Grandstream GXP 2130 škrčení

Volání přes internet pomocí speciálních telefonů nebo adaptérů.
Odpovědět
Ignác
Příspěvky: 1
Registrován: čtv 07. bře 2024 19:18:11

Grandstream GXP 2130 škrčení

Příspěvek od Ignác »

Dobrý den. Na doporučení zde na fóru jsem si koupil jinak velmi dobrý stolní IP telefon Grandstream GXP 2130, ale setkal jsem se u něj s poněkud zvláštním problémem, který se projevuje tak, že asi po 4-5 minutách hovoru začne být zvuk protistrany pro mě nesrozumitelný, je jakoby silně digitálně zkreslený a rozostřený, nevím jak to popsat. Mě protistrana však slyší dobře. Děje se tak nezávisle na síti kde jsem, zkoušel jsem na různých místech, ALG mám vypnutý, a ostatní (iPhone Zoiper) funguje dobře. Zkoušel jsem i více voip poskytovatelů a různé kodeky, nic nepomohlo. Verze firmware telefonu je 1.0.11.71. Telefon je nový, ale pravděpodobně již po záruce, dá se s tím něco dělat, nebo je nutné vyměnit ? Děkuji mnohokrát za odpovědi.
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8160
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Grandstream GXP 2130 škrčení

Příspěvek od xsouku04 »

Dělá to stejně jak u odchozích tak u příchozích hovorů? Jednou jsem se s podobným problémem setkal, byl to firmware, ale dělalo to jen u odchozích hovorů přes náhlavní soupravu a jen u hovorů, co nebyly v síti Odorik.
Tohle je závažnější.
Tedy upgrade firmware bych zkusil, jinak to vypadá na chybu hardware.
Ještě bych zkusil, jestli to dělá i s handsfree případně když sluchátko zapojíte ne jako sluchátko, ale jako náhlavní soupravu. Pokud to nepomůže, tak to vzniká asi někde ještě dříve, než se to převádí na zvuk.
pe.havel
Příspěvky: 228
Registrován: pát 02. zář 2016 10:34:20

Re: Grandstream GXP 2130 škrčení

Příspěvek od pe.havel »

Na stejném typu telefonu jsem dříve zaznamenal stejný problém, tedy, po nějaké době hovoru byl zvuk z ničeho nic značně zkreslený a špatně srozumitelný, jako kdyby se rozbilo (pře)kódování zvuku, a pouze poslech na tomto telefonu. Avšak dělo se pouze s konkrétní protistranou (nějaký Android mobil s někým méně známým SIP klientem tuším). Jelikož se netelefonovalo často a delší hovory byly výjimkou, neřešilo se. Nyní se už neděje, nejspíše proto, že protistrana má nyní kvalitní fyzický SIP telefon.
Napadá mě:
* FW je o 2 verze vyšší, zkusil bych upgrade.
* tovární resert
* zkusit popřepínat volby různé eliminace Echo a šumu.
* dělá jak na sluchátku, tak repru?
* Je protistrana také v síti Odorik? Zkusit nastavit na obou stranách pevně stejné kodeky a nebo zavolat linku přes dvě ** aby šel stream mezi telefony bez překladu
* Zkusit SRTP přes TLS.
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8160
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Grandstream GXP 2130 škrčení

Příspěvek od xsouku04 »

Ještě mne napadá, že to může být nesnášenlivost na straně síťové vrstvy.
Jednomu člověku to zlobilo úplně všude a pak se ukázalo, že má všude stejně zabagovaný mikrotik. Neříkám, že to tak musí být.
Odpovědět