Odorik virtuálním mobilním operátorem

Podrobnější technické novinky a vůbec novinky a postřehy z VoIP.
Odpovědět
navstevnik

Re: Odorik virtuálním mobilním operátorem

Příspěvek od navstevnik »

[quote="brabitom"][quote="návštevník"]?Bude nějaký registr zpožděných hovorů jako má t mobile aby přišlo např upozornění o zpožděném hovoru na mobil?Děkuji za odpověď[/quote] Ano, toto by mě taky zajímalo. Neměl bych problém si tu SMSku o zmeškaném hovoru platit. Hlavně ale aby to chodilo.[/quote]
Může prosím někdo odpovědět?A jaké jsou možnosti se dozvědět o zpožděných hovorech na gsm odorik?Myslím že to zajímá více lidí.Děkuji za odpověď
lifdo69
Příspěvky: 153
Registrován: úte 28. kvě 2013 11:55:12
Bydliště: Jižní Morava

Re: Odorik virtuálním mobilním operátorem

Příspěvek od lifdo69 »

navstevnik píše:
brabitom píše:
návštevník píše:?Bude nějaký registr zpožděných hovorů jako má t mobile aby přišlo např upozornění o zpožděném hovoru na mobil?Děkuji za odpověď
Ano, toto by mě taky zajímalo. Neměl bych problém si tu SMSku o zmeškaném hovoru platit. Hlavně ale aby to chodilo.
Může prosím někdo odpovědět?A jaké jsou možnosti se dozvědět o zpožděných hovorech na gsm odorik?Myslím že to zajímá více lidí.Děkuji za odpověď
tak tak, taky by mě to zajímalo.
Uživatelský avatar
TKlf
Příspěvky: 117
Registrován: ned 16. pro 2012 1:05:17

Re: Odorik virtuálním mobilním operátorem

Příspěvek od TKlf »

Urcite nemyslite zpozdene hovory, ale zmeskane a na to myslim, ze uz tu odpoved je. Kazda sms v siti Odorik se plati, cili i ta ve ktere prijde informace o zmeskanem hovoru, je to stejne jako s mobilnim emailem. Myslim ze uz bylo i receno, ze pak hrozi celkem pekna moznost pripravit se o kredit. Nedockavy, zakaznik zavola nekolikrat, emailu muze prijit nespocet ... Na druhou stranu chapu, ze pokud je to pracovni, tak se nejaka ta kacka ozeli i za info o zmeskanem hovoru.
Protoze SIM Odoriku nemam, tak nevim, jak vypada stranka s informacema a nastavenim cisla, ale pokud je stejna jako pro nastaveni jakehokoliv VOIP, tak by se dal treba vyuzit Email pro informování o použití záložního čísla, ovsem predpoklada to i data a stahovani hlavicek z emailu. Vim je to skrabani levou rukou za pravym uchem ... Jen napad.

Pokud se pletu, tak to zde nekdo znaly napise.
ViR
Příspěvky: 1327
Registrován: sob 30. črc 2011 10:50:06

Re: Odorik virtuálním mobilním operátorem

Příspěvek od ViR »

TKlf píše:Urcite nemyslite zpozdene hovory, ale zmeskane a na to myslim, ze uz tu odpoved je. Kazda sms v siti Odorik se plati, cili i ta ve ktere prijde informace o zmeskanem hovoru, je to stejne jako s mobilnim emailem. Myslim ze uz bylo i receno, ze pak hrozi celkem pekna moznost pripravit se o kredit. Nedockavy, zakaznik zavola nekolikrat, emailu muze prijit nespocet ... Na druhou stranu chapu, ze pokud je to pracovni, tak se nejaka ta kacka ozeli i za info o zmeskanem hovoru.
Přesně tak. Předpokládám, že jako placená služba by to nebyl problém. Zájemce by si prostě na telefonu nastavil přesměrování hovorů při nedostupnosti na odoričího robota (obdobně, jako je to při informaci mailem), který by zajistil odeslání SMS. Asi by bylo rozumné udělat k tomu volitelnou možnost, zda posílat SMS po každém zmeškaném hovoru, nebo sumarizovat hovory za nějaký časový úsek.

Pokud např. jedu pražskou MHD z domova do kanceláře či naopak, jsem několikrát během cesty mimo dosah sítě. A stejně zmeškaný hovor případně vyřizuji až v cíli... Čili zde by pro mne byla optimální hodinová sumarizace. ( I když já osobně bych to řešil prostým přesměrováním hovoru při nedostupnosti na druhé "služební" číslo, které mám u VF, a kam mi ta info SMS přijde.)

Jinak jsem přemýšlel i nad tím, zda by bylo řešitelné krátké prozvonění mobilu se zmeškaným hovorem po jeho přihlášení do sítě s CLI toho volání, které bylo zmeškáno... Přijde mi, že patrně by to možné bylo. Otázkou je, zda MVNO pod GTS "vidí", které mobilní terminály má přihlášené?
5uch
Příspěvky: 457
Registrován: stř 21. lis 2012 4:01:18

Re: Odorik virtuálním mobilním operátorem

Příspěvek od 5uch »

ViR píše:
TKlf píše:Urcite nemyslite zpozdene hovory, ale zmeskane a na to myslim, ze uz tu odpoved je. ...
...
Jinak jsem přemýšlel i nad tím, zda by bylo řešitelné krátké prozvonění mobilu se zmeškaným hovorem po jeho přihlášení do sítě s CLI toho volání, které bylo zmeškáno... Přijde mi, že patrně by to možné bylo. Otázkou je, zda MVNO pod GTS "vidí", které mobilní terminály má přihlášené?

To by bylo geniální. ;-)
Samozřejmě za předpokladu, že by to bylo ve výchozím stavu nastaveno jako vypnuté a uživatel by si to musel zapnout.
VOX 802 -> Odorik byla jasná volba
Petr

Re: Odorik virtuálním mobilním operátorem

Příspěvek od Petr »

[quote="buml"][quote="Petr"]Ahoj,
po delší době jsem na foru, žije to tu šíleným tempem. Aktuálně přemýšlím o přechodu od Vodafonu (přenos čísla) k Odorikovi jako virtuálovi.

Ale měl bych jednu připomínku.

Když chci zjistit aktuální možnost (přenos mobilního čísla od jiného OP apod.)) a co vše pro to musím udělat (srozumitelný popis pro lidi co neleží furt u PC :-) ) je opravdu nutné procházet těch x desítek podstránek textu k podobně nazvaným vláknům ?.

Byl bych rád, kdyby Odorik.cz ať už na účtu (není popsáno vůbec či dostatečně srozumitelně) či ve speciálním vlákně popsal "aktuální stav" jak to udělat a jaká je nabídka. Toto vlákno by bylo uzamčené pro příspěvky a řešit by se mohly dotazy v jiném vláknu. Např. za portaci tu: http://www.odorik.cz/w/cenik_doplnkovyc ... site_k_nam visí pořád ještě 1300 kč ! - je to OK ?

Jinak jsem spokojeným uživatelem Odorika a moc mu fandím. A komunikace je taky zatím na vysoké úrovni a jsou ochotní.

Petr[/quote]

Neni to tak slozite.
Prvni krok je zakoupeni sim od Odorika > 100,-
zavedeni nove linky > 5,- (melo by byt vraceno pokud bude linka vyuzita pro gsm)
na nove lince zadost o portaci > 250,- poratce + 50,- jistina (vlastni cislo -> vlastni cislo -> prenos mobilniho cisla od ...)
prijde sms s PAC kodem, ktery predate soucasnemu OP, ktery zadost posoudi a nasledne cislo uvolni
pak uz jen cekat az novy OP (zde to asi nebude delat Odorik, ale GTS nebo T-mobile) stanovy datum prenosu
v den prenosu bude cislo od pulnoci cca do 5h mimo, ci na nove sim budou nabihat sluzby, po 6ty hodine by melo bejt vse funkcni

Doufam, ze je to srozumitelne, nicmene vyse popsane plati jen do konce srpna, pak plati nove podminky pro prenos cisel[/quote]

Děkuji za sepsání postupu - nicméně si myslím, že toto by mohlo být klidně alespoň zkopírováno jako help k nastavení účtu uvnitř odorika, ale i nově příchozím.
Každopádně jak upozorňoval VIR, počkám do září co bude nového. My už s rodinou fungujeme na zpětné zavolání na mobil a cena při volání z pevné na mobily okolo 0,70 kč je prostě paráda.
brabitom
Příspěvky: 30
Registrován: úte 16. črc 2013 21:45:08

Re: Odorik virtuálním mobilním operátorem

Příspěvek od brabitom »

TKlf píše:Urcite nemyslite zpozdene hovory, ale zmeskane a na to myslim, ze uz tu odpoved je. Kazda sms v siti Odorik se plati, cili i ta ve ktere prijde informace o zmeskanem hovoru, je to stejne jako s mobilnim emailem. Myslim ze uz bylo i receno, ze pak hrozi celkem pekna moznost pripravit se o kredit. Nedockavy, zakaznik zavola nekolikrat, emailu muze prijit nespocet ... Na druhou stranu chapu, ze pokud je to pracovni, tak se nejaka ta kacka ozeli i za info o zmeskanem hovoru.
Protoze SIM Odoriku nemam, tak nevim, jak vypada stranka s informacema a nastavenim cisla, ale pokud je stejna jako pro nastaveni jakehokoliv VOIP, tak by se dal treba vyuzit Email pro informování o použití záložního čísla, ovsem predpoklada to i data a stahovani hlavicek z emailu. Vim je to skrabani levou rukou za pravym uchem ... Jen napad.

Pokud se pletu, tak to zde nekdo znaly napise.
O peníze nejde, jak jsem psal, klidně si každou SMS zaplatím, tohle je pro mě spíš věc důležitosti. Samozřejmě by to mělo být dobrovolné a třeba s možností nastavit si max. limit počtu SMS o zmeškaných hovorech za den/týden/měsíc, protože si dovedu představit, že mi denně přijde v průměru 10, ale najednou se může stát cokoli a přišlo by jich třeba 50, to bych se asi mohl divit :D Když si nastavím denní limit na 20, překvapený nebudu.
romsur
Příspěvky: 32
Registrován: stř 17. črc 2013 12:27:02
Bydliště: Praha

Re: Odorik virtuálním mobilním operátorem

Příspěvek od romsur »

Půjde posílat z mobilu dárcovské DMS? a také PREMIUM SMS, abych si mohl kupovat jízdenky v Praze? (tyto možnosti jsou pro důležité, používám je)
paty07
Příspěvky: 217
Registrován: úte 27. lis 2012 17:55:22

Re: Odorik virtuálním mobilním operátorem

Příspěvek od paty07 »

Nevím jak DMS, ale premiumky nepůjdou...
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8186
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Odorik virtuálním mobilním operátorem

Příspěvek od xsouku04 »

Problém je s real time účtováním. Takže pokud by to mělo jít, tak asi s podpisem písemné smlouvy, kde si uživatel ručí za závazky. Situace je podobná jako u roamingu. A také složením nějaké kauce. Jinak pro ježdění MHD v Praze lze doporučit mobil.cz, kde vám jako bonus zůstane internet.
Odpovědět