Stránka 1 z 2

Nativní android klient

Napsal: pon 09. dub 2012 16:30:55
od samoyed
Hezký den, jedete někdo přes něj na wifi?

Na htc desire mám android 2.3.3. s htc sense a tedy nic moc, slyším sám sebe a u protistrany to není o moc lepší, sekání, zanikání konců slov.
Mám to nastaveno, tak jak je to defaultně z androidu, nepomůže třeba změnit nějaká volba, třeba Port Number nebo Transport type, popř. Outbound proxy adress?
Máte s tím někdo nějaké zkušenosti?

Díky :)

Re: Nativní android klient

Napsal: pon 09. dub 2012 16:49:39
od antr
Já jsem začal používat CSipSimple a jsem spokojen. Integruje se plně do androidu a když člověk potřebuje, jde nastavit více věcí.

Re: Nativní android klient

Napsal: pon 09. dub 2012 16:59:40
od Tatinek2
Já jsem přešel ze symbianu na android teprve nedávno. Zkusil jsem 15 klientů. CSipSimple je dobrý, ale když přes něj volám, tak se mi zapne reproduktor. nevím co s tím. Po všech možných zkoušeních jsem zakotvil u aplikace Media5-fone. Mám s tím docela dobré zkušenosti. A také se mi integruje do systému. Při příkazu volat mi to nabídne buď klasické volání, nebo přes Media5-fone.

Re: Nativní android klient

Napsal: pon 09. dub 2012 17:16:22
od Pitomec
Taky sem přešel ze Symbianu na Android, ale hned první klient Sipdroid byl v pohodě, takže sem u něho zůstal :)

Re: Nativní android klient

Napsal: pon 09. dub 2012 17:38:45
od Tatinek2
Tak mi někdo poraďte. Proč se mi při volání zapíná reproduktor a nejde vypnout. Všichni okolo slyší hovor.

Re: Nativní android klient

Napsal: pon 09. dub 2012 20:12:22
od samoyed
Mně nejede přes wifi kromě skypu vůbec nic. Skype je jediný spolehlivý a to jen tehdy, když mám sluchátka - nesmí zhasnout display (nesmím telefon přiložit k uchu), jinak je hovor kousavý, viděl bych to právě na to jak telefon zachází s wifi, když je zhasnutý display. Tohle právě integrovaný klient řeší, ale zase má jiné neduhy.

Re: Nativní android klient

Napsal: úte 10. dub 2012 4:49:48
od Kristovec
A co zkusit SIP cást Fring aplikace?
Fring navíc nabízí videohovory a napr. 0,007 €/min na nemeckou pevnou.
Mne v Samsung Galaxy i9000 jde bezvadne.Android 2.1

Re: Nativní android klient

Napsal: čtv 12. dub 2012 20:04:12
od alfi
samoyed píše:Mně nejede přes wifi kromě skypu vůbec nic. Skype je jediný spolehlivý a to jen tehdy, když mám sluchátka - nesmí zhasnout display (nesmím telefon přiložit k uchu), jinak je hovor kousavý, viděl bych to právě na to jak telefon zachází s wifi, když je zhasnutý display. Tohle právě integrovaný klient řeší, ale zase má jiné neduhy.
tohle se mi od určité verze klienta/telefonu začalo dít taky. kdysi to bylo ok. např. sipdroid na to má volbu "screen on", která problém vyřeší (jen to pak asi trochu víc žere). docela dlouho mi zabralo najít, kdy se to děje. podezříval jsem vše ostatní, jen ne telefon :-)
Tatinek2 píše:Tak mi někdo poraďte. Proč se mi při volání zapíná reproduktor a nejde vypnout. Všichni okolo slyší hovor.
reproduktor se zapíná s "režimem v autě", který se občas sám od sebe zapne. aspoň na mém desire. zabere jen důsledně reproduktor vypínat a časem si dá říct. ale v sipdroidu se mi to myslím nikdy nestalo, jen přes gsm. takže to může být i něco jiného..

Re: Nativní android klient

Napsal: čtv 12. dub 2012 21:24:45
od Tatinek2
alfi píše: reproduktor se zapíná s "režimem v autě", který se občas sám od sebe zapne. aspoň na mém desire. zabere jen důsledně reproduktor vypínat a časem si dá říct. ale v sipdroidu se mi to myslím nikdy nestalo, jen přes gsm. takže to může být i něco jiného..
už jsem na to přišel. V nastavení se musí přepnout do módu pro experty a tam je položka Use mode audio Api. Tu jsem zapnul a dobrý.
-
Pokud by někdo chtěl zkusit, tak teď testuji aplikaci uTalk. jednoduché nastavení, dobrá rychlost aplikace a slušná kvalita hovoru.

Re: Nativní android klient

Napsal: čtv 02. říj 2014 17:05:34
od milne
Prosím o radu. Volaná strana mě neslyší. Ani v CSipSimple ani v uTalk ani v jiném podobném klientu. Díky