Nastavte si směrování hovorů ze svého Skype na číslo Odoriku

Podrobnější technické novinky a vůbec novinky a postřehy z VoIP.
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8161
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Nastavte si směrování hovorů ze svého Skype na číslo Odo

Příspěvek od xsouku04 »

Přečíst hlášku mi nepřipadá špatné. Je tam ale problém, že během zvonění nemůžeme nic číst. Můžeme něco číst až po zdvihnutí hovoru. A hovor bychom neměli rychle zdvihnout, protože tak znemožníme paralelní zvonění ještě na skypu, který běží paralelně (možná) na Vašem PC nebo androidu. Takže jediná možnost je to zdvihnout až po chvíli zvonění, když to nikdo nezdvihá a vysvětlit, že skype jméno je přesměrováno pomocí služby Odorik.cz, případně nechat nahrát vzkaz volanému a poslat ho emailem. V tomto případě nejenom, že by to nikoho neobtěžovalo, ale přidalo by to i funkcionalitu.
Ostatně skype si můžete do hlasové schránky poslat už nyní pomocí http://www.odorik.cz/w/specialni_cisla Hovor ze skypu použijete třeba na nomadické číslo na kterém si nastavíte třeba hlasovou schránku společně s paralelním zvoněním.

Jestli někoho napadá jak zajistit aby služba skype<->SIP si vydělala na náklady, tak se podělte.
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8161
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Nastavte si směrování hovorů ze svého Skype na číslo Odo

Příspěvek od xsouku04 »

Tak jsem to probíral s kolegou a došli jsme k závěru, že je třeba nejspíše změnit text té zprávičky, aby nebyl tolik zavádějící. Poté pokud se pošle jen úplně na začátku komunikace nebude působit tolik rušivě.
incof

Re: Nastavte si směrování hovorů ze svého Skype na číslo Odo

Příspěvek od incof »

Testoval jsem teď přesměrování hovorů ze Skypu na číslo u Odoriku a nalezl jsem jednu chybičku.?
Pokud volám ze Skypu na účet Skype, který je přesměrováván pomocí vaší služby na další telefonní číslo, funguje identifikace volajícího bez problémů a Skype jméno volajícího ve formátu uri se na koncovém IP telefonu zobrazí.
Pokud ale používám trochu odlišnou konfiguraci a to další pomocný účet na Skype, který pomocí vaší služby přesměrovávám a na tento Skype účet si přesměruju hovory ze svého běžně používaného Skype účtu, na koncové zařízení se nepředá identifikace volajícího - přičemž ve výpise hovorů tato informace je zobrazena.

Jinak rozepsáno
(funkční varianta):
SkypeA - volající
SkypeB - volaný (připojen do Odoriku)
IPtelefon - cílový příjemce hovoru
SkypeA -> SkypeB -> IPtelefon identifikace volajícího dorazí na IPtelefon

(nefunkční varianta):
SkypeA - volající
SkypeB - volaný (přesměrovány hovory pomocí Skype funkce přesměrování hovorů na účet SkypeC)
SkypeC - (připojen do Odoriku)
IPtelefon - cílový příjemce hovoru
SkypeA -> SkypeB -> SkypeC -> IPtelefon identifikace (uri_SkypeA na IPtelefon nedorazí / neznámé, ale ve výpisech hovorů pro koncovou linku Odoriku je)

Prosím o vyjádření, zda je to tak zamýšleno nebo je to chyba.
Pokud totiž použiju první jednodušší a funkční variantu a nechci přeposílat chat zprávy na email, tak o tyto "offline" zprávy přijdu, jestliže není můj počítač se Skype klientem zapnut a přihlášen. Existuje sice možnost jak tyto zprávy zobrazit, ale je potřeba vyvolat nějakou chat komunikaci s dotyčnou osobou aby se tyto zprávy v historii zobrazily-nepoužitelné.
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8161
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Nastavte si směrování hovorů ze svého Skype na číslo Odo

Příspěvek od xsouku04 »

Potřebovali bychom vědět přesně o jaké konkrétní hovory se jedná, abychom se mohli podívat co kde chodí.
Např. každý hovor má svoje id, co lze vidět když si dáte podrobný výpis.

Mám ještě dotaz. Pokud použijete druhou varintu s tím, že skypeB máte přesměrovaný na SkypeC.
Jeví se koncovému uživateli skypeB jako offline ? Většina lidí pak asi volat nebude?
Je možné SkypeB poslat zprávy když není online ? Jak se tváří vzledem k uživateli A přesměrovaný off-line skype ?
Jinak kombinace s přesměrováním skypu mi přijde velmi mocná. Nemusí totiž k nám zadávat cenné skype jméno které používáte a přesto zdá se máte veškerou fukncionalitu.
incof

Re: Nastavte si směrování hovorů ze svého Skype na číslo Odo

Příspěvek od incof »

ID hovoru je např.: 53637816
Pozn.: vlastní cesta tohoto hovoru byla ještě malinko složitější. SkypeC předával hovor na nomadické číslo a toto nomadické pak pomocí podmíněného časového přesměrování teprve na klasické geografické číslo. Vše z důvodu aby Skype hovory případně nerušily v nočních hodinách. Na skutečnost, že ID volajícího se napředávalo to ale nebude mít vliv, poněvadž toto finální přesměrování bylo použito i u první jednodušší varianty.

> Mám ještě dotaz. Pokud použijete druhou varintu s tím, že skypeB máte přesměrovaný na SkypeC.
> Jeví se koncovému uživateli skypeB jako offline ? Většina lidí pak asi volat nebude?
Ano, SkypeB se jeví jako off-line se statusem přesměrováno.

> Je možné SkypeB poslat zprávy když není online ?
Poslat zprávu na off-line Skype účet je možné, tyto zprávy se odesílajícímu tváří jako Pending (čekající na doručení).

>Jak se tváří vzledem k uživateli A přesměrovaný off-line skype ?
Odpověď viz. výše.

Pro doplnění:
Ano máte pravdu pokud je SkypeB offline (přesměrovaný) moc lidí nebude ani zkoušet volat, pokud ale je SkypeB online s přesměrováním, příchozí hovory se po nastavené době vyzvánění přesměrují na další SkypeC a ten může už vyzvánět kdekoli na telefonu a jak jste napsal, není nutné k vám registrovat "hlavní" Skype účet.
simecky

Re: Nastavte si směrování hovorů ze svého Skype na číslo Odo

Příspěvek od simecky »

Dobrý den,

nebylo by možné nastavit přihlášení v invisible modu, tedy bych svítil online, jen když mám zkutečně zapnutý skype? Případně bylo by možné aby tento skype také vůbec nepřímal chat zprávy? napřiklad u stolního skype telefonu bral jen hovory, ale odesílatel textových zpráv viděl, že nedorazila, prostě je stolní skype telefon nebral. Se spojením s invisible modem jsem tak z toho dřív měl opravdu jen možnost volání.
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8161
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Nastavte si směrování hovorů ze svého Skype na číslo Odo

Příspěvek od xsouku04 »

simecky píše:Dobrý den,

nebylo by možné nastavit přihlášení v invisible modu, tedy bych svítil online, jen když mám zkutečně zapnutý skype? Případně bylo by možné aby tento skype také vůbec nepřímal chat zprávy? napřiklad u stolního skype telefonu bral jen hovory, ale odesílatel textových zpráv viděl, že nedorazila, prostě je stolní skype telefon nebral. Se spojením s invisible modem jsem tak z toho dřív měl opravdu jen možnost volání.
Je to fakt dobrý nápad, zkusíme to prověřit. Podle mě je jen důležitější onu službu udělat opravdu užitečnou pro všechny možné zcénáře a pak teprve vymýšlet jak by na sebe mohla vydělat.
4smart.cz
Administrátor
Příspěvky: 1373
Registrován: úte 12. říj 2010 9:16:11
Kontaktovat uživatele:

Re: Nastavte si směrování hovorů ze svého Skype na číslo Odo

Příspěvek od 4smart.cz »

Zdravim,
status klienta aktualne nelze zmenit. Pokud vse funguje jak ma, je vzdy "on-line".
Pokud dojde k problemum a nase ustredna s klientem nespolupracuje, tak pouze v techto pripadech se stav samocinne meni na away, N/A, cimz indikuje nedostupnost.
Tato zalezitost by zrejme vyzadovala hlubsi zasah a vytvoreni API.

J.M.
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8161
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Nastavte si směrování hovorů ze svého Skype na číslo Odo

Příspěvek od xsouku04 »

Otázka také je, jestli když skype umožňuje být přihlášen se stejným jménem a heslem paralelně na více počítačích, tak jestli vůbec umožňuje aby byl na každém počítači pod jiným statusem. Tedy někde viditelně a někde neviditelně. Možná je status jen jeden a když se změní kdekoli, změní se tím status všech přihlášených skypů na dané uživatele.
Nechcete to někdo prověřit ?
Olda K.

Re: Nastavte si směrování hovorů ze svého Skype na číslo Odo

Příspěvek od Olda K. »

Skype učastník přihlášený na dvou počítačích současně. Po změně statusu na jednom z nich se stejný status objeví i na druhém.
Odpovědět