tím to celé obejít? (už se to tu dříve zmiňovalo, ale bez odezvy).
Radouch
Příspěvky: 34
Registrován: pon 01. pro 2014 20:31:51

Re: Možnost požádat o aktiavci CLIP u čísel T-mobile

Příspěvek od Radouch »

zdenek123 píše: pon 04. bře 2024 21:30:55 Také jsem CLIP z mobilního čísla TM využíval. Podle mě se stalo následující: Odorik musel CLIP poskytování přerušit protože mu to T-mobile nařídil.
Zřejmě jste vývoj kauzy moc nesledoval - T-Mobile Odoriku nic nenařídil, ale začal hovory s identifikací čísel příslušných do jeho sítě na ostatní T-Mobile čísla jednoduše blokovat (s výjimkou příchozích hovorů z roamingu a hovorů s příznakem přesměrování), takže jediným řešením, jak takové hovory spojit, pro Odorik bylo vypnout u svých linek v těchto případech "zapůjčenou" identifikaci (a poslat hovor buď se skutečným číslem linky, nebo jako anonymní).
Jarda 007

Re: Možnost požádat o aktiavci CLIP u čísel T-mobile

Příspěvek od Jarda 007 »

Žádost podána na pobočce v Čáslavi 29.2 a dnes přišel mail od Kaktusu, že číslo bylo vyjmuto. Na pobočce hned věděli o co jde, naskenovali žádost a to bylo vše . Dnes již CLIP funguje.

Vážený zákazníku, přijali jsme Vaši Žádost o vyjmutí z ochrany Hlasový Firewall 2.0. (dále jen „žádost“).

Potvrzujeme tímto, že Vaše mobilní číslo uvedené na žádosti jsme z ochrany za podmínek uvedených v žádosti vyjmuli.

Pro dokončení žádosti a využití služeb tak, jak jste zvyklý (volání fakticky z jiného čísla než je číslo uváděné jako zpětně dovolatelné) je však třeba, aby toto vyjmutí / nastavení následně dle sjednaných podmínek potvrdil i Váš druhý poskytovatel služeb uvedený v žádosti, se kterým musíte danou záležitost dořešit.

Váš T-Mobile

Tvůj kaktus tým
swejzi
Příspěvky: 79
Registrován: ned 08. čer 2014 16:54:12

Re: Možnost požádat o aktiavci CLIP u čísel T-mobile

Příspěvek od swejzi »

swejzi píše: pát 01. bře 2024 21:42:42 Já na druhém čísle stále nefunguju. Asi se ta žádost fakt "ztratila". Počkám do konce března a pak to začnu řešit.
Tak mi to nedalo a napsal jsem na Kaktus. Ti mi tvrdili, že jim druhá žádost vůbec nedorazila. To bych se načekal... Tak jsem se obrátil na pobočku, kde jsem žádosti podával. Odpověděl mi přímo člověk, který si moje žádosti skenoval, s tím, že určitě posílal obě a že asi na příslušném oddělení jednu "přehlédli" a že to bude hned urgovat. Ani ne do hodiny mi CLIP začal fungovat i na druhém čísle. Takže evidentně to jde udělat i "na počkání", když se chce. Tímto mám tedy toto martýrium definitivně z krku. Uff.
Cooltour
Příspěvky: 7
Registrován: pon 15. led 2024 11:42:09

Re: Možnost požádat o aktiavci CLIP u čísel T-mobile

Příspěvek od Cooltour »

Tak a mě to čeká zítra, bumerang odeslaný online na TM (poprvé telefonicky odmítnuto, podruhé s protestní nótou to “spadlo” na správné oddělení) se mi vrátil zpět mailem z Kaktusu s výzvou, ať zajdu na pobočku TM se legitimovat - odtama mě předtím už 2x vypoklonkovali :-D. Doufám, že narazím na ty stejné dva mladé pitomce, co zapírali jak Eichmann před tribunálem. Vychutnám si je, s origo doporučením Kaktusu.
vce
Příspěvky: 29
Registrován: čtv 13. lis 2014 18:28:12

Re: Možnost požádat o aktiavci CLIP u čísel T-mobile

Příspěvek od vce »

Musím s uspokojením potvrdit, že po několikaměsíčním výpadku a značném úsilí, včetně urgence podané žádosti (podle návodu Odorika) u T-Mobile, mi byla u mé předplacené karty TM před několika dny obnovena funkce CLIP. Děkuji Odorikovi, že našel způsob, jak toho dosáhnout a jak se to může podařit, i když operátor TM z toho zřejmě žádnou radost neměl.
t152
Příspěvky: 35
Registrován: čtv 08. črc 2021 15:39:29

Re: Možnost požádat o aktiavci CLIP u čísel T-mobile

Příspěvek od t152 »

Minulý týden v Kroměříži nevěděli co je to firewall 2.0,že to zjistí a ozvou se,ale nic se nestalo. Dneska doneseny 3 formuláře na 3 čísla a jedno kaktus bylo po hodině už potvrzené a zprovozněné. Nic nekontolovali,jen vzaly formuláře a že to pošlou na TM .Zbylé 2 zatím nic,tak uvidíme.
Odpovědět