Zpetne volani - callback

Diskuze o telefonování a telefonních službách, rady, návody, připomínky, ...
Odpovědět
ViR
Příspěvky: 1327
Registrován: sob 30. črc 2011 10:50:06

Re: Zpetne volani - callback

Příspěvek od ViR »

Kukin píše:....pak mi zbyde jako jediný, který umí DTMF, Odorik, ale nedovolám se ani na jednu z 10 předvoleb.
Jestli tomu dobře rozumím, nedovoláte se z O2 na předvolby +421233889880 až +421233889889? To jde ale přeci obejít. Prostě si zřídíte "privátní" dekádu čísel/aliasů u jakéhokoli operátora, u něhož je možné nastavit přesměrování na zahraniční číslo. A který je současně dovolatelný z mobilní sítě O2 a terminuje hovory na ona slovenská, "prozváněcí". (Nemusí to být odoričí čísla. A možná bude i lépe, aby nebyla.)

A pak jen místo těch z O2 nedovolatelných, zahraničních, budete prozvánět své privátní tuzemské aliasy. Jinak tu privátní sadu čísel nemusíte využívat pouze sám, ale třeba i rodina a známí, protože ta slouží jen k předání signalizace. Ale veškerá nastavení u callbackového operátora už děláte naprosto stejně, jako kdyby bylo zahraniční iniciační číslo přímo dovolatelné.

Jen pro demo funkce - nastavil jsem přesměrování ze svého č. +420245019889 na +421233889889. Takže když prozvoníte z (jakéhokoli) mobilu číslo tuzemské číslo 245019889, přenese se vyzvánění (a CLIP volajícího mobilu) na číslo +421233889889. Iniciace mne nic stát nebude (volajícího také ne) a hovor už proběhne podle toho, co budete mít nastaveno v odoričích předvolbách pro číslo +421233889889.

Jinak, callbackové prozváněcí číslo (z registrovaného mobilu) na DISA provolbu +421233889879 snad z O2 funguje? Nebo ne?
paty07
Příspěvky: 217
Registrován: úte 27. lis 2012 17:55:22

Re: Zpetne volani - callback

Příspěvek od paty07 »

Kukin píše: pak mi zbyde jako jediný, který umí DTMF, Odorik, ale nedovolám se ani na jednu z 10 předvoleb. Kdyby aspoň ten můj Android s aplikací uměl "zazpívat" DTMF do zpětného volání, s číslem ze seznamu telefonu, byl bych za vodou. I když by to odřízlo možnost vyzvánět prvně volanému ("nezvedač") a pak mě, což jde z předvolby u Odorika nastavit :idea: Opět jako jedinému...
Už jsem o tom psal ve svém předchozím příspěvku. Pokud si zřídíte privátní prozváněcí číslo u odoriku (nějaká 910) a nastavíte u něj paralelní vyzvánění na *8223004, tak to po vás bude chtít vyťukat DTMF. Jenom nevím jak zařídit, abyste číslo, které chcete vyťukat šlo vybrat ze seznamu.
ViR
Příspěvky: 1327
Registrován: sob 30. črc 2011 10:50:06

Re: Zpetne volani - callback

Příspěvek od ViR »

paty07 píše: Pokud si zřídíte privátní prozváněcí číslo u odoriku (nějaká 910) a nastavíte u něj paralelní vyzvánění na *8223004, tak to po vás bude chtít vyťukat DTMF. Jenom nevím jak zařídit, abyste číslo, které chcete vyťukat šlo vybrat ze seznamu.
DTMF ze seznamu je bohužel závislé na typu telefonu/operačním systému/implementaci OS atd. Obávám se, že čím chytřejší telefony, tím to má s takovými (v zásadě jednoduchými úkoly) větší problém :-(.

Ještě snad - vedle výše zmíněného způsobu s pararelním vyzváněním na *8223004, lze také "prozváněcí alias" směrovat na +421233889879. (Mně jde z paušálu O2 toto slovenské číslo prozvonit rovnou, na rozdíl od té dekády pro přednastavený callback....)
Kukin
Příspěvky: 34
Registrován: stř 01. kvě 2013 21:17:46
Bydliště: Brno / Blanensko

Re: Zpetne volani - callback

Příspěvek od Kukin »

ViR píše:....... nedovoláte se z O2 na předvolby +421233889880 až +421233889889? To jde ale přeci obejít. Prostě si zřídíte "privátní" dekádu čísel/aliasů u jakéhokoli operátora, u něhož je možné nastavit přesměrování na zahraniční číslo. A který je současně dovolatelný z mobilní sítě O2 a terminuje hovory na ona slovenská, "prozváněcí".

Jen pro demo funkce - nastavil jsem přesměrování ze svého č. +420245019889 na +421233889889. Takže když prozvoníte z (jakéhokoli) mobilu číslo tuzemské číslo 245019889, přenese se vyzvánění (a CLIP volajícího mobilu) na číslo +421233889889. Iniciace mne nic stát nebude (volajícího také ne) a hovor už proběhne podle toho, co budete mít nastaveno v odoričích předvolbách pro číslo +421233889889.

Díky, to jsem pochopil, tohle jedno číslo vyzkoušel a funguje to.
Teď bych ještě musel zjistit, který operátor mi umožní zřídit 10 čísel a zdarma je přesměrovat. Předpokládám, že každé číslo bude zaplacené, ale investovat do tohoto další peníze se mi taky dvakrát nechce. Další výdaje by nastaly, pokud by měl tento operátor nějak omezenou platnost kreditu, tak tento účet udržovat. Taky bych se na svůj účet nemusel z O2 dovolat vůbec...

Myslím, že tohle by měla být práce Odorika a ne, aby ji suploval uživatel. Chápu, že ji Odorik nemůže/nechce nabídnout oficiálně, ale tak mohla by být nějaká sub - aktivita, kde by mohly tato přesměrování pro všechny (nebo určité skupiny zájemců) fungovat.
Kdyby si to měl zařizovat každý sám, to je jak škrabat se levou nohou za pravým uchem.
ViR píše:Jinak, callbackové prozváněcí číslo (z registrovaného mobilu) na DISA provolbu +421233889879 snad z O2 funguje? Nebo ne?
Ano, číslo ...79 zatím od kyslíku funguje.
Paty07 píše: Pokud si zřídíte privátní prozváněcí číslo u odoriku (nějaká 910) a nastavíte u něj paralelní vyzvánění na *8223004, tak to po vás bude chtít vyťukat DTMF.
Chce to po mě zadat PIN. Když místo toho vyťukám telefonní číslo kam chcu spojit, nejde to. To tam mám zadat svůj Odoričí přihlašovací pin?? Ten jentak někam zadávat nechci...
Paty07 píše:Jenom nevím jak zařídit, abyste číslo, které chcete vyťukat šlo vybrat ze seznamu.
Jó to mi na S-E WT19i s Androidem 2.3.4 holt nejde. A myslím, že u málokterého telefonu půjde vložit číslo jako DTMF a zadat...
ViR
Příspěvky: 1327
Registrován: sob 30. črc 2011 10:50:06

Re: Zpetne volani - callback

Příspěvek od ViR »

Kukin píše:Myslím, že tohle by měla být práce Odorika a ne, aby ji suploval uživatel. Chápu, že ji Odorik nemůže/nechce nabídnout oficiálně, ale tak mohla by být nějaká sub - aktivita, kde by mohly tato přesměrování pro všechny (nebo určité skupiny zájemců) fungovat.
Kdyby si to měl zařizovat každý sám, to je jak škrabat se levou nohou za pravým uchem.
A zkusil jste se na to někoho od Odoriku zeptat? ;-). Nebo je tak těžké pochopit, že minimálně některé neveřejné služby lze nabízet na veřejně dostupném fóru či webu jen těžko (či vůbec nelze)?
Jinak uživatel tu nic nesupluje. Ten problém nedovolatelnosti (zahraničních) čísel není ze sítě Odoriku, ale O2. S tím to má účastník řešit. A CallBack sice není ilegální, ale to už nemusí tak zcela platit o všech metodách jeho iniciace. Některé z nich mohou být, vzhledem k ne zcela jasným právním předpisům, a při určitém výkladu, v ČR v "šedé zóně". A sankce by v takovém případě dopadla nikoli na účastníka, ale na operátora. Čili nedivme se, že některé věci prostě operátor "neřeší".
ViR
Příspěvky: 1327
Registrován: sob 30. črc 2011 10:50:06

Re: Zpetne volani - callback

Příspěvek od ViR »

Kukin píše:Chce to po mě zadat PIN. Když místo toho vyťukám telefonní číslo kam chcu spojit, nejde to. To tam mám zadat svůj Odoričí přihlašovací pin?? Ten jentak někam zadávat nechci...
No on jaksi podle toho PINu systém pozná, na čí účet má být ten hovor uskutečněn, protože *8223004 je "univerzální" provolbové číslo, že. :-) Jinak máte možnost si (pro provolbu) ve svém www rozhraní zde https://www.odorik.cz/ucet/nastaveni_volani.html nastavit pohodlnější (ale z podstaty věci méně bezpečné)volání bez zadávání PINu (identifikace proběhne na základě CLI volajícího). I když teď momentálně nevím, jak to bude fungovat u CallBacku & DISA.
Kukin
Příspěvky: 34
Registrován: stř 01. kvě 2013 21:17:46
Bydliště: Brno / Blanensko

Re: Zpetne volani - callback

Příspěvek od Kukin »

Díky. Bez toho pinu by to asi bylo napadnutelné, to si radši nastavovat nebudu. No, s tím pinem je to zase o něco zdlouhavější a na dotykovém telefonu i nepohodlnější. Ale aspoň teď vím, že ta možnost tady je.
tom_speedy
Příspěvky: 71
Registrován: stř 10. říj 2012 17:02:51

Re: Zpetne volani - callback

Příspěvek od tom_speedy »

Omlouvám se za oživení staršího tématu. Zajímalo by mě jak by bylo možné, abych z pevné linky mohl zavolat na číslo (klidně si číslo u Odorik koupím a aby ústředna po zavolání na toto čísla poznala, že to jsem já a mohl bych zadat číslo bez PIN.

Proč a o co mi jde. Rodiče mají doma zlevněnou pevnou linku, mají na ní volné minuty do pevné, které neprovolají a tudíž by je mohli zužitkovat voláním na mobily přes Odorik. Moje představa:

z domácí pevné -> zavolám nějaké pevné číslo -> tímto se dostanu do sítě Odorik -> a na telefonu vyťukám číslo mobilu s kterým chci spojit.

Vím, že je možnost volat na 822 ovšem tak by se platila cena navíc. Doufám, že mi zdejší znalí rozumí.
JPT
Příspěvky: 323
Registrován: sob 03. lis 2012 22:21:05

Re: Zpetne volani - callback

Příspěvek od JPT »

Tak teoreticky by to mělo fungovat tak, že když by se koupilo geografické číslo a to by se přesměrovalo na to číslo 822, tak by se měly využít ty volné minuty zdarma. Ale asi by to pořád chtělo ten PIN.
Broucajz
Příspěvky: 46
Registrován: úte 15. kvě 2012 12:15:39

Re: Zpetne volani - callback

Příspěvek od Broucajz »

Já myslím, že přednastavené zpětné volání nemusí být nutně na mobilní číslo. Takže nastavím požadované pevné číslo a bude to fungovat tak, že rodiče zavolají na slovenské číslo (+421233....) - tedy prozvoní a položí. Odorik jim obratem zavolá a oni zadají požadované číslo, na které chtějí volat.
Odpovědět