Gigaset A510 IP - častá chyba "Přihlášení u poskyt. selhalo"

Volání přes internet pomocí speciálních telefonů nebo adaptérů.

Re: Gigaset A510 IP - častá chyba "Přihlášení u poskyt. selh

Příspěvekod Zedna » pát 20. úno 2015 23:28:59

o-k píše:Jeste jsem spomel na podobny problem u znameho ktery ma predchozi generaci A510 a taky mu vypadaval, nedalo se mu dovolat a podobne zloby.
Po navsteve jsem zjistil ze kabel od poskytovatele netu ktery vede primo od anteny pres POE zdroj mu vede do WAN strany routeru (nejaky Dlink) a pak teprve z LAN do telefonu. Proc to ? kdyz antena od providera ma v sobe router a naco routovat znovu dalsim zarizenim. Dlink jsem prekonfiguroval z rezimu router do rezimu AP cimz se z ethernetovych zasuvek stal rovnocenny switch a z wifi pristupovy bod ve stejne siti jako kabelova sit a uz bylo po problemu. Z toho plyne ponauceni ze router je zlo a pokud uz doma nejaky mate (coz je velmi pravdepodobne) tak nedavat do cesty dalsi.

Ja mam castecne podobnou zkusenost od me zname, ktere jsem pomahal rozchodit VOIP Odorik s telefonem WELL 3170IB
http://www.odorik.cz/w/well_3170ib
Zpocatku vyuzivala vestaveny router v tomto telefonu, takze od poskytovatele sel internet do VOIP telefonu a z nej pak dal do pocitace.
S internetem v pocitaci byly ovsem velke problemy, internet byl velmi pomaly (vyrazne) a nekvalitni.
Pote, co se koupil klasicky router a pocitac i telefon se zapojily za router, tak bylo vse v poradku.
Zedna

Příspěvekod Tom » ned 30. srp 2015 15:51:48

Tom píše:Také moje A510-IP má poslední dobou čas od času tento problém.
Možná po upgrade na Firmware version: 42.207 (422070000000 / V42.00) - ale s jistotou to říct nemůžu.
Konfiguraci mám dle návodu, žádné standardní porty.
Zařízení se registruje na 5 účtů odorika - VoIP a 4 clip mobily.
Když registrace selže, není přihlášen ani jeden účet - takže potíže s DNS jsou celkem pravděpodobné.
Moc se mi nechce 5x v konfiguraci zadávat číselnou IP adresu místo sip.odorik.cz

Zadání číselných IP adres nepomohlo.
Naopak pomohl downgrade na Firmware version: 42.075 (420750000000 / V42.00)
Problém se nevyskytl již cca půl roku.
Tom

Příspěvekod korca » stř 27. úno 2019 19:23:07

Zdravím všechny, mám A510 IP ve verzi 42.207 a po pěti letech bezproblémového provozu se od pondělí začalo po 5-10 min opakovat "Přihlášení u poskyt. selhalo". Jediné co pomůže je restart základny, jenže pomůže na 5-10 min, kdy opět dojde k selhání. Všechno co bylo možné nastavit jsem vyzkoušel a výsledek je pořád stejný. Poskytovatele připojení máme UPC a router Technicolor. Nemá někdo podobné problémy nebo radu pro řešení? Díky
korca

Předchozí

Zpět na VoIP Hardware