Stránka 1 z 1
D-Link DI-524 kazí příchozí hovory
Napsal: stř 24. říj 2012 21:26:35
od xsouku04
Máme zde vyřešenu jednu záhadu,kdy zákazníkovi používající router D-Link DI-524
Nefungovaly příchozí hovory. Přesněji zákazník neslyšel volajícího. Vše ostatní fungovalo bez potíží.
Nepomohlo žádné měnění portů a podobně, pomohlo až vyměnit router za jiný.
Možná to někomu pomůže.
Re: D-Link DI-524 kazí příchozí hovory
Napsal: čtv 25. říj 2012 8:10:54
od 4smart.cz
Dobrý den.
Pokud jde o mě, považuju D-Linky za šmejdy. V nedávné minulosti jsem jich vystřídal opravdu hodně, celkem 3 (O2 ADSL internet) a to proto, že ani jeden z těch ADSL routerů od D-Linku mi nevydržel déle, než 1,5 - 2 roky. Naštěstí odcházely vždy těsně před termínem vypršení záruky (podezřelé).
Problémy s D-Linky, které jsem na vlastní kůži pocítil, bych popsal asi nejlépe v bodech:
* špatná citlivost vůči signálu na ADSL lince
* Přehřívání se - tato vlastnost je pak příčinou dalších problémů
* po čase nefunkční Ethernetové rozhraní - zpočátku řešitelné restarty ADSL routeru, po té již nepomohlo nic
* nefunkční ADSL rozhraní (splitter ale OK po přeměření) - router nedokázal navazovat spojení ani na 10. pokus
* náhlé restarty
Naproti tomu mám celkem pozitivní zkušenosti s produkty TP-Link, ačkoliv i na něj sem slyšel stížnosti, zatím se mi nic z toho nepotvrdilo.
Mám vyzkoušené různé produkty od TP-Linku, zatím maximální spokojenost a také jsem tuto značku v poslední době doporučil přátelům, kteří jsou rovněž spokojeni.
Mám vyzkoušené tyto produkty TP-LINK a to i v kombinaci s VoIP:
TL-WR743ND - Wifi Router, Client, AP
TL-WA801ND - Wifi AP, Repeater, Client
TD-W8951NB - Wifi ADSL router
J.M.