Savana mail server odmítá mail z mail.odorik.cz

Odeslat odpověď


Odpoveď na tuto otázku je nutná pro rozlišení automatizovaných pokusů o registraci.

BBCode je vypnutý
Smajlíci jsou vypnutí
Přehled tématu
   

Rozšířit náhled Přehled tématu: Savana mail server odmítá mail z mail.odorik.cz

Re: Savana mail server odmítá mail z mail.odorik.cz

Příspěvek od xsouku04 » pát 12. bře 2021 20:57:39

Nyní je to opět OK, budeme to ještě nějakou dobu sledovat. Též budeme sledovat naše chování, jestli posíláme více emailů s jedním připojením, jak oni požadují.

Update: Vypadá to, že Savana měla výpadek (nebo to byl výpadek konektivity mezi námi) a poté, co to nahodili, nás zablokovali za to, že jsme jim poslali moc mailů v jedné minutě. Všechny ty maily z fronty, co čekaly na odeslání, jsme si dovolili zkusit poslat během moc krátké doby :). A proto nás zablokovali na 24 hodin. A tohle se opakovalo každý den, fronta neodeslaných mailů jen rostla. Je zde předpoklad, že se to bude opakovat, sledujeme to, abychom proti nim měli více důkazů. Jen nerozumím tomu, proč neblokují třeba seznam nebo gmail.com. Možná posílání mailů po varování automaticky zpomalí? Oni tvrdí že jim vadím moc různých spojení, musíme to ověřit.

Savana mail server odmítá mail z mail.odorik.cz

Příspěvek od xsouku04 » pát 12. bře 2021 10:50:06

V pondělí 8.3.2021 jsme zjistili, že mail na http://www.savana.cz mx1.savana.cz a mx2.savana.cz odmítá od nás přebírat maily. Problém pravděpodobně trval již cca týden.
Do dnešního dne nejsme schopni s nimi vykomunikovat, aby naši adresu dali do whitelistu.
Poslední jejich odpověď zní tak trochu, jako by neuměli česky.Cituji:
pokud je využit předaný záznam pro potřeby úprav, lze si všimnout, že hlavním problémem je výrazný nárůst spojení za krátkou dobu.

To co popisoval kolega je relevantní radou, kdy v rámci jednoho spojení předáte zprávy které potřebujete doručit.

Alternativně je vhodné pracovat s minutovými intervaly kdy se nepokoušíte desítky zpráv předat v rámci sekund ale je vhodné cíleně navázání komunikace podržet. Příkladem tak předat 20 - 30 zpráv v rámci jedné minuty a v rámci další minut pokračovat podobným způsobem.

Ve frontě ale čeká nyní již čeká více jak 1000 zpráv, které se opakovaně znovu snažíme doručit. Aby se posílalo více zpráv v jednom spojení, je nastaveno, nyní zkoumáme, jestli je to funkční a jak se to opravdu chová.
V každém případě přidání na whitelist by mělo být z jejich strany velmi jednoduché a zjevně bude účinnější, když si bude i nějaký jim platící zákazník. Žádný jiný mail server na světě v současné době problémy nemá.

Za vzniklé problémy se omlouváme, řešení je:
kontaktovat podporu savany (help@savana.cz) a požadovat, ať dají server mail.odorik.cz na whitelist
nebo
nastavit si v rozhraní odoriku jiný email.

Nahoru